Problém dneška: Online nevera!

Zabijak dnešných vzťahov? Internetové zoznamky a aplikácie.
Mnoho ľudí sa nemôže zhodnúť na tom, či sa táto forma „interakcie s inými za chrbtom partnera“ dá považovať za neveru. Poslednou dobou ale čím ďalej tým viac zaznieva názor, že nielen že sa o neveru jedná, je často aj oveľa viac zničujúca ako tá skutočná, fyzická.

Možno sa to tak na prvý pohľad nezdá, ale „nevera“ na sociálnej sieti alebo internetovej zoznamke môže vzťah zničiť oveľa viac ako skutočná. Neveríte? Čítajte.

Ťažko sa rozpoznáva

Iste, to, že niekto odhalí niekoho neveru ešte neznamená, že to zachráni vzťah a ich láska bude pokračovať ďalej. Veľakrát to tak nie je. Niekedy však áno. U internetovej nevery je jediný dôkazný materiál vo vašom prístroji … a zo všetkých strán počúvame, že do mobilu alebo počítača vášho milého by ste nakuknúť nemala za žiadnych okolností! Komunikácia za chrbtom drahej polovičky tak môže trvať extrémne dlho a je dosť ťažké ju odhaliť. Pritom postupne ničí váš vzťah viac a viac …

Chýbajú výčitky svedomia

U fyzickej, skutočné nevery, sa väčšinou dostavia výčitky. Keď niekomu na niekom záleží, často sa potom svojím konaním zožiera a snaží sa ho odčiniť (aj keď o tom druhému nepovie). V tomto prípade väčšinou takýto vyčítavý sebakritický pohľad chýba. Internetovú „neveru“ si veľa ľudí vie veľmi dobre v hlave ospravedlniť a nepríde im, že robia niečo extrémne zlé, za čo by sa mali hanbiť.

Zvyšovanie ega

Dosť výrazným parametrom je aj veľký nárast (mnohokrát nezmyselný) sebavedomia a ega. Internet znesie všetko, veľmi často sa na ňom klame. Veľa ľudí píše presne to, čo si ten druhý chce prečítať. A tak si vďaka týmto konverzáciam veľa ľudí myslí, akí sú úžasní. Pritom realita je úplne iná a náprotivok v konverzácii by im podobné vety nikdy nenapísal či nepovedal, keby sa s nimi stretával osobne a skutočne ich poznal.Negatívny pohľad na partnera

Áno, väčšina z nás sa na internete snaží pôsobiť čo najlepšie, veľakrát si v konverzáciách dokresľujeme realitu a snažíme sa vykresliť čo najlepšie, často až falošne. Na druhej strane naviac tiež na plné obrátky pracuje idealizovanie. Väčšinou si teda vytvoríte silné puto k niekomu, kto je v skutočnosti úplne iný, často aj oveľa horší ako ten, koho máte doma. Váš mozog to však vôbec takto neposudzuje a idealizuje si dotyčného cez písmenká. Naopak je na najbližšiu osobu prehnane kritický a roztáča sa naplno kolotoč frustrácie, výčitiek a negativizmu.

Domáce dusno

Je hrozné to takto porovnávať, ale v momente, keď sa niekto s niekým stretáva a podvádza fyzicky, aspoň nie je so svojím partnerom v jednom byte. Naopak pri nevere „cez počítač / smartphone“  chodí ako telo bez duše a svojou fantáziou je na úplne inom mieste. To je pre človeka, ktorý s týmto „neverníkom“ býva, veľké utrpenie. Vzťah chradne zo dňa na deň, až to nakoniec spravidla rovnako skončí katastrofou a bolestným rozchodom.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Zhoršený sexuálny život

Už sme o idealizovaní a fantazírovaní hovorili. Samozrejme si náprotivok za počítačom / smartphonom predstavujete idealisticky nielen psychicky a osobnostne, ale aj fyzicky. Posielate si fotky (na ktorých mimochodom veľa ľudí vyzerá lepšie ako v reálnom živote), píšete si pekné vety a hovoríte si, aká by bola s týmto človekom asi skvelá intímna sféra. Tiež sa častejšie pri predstavách na túto osobu seba uspokojujete. Tým všetkým samozrejme vaša chuť na intímne hrátky so skutočným partnerom klesá. Jednak preto, že snívate o tom, byť v posteli s niekým úplne iným a vaša drahá polovička vám už nepríde tak atraktívne … a potom tiež preto, že sa častejšie seba uspokojujete.

Zdroj: idnes.cz/

24 signálov, že ste na pokraji síl

facebook

Ako byť dobrou priateľkou