Ako spoznáte, že vás partner už nemiluje

Držte ma, alebo odletím do vesmíru. Do vesmíru a ešte ďalej. Tak to vyzerá, keď je človek zamilovaný. Keď sú na rovnakej vlne obaja, keď obaja chcú letieť do vesmíru a ešte ďalej, je to pocit neopísateľný. Láska obrovská, ktorá ako by mala dno bezodné. Ako by nikdy nemala skončiť.

Kto pohár lásky prevrhol?

Lenže ono sa to nakoniec stane. Po dvoch či troch rokoch sa pozriete do pohára a vidíte na dno. Je tam už len trošku. Kam sa tá láska podela? Kto ju vylial? On? Aké sú varovné signály, že sa váš vzťah ženie do záhuby? Že sa pohár vyleje úplne?

Kto je mimo? Ja alebo on?

Ak sa práve nachádzate v takej situácii, máte pravdepodobne pocit, ako by váš partner o vás a všetko to okolo vás, už nemal záujem. On sa nesnaží, už žiadne pozornosti, proste ako by bol mimo, ako by ste vy bola mimo, mimo vzťah, mimo jeho hlavu a srdce.

Otázky, ktoré sa bojíte vysloviť nahlas

A vy premýšľate, čo sa asi deje. Je v tom iná žena? Nebavím ho? Alebo snáď „len“ berie náš vzťah ako samozrejmosť? Je pre neho utrpením v tomto vzťahu zostávať? Čo vy viete, do hlavy mu nevidíte a máte pocit, ako by sa s vami naozaj trápil. Máte strach, že to skončí, máte strach z neznáma a z ďalšieho vzťahu, ktorý možno skončí zase rovnako. A viete čo? Takéto pocity sú v týchto prípadoch normálne.

Zdá sa, ako by ho všetko rozčuľovalo

Keď vzťah začne, je postavený vlastne na základe zdieľanej myšlienky dvoch ľudí. Že by mohli vytvoriť bezchybný vzťah, pretože im je spoločne tak dobre. A potom, po čase snáď, aj rodinu. A tak proste vzťahy vznikajú. Jeden pred druhým môžete byť maximálne otvorení, povedať, čo si naozaj myslíte, aj keď to tomu druhému nebude práve najmilšie. Ale on to unesie, vy viete, že áno. Ak sa však nastavenie hviezd vášho vzťahu z nejakého dôvodu zmení, partnera začne vytáčať čokoľvek, čo poviete či čokoľvek, čo urobíte, aj keď sa bude jednať o maličkosť.

Kedy si robiť vrásky a kedy nie?

Ak partner prechádza ťažkým životným obdobím, kedy zažíva stres v práci, o prácu prišiel alebo má rodinné problémy, je úplne pochopiteľné, že reaguje tak, ako reaguje. Avšak ak neprechádza žiadnym zložitým obdobím a aj napriek tomu je na vaše činy a slová alergický, pravdepodobne sa niečo v jeho hlave odohráva a môžete mať dôvodné podozrenie, že to súvisí s vaším vzťahom.

Odstrihol sa od vás a prestal zdieľať zážitky

V tomto prípade je nutné porovnať súčasný stav so stavom pred tým. Komunikoval pred tým viac? Hovoril o svojich pocitoch, o tom, čo počas dňa prežil alebo o tom, čo mu len tak zablyslo hlavou? Ak áno, môže to byť naozaj zlým signálom. Ak bol váš partner však aj na začiatku tak trochu introvert a veľmi o svojich pocitoch nehovoril, zrejme sa nič nedeje a neznamená to, že by s vami už nechcel byť.

Nie všetky problémy súvisia s vaším vzťahom

Môže to tak byť spôsobené nejakou situáciou, ktorá sa vás ale vôbec netýka a skrátka ju nechce s vami z nejakého dôvodu riešiť. Môže sa jednať o niečo veľmi chúlostivého, za čo by sa hanbil a mal strach, že ho za to odsúdite.

Ak je však ako vymenený …

Ak však bol pred vami otvorený vždycky a normálne by sa vám zveril aj s hnačkovou nehodou a teraz je panovačný a nechce prehovoriť, zrejme to znamená, že už nemá záujem vám čokoľvek o sebe oznamovať. A práve toto je veľmi zlým signálom, ktorý môže dočista s vaším vzťahom zamávať.

Potrebujem svoj priestor

Občas sa stáva, že muži potrebujú vo vzťahu priestor. Najlepšiu vec, ktorú môžete urobiť a vlastne vám ani nič nezostáva, je nechať mu skutočne nejaký ten priestor, čas sám pre seba a on sa možno potom vráti úplne iný, osviežený a odhodlaný s vami byť a vo vzťahu pokračovať.

Prečo potrebuje priestor?

Otázkou však je, prečo priestor potrebuje. V takejto situácii by ste mali využiť tento priestor aj sama pre seba, popremýšľať, či ho nedusíme a či náhodou nemá pocit, že je pštrosom s hlavou zaborenou v piesku a teraz len potrebuje vytiahnuť hlavu na vzduch, aby sa nadýchol. A čo viac, možno si sama uvedomíte, že potrebujete priestor aj vy. Možno ani vám vzťah nedáva to, čo potrebujete.

Keď „priestor“ nepomôže

Ak sa váš muž „z priestoru“ vráti a nie je iný, respektíve vyzerá stále nespokojne a akoby ho tam vonku nikto nevymenil, asi to znamená to, že mu „priestor“ nepomohol a možno jediným riešením je uniknúť zo vzťahu zo vzťahu úplne, nie len na nejaký čas.

Bojuje slovami, ktoré zraňujú

Mnoho chalanov sa nerado v škôlke bilo s dievčatami, pretože štípali, hrýzli a škriabali, nie pretože to boli dievčatá. Táto taktika boja pripadala chalanom iná a podlá. Teraz v dospelosti si už rad vecí vieme vydiskutovať a miesto fyzického boja dochádza častejšie k boju slovnému. Tomu, komu na vzťahu naozaj záleží, ten si viac stráži pusu, aby neutrúsil niečo, čo by prilialo olej do ohňa, aby veľmi nezranil.

Vy ste v obrane, on v útoku

Ostatne, tak to robíte vy. Skôr ste v defenzívnej pozícii, zatiaľ čo náprotivok, ktorému očividne na vzťahu nezáleží, je v pozícii ofenzívnej. Útočí, útočí slovne ako dievčatá v škôlke – jeho slová štípu, škrabú, hryzú, proste zraňujú a bolia. Skrátka si neberie servítky a to sa pritom skôr takto nikdy neoháňal a teraz? Teraz jeho slová bolia a ani pre hanlivé oslovenie si nejde ďaleko.

Už vám veľmi neodpisuje na správy? Už vás nemiluje?

Tak táto situácia môže byť bežnou a zdravou súčasťou vzťahu. Je úplne normálne, že neustále písanie jeden druhému časom opadne. Čo by ste si o sebe stále asi tak písali? Už toho veľa jeden o druhom viete. Takže ak si píšete menej, rozhodne to nie je znamením, že sa o vás a váš vzťah už nezaujíma.

Ked je pasívne agresívnym

Na druhú stranu to však tiež môže znamenať problém. Možno sa takto stavia do pasívnej agresívnej pozície, alebo sa nechce dostať s vami do konfrontácie. Problémom nie je, keď vám neodpíše na to, keď mu vyfotíte svoj obed. No, tak možno zabudol odpísať, pretože mal veľa práce a nemá toľko času ako vy. Ak však neodpisuje na správy, v ktorých sa ho na niečo pýtate, skrátka vás sústavne ignoruje a nejaví záujem o komunikáciu s vami, s najväčšou pravdepodobnosťou to znamená, že o vzťah s vami už nestojí.

Prestal sa snažiť a začal byť sebecký

Teraz nezáleží ani tak na ňom, ako skôr na vás. Ak máte pocit, že berie váš vzťah za samozrejmosť a skúša, čo vydržíte, mali by ste si ujasniť, čo vlastne od vzťahu očakávate. Ak sa porozprávate a oznámite mu, že jeho letargia vo vzťahu vám napovedá, že to celé speje k záhube, možno sa zmení.

Keď dávate iba vy a berie len on

Ak však ani potom neprejaví záujem a je rovnaký, je to jasným prejavom nezáujmu o celý vzťah. Mal by to byť signál pre vás, aby ste z takého neperspektívneho vzťahu, v ktorom dávate len vy, a berie len on, vycúvala.

Stratil záujem o sex

Tento problém sa týka snáď všetkých vzťahov. Je časté, že sexuálne očakávania tak nejako po čase opadnú. Každý človek je totiž iný a má iné potreby. V tejto súvislosti je dôležité, keď to vo vzťahu takto cíti obaja. Nie, keď jeden chce a druhý nie.

Rozpadá sa vám nielen intímny život

Ak ste prestali mať sex úplne, znamená to, že ani jeden na to už nemáte chuť a že sa rozpadá nielen váš intímny život, ale aj vzťah. Je potrebné si uvedomiť, že človek neprišiel o chuť na sex úplne. Proste prišiel o chuť na sex s tým konkrétnym človekom a je len otázkou času, kedy a v kom niekto iný tú upadajúci vášeň zapáli znova. Potom bude rozchod rovnako nevyhnutný.

Čo si z tohto článku odniesť?

Ak jednému z vás nie je s tým druhým dobre, vzťah nemá dostatočne silné základy na to, aby dokázal ustáť možné budúce otrasy. Nie je dôvod tráviť čas s niekým, kto o to vlastne ani nestojí a kto vás zrejme opustí, keď vzťah bude prechádzať turbulenciami.

Plačom nič nepokazíte

Keď sa vám bude chcieť, pokojne si poplačete. Keď vzťah končí, je to bolesť porovnateľná so smrťou niekoho blízkeho. Ono de facto naozaj niečo umiera. Niečo, do čoho ste vkladala veľa energie a hlavne rokov.

Nepodliezajte a majte svoju hrdosť

Rozhodne však neplačte a neproste, aby partner s vami zostával, ak chce odísť. Nehovorte, že si život bez neho neviete predstaviť. Neviete, akoby aj áno, keď ste spolu boli toľko rokov a už ste zabudla na to, aké to je byť sama. Možno máte pocit, že byť sama už ani neviete. Až bude po všetkom, až si všetko medzi sebou vyriešite a vy budete sama, možno aj vám sa začne konečne dýchať lepšie.

zdroj: womanonly.cz/

Nemáte čas na sex? Pozor, odnesie si to vaša psychika a aj telo

facebook

Prečo (ne)nechať partnerku kamarátiť s iným mužom

Mejkap so zmatňujúcim efektom a minerálmi – Light Ivory

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.