Ľudia ozajstní a ľudia falošní.

Aby sme mohli s istotou kráčať životom, je veľmi dôležité obklopiť sa oddanými ľuďmi, ktorí s nami zdieľajú rovnaké hodnoty a majú to, ako sa hovorí, v hlave zrovnané. Občas by si každý z nás mal položiť otázku: „Sú ľudia okolo mňa naozaj takí, akí sa mi javia, alebo sa proste len chcú takými zdať?“

Keď sa rozhodujeme, či budeme určitej osobe dôverovať, musíme byť maximálne opatrní, inak by sa mohlo stať, že si nás niekto jednoducho a ľahko omotá okolo prsta. Podstata problému tkvie v tom, že rozlíšiť človeka, ktorý je skutočne taký, aký je, od niekoho, kto svoju pravú tvár skrýva pod maskou pretvárky a klamu, býva veľmi ťažké. Človek s nejakým tajným zámerom urobí všetko, čo len môže, aby ste jeho legende uverili. Možno pre vás bude užitočné zapamätať si niekoľko rád, ktoré môžu pomôcť odlíšiť podvodníka od poctivého človeka.

Vzťah zdvorilý a vzťah zhovievavý.

Úprimný človek vynakladá všetko úsilie, aby sa správal ku každému zdvorilo, nech je to ktokoľvek. Vždy berie ohľad na city iných ľudí a chová sa tak, aby sa s ním ten druhý cítil dobre. Hovorí a koná otvorene.

Ľudia skrývajúci svoju pravú tvár pod maskou pretvárky si vždy považujú iba takého človeka, ktorý má nejakú moc. Z každej situácie chcú totiž pre seba získať určitú výhodu. A ak je potrebné na získanie vytúženého predviesť herecké schopnosti, nezaváhajú ani sekundu a rozvinú celý svoj herecký register.

Kým tí prví sa neženú za žiadnou odmenou alebo protislužbou, tí druhí sú lační minimálne po uznaní a rešpekte. Ak ide o to niekomu pomôcť alebo urobiť niekoho šťastným, poctivý a úprimný človek určite nebude na každom rohu vykladať o všetkom, čo pre niekoho urobil. Radosť mu pôsobí sám fakt, že mohol niekomu pomôcť alebo ho potešiť.

Falošníka sa správa presne opačne. Najprv síce vynaloží isté úsilie, aby vám pomohol, potom však vynaloží úsilie ešte ďaleko väčšie, aby sa pokiaľ možno všetci a do najmenších podrobností dozvedeli, čo všetko pre vás urobil. Želá si, aby sa všetci dookola dozvedeli, ako zvláštne a výnimočný je. Kým jedným nevadí na nejakú dobu odísť zo scény, tí druhí chcú vždy byť v centre pozornosti ako tí najväčší hrdinovia.

Tráviť čas sám so sebou je veľmi užitočné, pretože človek tak získava možnosť porovnať si myšlienky a nielen to. Úprimní, poctiví ľudia v tom majú jasno. Ľudia okolo nich uznávajú, chápu, prijímajú a vážia si tohto ich rozhodnutia. Ľudia s nasadenou maskou pretvárky a falše túžia po tom, aby boli stredobodom pozornosti vo dne v noci. Aby boli stredobodom všeobecnej pozornosti, sú ochotní  všetkému. Veria, ba sú si absolútne istí, že svet sa točí okolo nich.

Jedni sú skromní, tí druhí márnomyseľní.

Isteže každému človeku je príjemné, keď sa ľudia okolo neho dozvedia o jeho úspechoch. Ale chvastúňov nemá nikto rád. To je dôvod, prečo sa úprimní a poctiví ľudia správajú skromne a radšej nepripomínajú svoje úspechy. Oveľa viac ich zaujímajú úspechy ostatných.

Pretože pre falošníka je životne dôležité, aby bol vždy stredobodom pozornosti, ustavične sa chváli a upozorňujú na to, čo dosiahol. Tak sa stáva, že jednu a tú istú historku od nich môžete počuť opakovane.

Kým jedni vám všetko povedia priamo do očí, tí druhí vás za chrbtom ohovárajú.

Ak má úprimný človek niečo, čo by vám o vás rád povedal, povie vám to osobne, priamo do očí. Títo ľudia nemajú žiadne skryté úmysly, rešpektujú vás. Práve preto sú vždy priami. Vždy veria, že otvorenosť rieši každý problém či nedorozumenia.

Falošník  býva navyše zbabelec. To sa obzvlášť prejaví vtedy, ak ide o nejaký konflikt. Pri osobnom stretnutí sa na vás bude ľúbezne usmievať, avšak akonáhle sa k nemu obrátite chrbtom, začne vás odsudzovať a ohovárať. Títo ľudia sa priamo vyžívajú v klebetách a ohováraní a s rovnakým pôžitkom robia z akejkoľvek situácie drámu.

Jedni konajú, zatiaľ čo tí druhí len rečnia.

Poctivý človek urobí všetko pre to, aby splnil dané slovo. A ak sa mu to cez všetko úsilie nepodarí, berie všetku zodpovednosť za takto vzniknutú situáciu na seba a pokúša sa ju napraviť.

Pokrytci a falošní ľudia spravidla veľmi veľa a výrečne rečnia, avšak veľmi zriedkavo splnia všetko, čo nasľubovali Na rozdiel od poctivého človeka si neúprimný človek dokáže nájsť tisíc výhovoriek a vysvetlenie, prečo neurobil to, čo sľúbil. Je celkom možné, že si v istom momente uvedomíte, že výhovorky, ktoré takí ľudia používajú, sú stále tie isté.

Jedni sa rozhodne nepokladajú za ideálni, zatiaľ čo tí druhí sú si istí svojou dokonalosťou. Úprimný, poctivý človek je stále ochotný sa učiť. Takí ľudia vždy dobre vedia, že nie sú ideálne. A keď sa niečomu od iných naučia, nezabudnú im poďakovať.

Falošníci veľmi radi kritizujú iných. Nech ide o akúkoľvek situáciu, nech sú okolnosti akékoľvek, vždy nájdu dôvod, aby niekoho skritizoval. Vždy sa v prvom rade snažia upozorniť najmä na chyby, ktorých sa niekto dopustil. Vždy každého kritizujú, pretože sa touto cestou utvrdzujú seba samých vo svojej výnimočnosti a dokonalosti. Ich kritika sa nedotkne iba toho, kto im môže byť nejako prospešný, kto má nejakú moc.

Jedni nemajú žiadne zištné ciele, tí druhí iné ako zištné ani nepoznajú.

Úprimný, otvorený človek vám pomôže jednoducho preto, že vám pomôcť chce. Vôbec netúži, aby o jeho pomoci vedel ktokoľvek iný alebo aby ste im za ňu v jednom kuse ďakovali. Chcú vám jednoducho pomôcť, aby ste boli šťastní a v pohode.

Pokrytecké typy žijú podľa zásady: „Ty mne, ja tebe“. Keď vám pomáhajú, niečo za to čakajú. Ak je im vopred jasné, že za svoju pomoc nemôžu nič očakávať, nepohnú pre vás ani prstom.

zdroj: pronaladu.cz/

Toto sú tí najhorší muži pre vzťah!

facebook

Manželská kríza! Ako ju prekonať?

kava chillax
Sledujte nás a lajknite nás:

Pridaj komentár

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.