Ako a prečo je ťažké nájsť si partnera po päťdesiatke?

Byť single po päťdesiatke je iné, než slobodne poznávať svet v prvej polovici života. Kdekto hovorí, že nájsť si v tejto dobe partnera býva komplikovanejšie, ak nie nemožné. Tiež to tak cítite? Toto vašu smolu prelomí!

Na narodeninovej torte ste sfúkli 50 sviečok. Naivita vás dávno opustila, možno aj ilúzie o romantickej láske. Už viete, že na divokej diskotéke nikoho nestretnete, pretože sa výber potencionálnych partnerov zúžil na zoznamovacie aplikácie. Chýba osobnejší kontakt a všetko to okolo prvých dojmov. (5 viet, ktoré ničia vaše šance na lásku) Keď sa predsa len zadarí, pravdepodobne dodržiava pravidlo troch stretnutí a nepreferuje bližší fyzický kontakt skôr, než nejako prirodzene vyplynie. A nakoniec muž zase nezodpovedá vašim predstavám a požiadavkám. Čo je zle? Zrelší vek? Britská sexpertka Tracey Cox radí nehádzať flintu do žita!

Niet snáď z čoho vyberať?

„Dlho som si kládla otázku, prečo je toľko starších žien, ktoré sú atraktívne, láskavé, chytré a napriek tomu nemajú žiadne mužské ekvivalenty. Odpoveďou je, že nevydržia hľadať a po pár neúspešných pokusoch na lásku rezignujú. „Nemálo mojich priateľov našlo náprotivok až po rokoch randenia“, opisuje odborníčka na svojom blogu. Lenže na to, aby k schôdzkam vôbec došlo, potrebujete mať sebavedomie a odhodlanie. Preto Tracey Cox zostavila štyri princípy, ktorými je dobré sa riadiť. Túžite po vzťahu?

1. Zamerajte sa na to, na čom skutočne záleží

„Telesná výška? Tučné bankové konto? Toto nie je dôležité. Prvoradý je rešpekt voči vám. Potenciálny partner by mal milovať vás i vašu rodinu. A čo sa týka posteľového umenia, učený z neba nespadol. Technika sa dá vypilovať, tak na to myslite. Prvotne si ujasnite, čo vlastne od muža očakávate a aký by mal byť, „radí sexpertka. Za ideál sa považuje kombinácia vlastných požiadaviek a chémie. Akonáhle to medzi vami iskrí, je z polovice vyhraté! (Naozaj sa sex zlepšuje s vekom?)

2. Lovte v mladších vodách

Šanca na zoznámenie sa tiež zvyšuje, keď sa obklopíte mladšími ľuďmi. „Keď som ja bola slobodná, nestretla som vo svojom veku žiadneho muža, ktorý by ma priťahoval. Ale zase som sa stretávala s množstvom mladších, ktorí vyzerali skvele, mali energiu aj životný nadhľad. A presne toto je príležitosť, „ďalej apeluje Tracey Cox. Neskôr narodení páni sú totiž zvyčajne zábavnejší, nadšení a vitálni. Tiež sa o seba starajú a nadviazať vzťah so zrelšou dámou im nerobí problémy. Tak prečo to nevyužiť? (Kedy sa muži najrýchlejšie zoznamujú?)
Ženy si väčšinou hľadajú partnera, ktorý je starší ako ony. „Prestaňte sa tým riadiť a usaďte sa s chlapíkom, ktorý je pokojne o desať rokov mladší. „Keď je vám s ním dobre, prečo by to nešlo?“ Pýta sa britská sexuálna guru. Nikdy sa však nenechajte zaslepiť. Vždy je vhodné prihliadnuť aj k názorom ostatných. (O koľko musíte byť starší, aby vám to klapalo?)

3. Pýtajte sa svojich priateľov

Vaši priatelia a rodina väčšinou vedia, na čom stroskotal váš bývalý vzťah a aké chyby opakujete stále dookola. Trebárs to, ako mužom hovoríte, že sa nechcete príliš viazať (vyzerá to drsne a vďaka tomu vám nikto nemôže toľko citovo ublížiť). Fajn, ale váš posledný nápadník si to vyložil po svojom a vzal do zajačích ešte skôr, než došlo na tretiu schôdzku. On totiž vážny vzťah chcel a vaše bohémske reči, ktoré ani nemyslíte vážne, nenechal bez povšimnutia.
Preto sa opýtajte svojich blížnych a identifikujte vzorce správania a nevedomé signály, ktoré vašej láske, či už tej zbrusu novej, či niekoľko týždňovej, škodia.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Určite neberte všetko!

„Viem, že je ťažké vyrovnať sa s tým, že ste mesiace nemali rande. Človek má potom pocit, že aj zlá partia je lepšia ako žiadna. Lenže naozaj chcete predstierať, že niekoho milujete len preto, aby vo vašom domove nebolo prázdno? Verte, toto nebude fungovať. V zlom vzťahu sa začnete skôr či neskôr cítiť osamelo a nevhodný partner vás nespasí. To si radšej kúpte psa.“ uzatvára Tracey Cox. Dáte jej za pravdu?

zdroj: prozeny.cz/

Môže byť nadváha zdravá?

facebook

Čo mužom vadí na ženách: 6 najhorších chýb