Na čo všetko by ste sa mali pripraviť, ak premýšľate o nevere

Nevera v mnohých jedincoch prebúdza vzrušenie a v podstate všetko, čo prežívali na začiatku vzťahu so svojimi dlhodobými partnermi. Hoci život s nimi nie je zlý, chýbajúce vzrušenie a toľko ospevované napätie je predsa len lákavejšie. Lenže nevera nie je len o novo získanom vzrušení, mení v živote neverníka oveľa viac vecí. A nejde len o pozitívne veci. Pozrite sa s nami, ako veľmi nás a naše vzťahy nevera poznamená.

Stratíte dôveryhodnosť

Aj keď sa budete snažiť akokoľvek veci okolo svojho nového romániku tajiť, príde okamih, kedy si ľudia všimnú, že sa s vami niečo deje a začnú sa o vás oveľa viac zaujímať. Ľahšie tak váš románik odhalia, o čom vy zrejme nebudete mať vôbec tušenie.
Váš kredit dôveryhodnosti tak bude razom preč a za vašim chrbtom sa začne rozohrávať niečo, čo vás z dlhodobého hľadiska môže aj po profesionálnej stránke významne poškodiť.

„Ľudia si tieto informácie nenechávajú pre seba a v dobe sociálnych sietí sa všetky tieto informácie oveľa rýchlejšie šíria,“ upozorňuje na svojom blogu trénerka Karen Finnová.

Výčitky a pocit viny

Ak váš dlhodobý vzťah nemal žiadne väčšie trhliny, aj vás časom doženú vlastné výčitky.
„Pocit viny potom zohráva veľmi dôležitú úlohu nielen vo vašich vzťahoch a správaní, ale aj vo vašej kariére a ďalších oblastiach života. Je to niečo, čo vás vo všetkých smeroch v podstate zastaví, „varuje odborníčka.

Stratíte svoju pozíciu vo vzťahu aj v rodine

Akonáhle dôjde k prevaleniu nevery, bez ohľadu na to, z akého dôvodu ste podvádzali a ako veľmi sa budete následne kajať, vždy budete tým, kto podvádzal. Vaša pozícia vo vzťahu tak stratí na dôveryhodnosti i dôležitosti.
Pokiaľ budú navyše vo vzťahu i deti, pamätajte na to, že aj u nich veľmi významne klesnete na cene. Zároveň tak negatívne poznamenáte aj ich budúce vzťahy a veľmi ľahko sa môže stať, že vás aj po mnohých rokoch obvinia zo svojej vlastnej zlej voľby či nenaplnených životov.

Nech urobíte, čo urobíte, všetko bude spochybňované

Aj keď vám partner odpustí a vezme vás na milosť, váš vzťah už nikdy nebude ako predtým. Obnovenie dôvery môže trvať aj roky. Aj keď sa teda budete naozaj snažiť, je pravdepodobné, že druhý bude stále na pochybách. Život pod drobnohľadom je pritom nesmierne ubíjajúci a nie každý to zvládne dlhší čas vydržať.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

„Ak vám dá druhý ešte šancu, potom vedzte, že to pre vás bude z pohľadu slobodomyseľnosti veľmi bolestné. Pripravte sa na to, že budete musieť neustále pokorne odpovedať na najrôznejšie otázky a v podstate rozsiahlo zdôvodňovať každý svoj krok, „uzatvára odborníčka.

zdroj: novinky.cz/

Problém dneška: Online nevera!

facebook

Ako správne reagovať na lichôtky?