Po čom muži túžia? 10 rád, ako byť pre nich atraktívna

Každá žena chce byť pre muža zaujímavá. Čo to ale v skutočnosti znamená? Po akej žene muži túžia?

Aké vlastnosti sú pre nich zásadné a na čo pozerajú najskôr? Tieto charakteristiky sa líšia podľa toho, ako sa muž o ženu zaujíma. Teda či muži ide o nezáväzný flirt, alebo či o nej uvažuje ako o budúcej partnerke.

„Na tieto otázky sme sa pýtali 1600 respondentov v našom prieskume Po čom túžia dnešní nezadaní,“ odpovedá Veronika Vinterová, majiteľka zoznamovacej a rozvojovej agentúry Náhoda, a dodáva: „94% našich nezadaných klientov hľadá vážny trvalý vzťah, takže vieme odpovedať na otázku: po čom muži túžia v prípade, že uvažujú o žene ako o trvalej partnerke? „:

1. Príťažlivosť

Či sa to nám ženám páči alebo nie, muži sú veľmi vizuálni. Nikdy nedostaneme druhú šancu urobiť prvý dojem. A preto by mala žena urobiť maximum, aby ten prvý dojem bol vizuálne čo najlepší. Upravenosť, celkový súlad a primerané oblečenie sú základ. Ak si vás muž nevšimne, nebude vás počúvať a nemôže tak vyniknúť váš oslnivý intelekt, neobvyklé záujmy či veľký rozhľad.

2. Ženskosť

Vlastne každý muž, s ktorým hovoríme, ako jednu z najdôležitejších charakteristík uvádza práve ženskosť a rozumie tým ako ženské správanie, ktoré mu dá priestor byť gentlemanom, tak i vzhľad. Na tieto otázky si odpovie asi každá z nás sama: Je atraktívnejšie žena v lodičkách alebo v teniskách? V sukni alebo v nohaviciach? Má mať primeraný výstrih alebo rolák?

3. Chémia

Tú veľmi ťažko ovplyvníme. Žena môže začať napríklad tým, že bude príjemne voňať, bude vysielať iskrivé signály. Zvyšok je ale naozaj na prírode. Pri zoznamovaní je práve chémia to, čo za niekoho nikto iný nevyčuchá. A preto napríklad dlhé dopisovanie pri internetovom zoznamovaní nie je úplne ideálne, osobná schôdzka všetko rozhodne. Viete, v akom znamení má muž vynikajúci čuch a vôňa ženy ho dokáže poriadne rozdráždiť? Ak tipujete muža narodeného v znamení Býka, tipujete dobre. Vôbec títo muži majú nadmieru vyvinuté zmysly, predovšetkým teda chuť.

4. Pozitívny prístup k životu

Nikto nemá rád „plačky“, pre trvalé spolužitie to platí dvojnásobne. Hľadanie negatív tak trochu národný šport. Už ráno, keď sa zobudíte, si môžete spomenúť na to, aké prekážky pred vás deň naskladá. Alebo naopak si môžete vybaviť aspoň jednu vec, na ktorú sa môžete tešiť. Asi sa zhodneme, že druhý prístup bude nielen pre mužov, ale aj pre celé vaše okolie blahodarný.

5. Aktívny prístup k životu

Väčšina mužov ocení, ak s nimi žena vyrazí na výlet, občas ho aj sama vymyslí. Prinajmenšom by muža mohla oceniť vtedy, ak so zaujímavým nevšedným nápadom príde on.

6. Žena drobnejšia ako muž

Muži často o postave ženy hovoria „aby som ju mohol objať“. Aj pre ženu je príjemné, ak má u muža pocit bezpečia, že sa k nemu môže schúliť. Pre časť mužov je naozaj nevyhnutné, aby bola žena naozaj štíhla. Pre niektorých ide o bežnú postavu. Väčšinu mužov ale odradí vychudnutosť či naopak obezita.

7. Skutočná partnerka

Muži nehľadajú ozdobu do spoločnosti, ale niekoho, s kým môžu zdieľať denné radosti a starosti, ku komu sa môžu pritúliť a kto ich ocení napríklad aj za maličkosť. Umenie príjemne muža oceniť je jedna z zručností, z ktorej by sa mala skladať „ženská maturita“.

8. Zmysel pre rodinu, nežnosť, empatia

Tradičné rozdelenie rolí malo a má svoj zmysel. A zabezpečenie domáceho krbu, príjemnej atmosféry a nehy sem jednoducho neodmysliteľne patrí a ocení to aj moderný muž.

9. Nedominantná žena

Ak by mali muži jedným bodom vyjadriť, čo naopak nechcú, potom je to najčastejšie: „hlavne žiadnu dominantnú manažérku“. Väčšina chlapov musí svoj „boj o prežitie“ zvládať v práci. Nechcú prísť domov a bojovať znova. Aj výrazné a úspešné ženy môžu byť doma v pohode.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
10. Úsmev

Možno sa môže zdať tento bod až banálny. Úsmev je ale ako zaklínadlo. Nasaďte úsmev predtým, než vojdete do spoločnosti. Uvidíte, že muži budú na vašu rozosmiatu tvár reagovať úplne inak. Je to najlepšia ozdoba ženy a pritom vôbec nič nestojí.

Bodka na záver

Toto sú body, na ktorých sa zhodlo najviac nezadaných mužov. Šťastie je v tom, že každému sa páči niečo iné. Teda na záver jednu radu: nech ste taká alebo maková, hlavne buďte svoja, autentická a sama za seba. Majte sa rada, pretože keď sa budete mať rada vy, je ďaleko väčšia šanca, že sa k tomu niekto ďalší pridá.

zdroj: iprima.cz

Ako urobiť prvý krok, keď nastane kríza vo vzťahu?

facebook

Ako a prečo je ťažké nájsť si partnera po päťdesiatke?