Ako bojovať s prvými vráskami?

Tridsiatka na krku a vy sa pri pohľade do zrkadla zdesíte, pretože už rozoznávate mimické vrásky v okolí očí, úst a čela? Nezúfajte. Starnutie síce nemožno zastaviť, ale príznaky istou starostlivosťou zmierniť môžete. A my vám poradíme, ako na to!

So zvyšujúcim vekom klesá produkcia elastínu a kolagénu a preto obnovovacia schopnosť pleti tak pomaly slabne. Dostatočná hydratácia je pre zdravú a hlavne pevnú pokožku absolútne kľúčová!

Na suchej pleti sa vrásky tvoria oveľa rýchlejšie, preto do ranného rituálu zaraďte vyživujúci denný krém s obsahom kyseliny hyalurónovej.

Samozrejmosťou je správne čistenie pleti, a to ráno aj večer. Žiadny krém nebude dobre fungovať, ak nebudete mať svoju pleť riadne vyčistenú. Počas dňa sa totiž na pokožke usadí prach, pot a ďalšie nečistoty. Ak čistenie dlhšiu dobu zanedbávate, koledujete si o problém.

Začnite používať očné krémy, ktoré minimalizujú vznik mimických vrások a redukujú opuchy a aj čierne kruhy pod očami. Pokožka v očnom okolí je veľmi citlivá a jemná. Krém taktiež používajte každé ráno a večer.

Nadmerné vystavovanie slnku urýchľuje starnutie týchto buniek a pleť tak stráca svoju elasticitu. Preto používajte kozmetické prípravky s UV faktorom a to aj počas zimných mesiacov.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

A na záver: Nezabúdajte dodržiavať pitný režim. Ak je telo dostatočne zásobované vodou, pokožka sa udrží dlhšie mladistvo svieže a krásna. Preto si na raňajky dajte pohár s citrónom.

zdroj: forgirls.cz

Keratínová kúra: Zázrak na počkanie?

facebook

Psia láska: Ako spoznáte, že vás pes miluje