Čo by ste mali robiť po sexe, aby ste boli zdraví? Rozhodne si neberte nohavičky

Asi ste to počuli už miliónkrát, ale ako sa hovorí, „opakovanie je matka múdrosti“. Po milovaní by sme mali vstať z postele, ísť na toaletu a poriadne sa vysprchovať. Zabránime tak vzniku rôznych infekcií močových ciest. Rozhodne by sme si tiež na sebe nemali na noc nechávať použitú spodnú bielizeň. Prečo?

Pre niekoho je návšteva kúpeľne úplne bežná, ale faktom je, že mnohým ľuďom sa po slastných chvíľach už nechce robiť vôbec nič a často veľmi rýchlo zaspia v tom, čo práve nájdu okolo seba. Pozor na to, radia gynekológovia.

Po sexe sa choďte vycikať

Dokonca aj v prípade, že sa vám práve „nechce“, je dobré svoj močový mechúr vyprázdniť. Vyplavíte tak totiž baktérie z vašej uretry. Tento pojem vám asi nič nehovorí, vedzte teda, že sa jedná o močovú trubicu, ktorá vedie moč z mechúra von z tela. U mužov potom slúži na prenos semena a delí sa na niekoľko častí. K problémom a infekciám podľa gynekológov dochádza v prípade, keď sa spomínané baktérie, ktoré sa bežne nachádzajú vo vagíne, dostanú počas sexuálnej aktivity do močovej trubice.

Močenie po pohlavnom styku je veľmi dôležité, ak ste náchylní na zápal močových ciest. Týmto nepríjemným ochorením trpia podľa štatistík viac ženy. Pokiaľ už ste vyššie popísanú infekciu prekonali, malo by pre vás byť samozrejmosťou po každom milovaní toaletu vyhľadať. Predídete tak nepríjemným bolestiam aj výskytu krvi v moči. Myslíme si, že tých desať minút v kúpeľni za to stoja.

Ako predísť kvasinkám?

Hneď po pohlavnom styku by sme si tiež mali vziať servítku či uterák a z tela si utrieť spermie, zvyšky vaginálnej tekutiny či lubrikačného gélu. Baktériám a kvasinkám sa totiž darí vo vlhkom prostredí, preto je dôkladná hygiena po milovaní veľmi dôležitá. Môžete tak jednoducho zabrániť aj nepríjemnej kvasinkovej infekcii, ku ktorej sú náchylné hlavne ženy.

Nemusíme si kožu nejako silne drhnúť. Len je potrebné intímne partie ľahko a dôkladne utrieť. Miesto potom samozrejme ešte opláchnite čistou vodou a nezriedeným mydlom či intímnym gélom. Všetko nakoniec dôkladne osušte. Na umytie intímnych partií je vhodné používať kvalitné mydlá bez zbytočných chemikálií. Ak nechcete spať nahí, je dobré použiť nočnú košeľu alebo nejaké veľmi voľné pyžamo. Rozhodne si ale na sebe nenechávajte už spomínanú spodnú bielizeň.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Kedy navštíviť gynekológa?

Pokiaľ v intímnych partiách cítite nepríjemné svrbenie či bolesť, alebo sa dokonca objaví krvácanie, mali by ste spozornieť. Pokiaľ sa niekoľko dní stav nezlepší, je vhodné zájsť za svojim gynekológom a svoje zdravotné problémy mu popísať. Mnoho ľudí sa snaží komplikácie prechádzať. Raz by sa ale mohlo stať, že už bude neskoro. Rozhodne tak naše rady neberte na ľahkú váhu, snažte sa svoje telo „počúvať“ a venujte mu dostatočnú starostlivosť.

zdroj: mojezdravi.cz

Sex v dlhodobom vzťahu: Ako sa naučiť znova túžiť a prečo je to tak dôležité?

Je pre vás sex bolestivý? Možno trpíte vaginizmom. Ako sa ho môžete zbaviť?