Ako zlepšiť vzťah s partnerom? Všímajte si ho

Za chvíľu tu máme zase Valentína. Takže vyrazíme do obchodu kúpiť nejakú tú kvetinu, bonboniéru alebo šperky. Nezdá sa vám ale, že už to robíme takmer stereotypne? Toto predsa nie je tým pravým dôkazom, že niekoho milujeme, alebo snáď áno? Čo na to odborníci?

Psychológovia zhodne hovoria to, na čo by ste samozrejme rýchlo prišli aj vy. Nie je predsa dôvod darčeky dávať len preto, že sa to v nejaký deň či v určitom výročí pristane. Robte svojmu partnerovi radosť kedykoľvek. Až nabudúce pôjdete z práce, zastavte sa v obchode a len tak mimochodom postavte na stôl tri tulipány vo váze. To sú totiž presne tie maličkosti, ktoré náš vzťah skutočne upevňujú. Ale máme ich pre vás oveľa viac.

Napíšte zamilovaný odkaz

Je jedno, na čo ho napíšete alebo či ho prilepíte na kúpeľňové zrkadlo. Dôležité je, že si na partnera spomeniete a vedzte, že ho to zahreje pri srdci. Pokojne aj niečo nakreslite alebo na odkaz napíšte nejaké heslo, čokoľvek, čo viete, že vašu drahú polovičku poteší.

Často sa navzájom dotýkajte

Niektorí ľudia síce v myšlienkach nedajú na partnera dopustiť, ale fyzicky mu to veľmi najavo nedávajú, pritom práve letmý dotyk je to, čo váš vzťah zaručene posilní. Chyťte sa vonku na ulici za ruky a pobozkajte sa – robí to totiž zázraky. Ste hanbliví a nemáte radi bozkávanie na verejnosti? Žiadny problém. Prejavy náklonnosti si tak nechajte na doma. Zabaľte sa do jednej deky na gauči, držte sa za ruku a pozerajte sa spoločne napríklad na film, to všetko totiž vyvoláva chemické reakcie, ktoré váš vzťah zaručene posilnia.

Hovorte spolu

Je síce pekné, že sa partnera spýtame, ako sa mal v práci, ale toto nestačí. Veľmi dôležitá je totiž vzájomná dôvera, bez nej vzťah nemá zmysel. Bavte sa teda o svojich problémoch čo najviac konkrétne. Chcete predsa s partnerom zdieľať všetky jeho výhry aj straty?

Na mieste sú aj komplimenty

Samozrejme nehovoríme, že máte chváliť niečo, čo sa vám nepáči. Aj lichôtky musíte vždy myslieť len úprimne. Takže ak sa vám na partnerovi páči nejaký kus oblečenia, povedzte mu to. Páči sa vám, ako sa v určite situácii zachoval? Von s tým. Povedzte mu, že je skvelý otec, alebo partnerke, že tá večera bola famózna. Pokojne partnera aj podpichujte, čo sa týka vizáže či postavy. Fantázii sa skrátka medze nekladú.

Kúpte mu niečo dobré na zub

Hovorí sa, že láska prechádza žalúdkom, a niečo na tom naozaj bude. Pokiaľ viete, že váš partner má nejaké obľúbené jedlo, tak mu ho ako prekvapenie urobte. Má rád napríklad nejakú cukrovinku? Kúpte mu ju a dajte ju do poličky. Má obľúbený dezert? Umiestnite ho na viditeľné miesto v chladničke a máte vyhrané. Nemusíte kupovať drahé šperky, tieto každodenné maličkosti sú totiž oveľa dôležitejšie.

Po milovaní spolu hovorte

Jedna z najhorších vecí, ktorú v partnerskom spolužití môžete urobiť, je mlčať po pohlavnom styku – po „akcii“ sa otočiť, s partnerom už ani neprehovoriť a zaspať. Toto sa naozaj nerobí. Práve v tejto chvíli je totiž ten správny čas sa ešte dlho hladkať, bozkávať a povedať si niečo pekné. Nebývalo to váš vzťah posilní. Tých najintímnejších okamihov využívajte plnými dúškami.

zdroj: mojezdravi.cz

Stresové faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú sexuálny život

5 dôvodov, prečo dať šancu rannému sexu. Má nejaké nevýhody?