Šesť dôvodov, kvôli ktorým nemáte chuť na sex

Libido alebo sexuálnu túžbu ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov. Pokiaľ v posledných dňoch nemáte na sex ani pomyslenie, rozhodne to neznamená, že je s vami niečo zle. Problém nastáva v momente, keď vás z dlhodobého hľadiska partner nepriťahuje a chuť na sex je minimálna.

V prvom rade je dôležité povedať, že sexuálna túžba je subjektívna záležitosť. Niekto túži po sexe každé štyri hodiny, iný si ho s kľudom dopraje párkrát do mesiaca. Ani na jednej, z týchto skutočností, nie je nič zlé alebo zarážajúce.

Opak nastáva vo chvíli, keď človek nejaví záujem o akýkoľvek druh sexuálnej aktivity, vrátane masturbácie a zároveň absentujú sexuálne myšlienky či fantázie. Práve dlhodobá nechuť k sexu je známkou toho, že s vašim libidom nie je niečo v poriadku. Pozrite sa s nami, čo všetko ho ovplyvňuje.

Stres

Skĺbiť kariéru s osobným životom sa občas môže zdať ako nadľudská úloha. Nie je sa čomu diviť, že medzi kopou bielizne na vyžehlenie a nekonečne dlhými to-do listami zabudneme na to, že existuje aktivita menom sex.

Sex nie je len fyzická činnosť, ale aj emocionálna. Akékoľvek udalosti meniace náš život, ako je tehotenstvo, zmena zamestnania alebo úmrtie môžu vyžadovať daň, Ďalším stresovým faktorom je dlhodobý problém s partnerom.

Hormonálna antikoncepcia

Nie je žiadnym tajomstvom, že hormonálna antikoncepcia má priamy vplyv na sexuálnu túžbu. Pravidelne používané tabletky znižujú produkciu prírodného testosterónu, ktorý však zohráva zásadnú úlohu pri zvyšovaní libida a vytváraní sexuálnych fantázií.

Zároveň pri užívaní hormonálnej antikoncepcie nedochádza k prirodzenej produkcii estrogénu, teda sa vagína stáva suchšou. Nebojte sa obrátiť na svojho gynekológa, ktorý vám poradí, či je vhodné hormonálnu antikoncepciu vysadiť.

Úzkosť, depresia

Ten, kto sa necíti dobre počas dňa, nemôže očakávať, že bude fit večer v posteli. Pokiaľ bojujete so zlou náladou, smútkom či depresiou, potom je logické, že vaše sexuálne libido klesá. V takom momente je najdôležitejšie, aby ste primárne vyriešili svoj psychický problém, a až potom sa venovali sexuálnej túžbe.

Nulová sebaláska

Pojem sebaláska je v poslednej dobe skloňovaný snáď vo všetkých pádoch. Niet sa čomu čudovať, veď pozitívny vzťah k vlastnému telu je dôležitým predpokladom pre spokojný sexuálny život.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

V opačnom prípade sa pre vás sex stáva nepríjemnou aktivitou, počas ktorej váš náprotivok uvidí, podľa vášho názoru, nedokonalé telo plné celulitídy a faldíkov. Cesta za sebaláskou je bohužiaľ dlhá a tŕnistá, ak sa po nej ale vydáte, skôr alebo neskôr k cieľu dôjdete. Navyše vás bude čakať odmena v podobe skvelého sexu bez akýchkoľvek pochybností.

Zlý životný štýl

Pohárik vína sa občas môže javiť ako skvelý parťák na zvýšenie libida. Všetkého ale veľmi škodí, a tak to s alkoholom rozhodne nepreháňajte. Rovnako tak môže mať negatívny vplyv na vašu sexuálnu túžbu aj minimálny fyzický pohyb či zlé potraviny.

Skúste si namiesto dvoch pohárov vína dopriať iba deci a svoju chladničku vyzbrojte afrodiziakmi, ako je avokádo, mandle, jahody či ustrice.

, jahody či ustrice.

Zdravotné problémy

Možno by vás ani nenapadlo, že nízke libido môže byť spôsobené problémami s krvným tlakom, cukrovkou alebo napríklad problémami so štítnou žľazou.

Nízke libido, znížené vzrušenie a nedostatok orgazmu sa často vyskytujú u osôb s kalnými krvnými cievami a zlým vedením nervov spôsobeným vysokou hladinou cukru v krvi. Nepodceňujte teda návštevu lekárskych prehliadok, počas ktorých lekár včas objaví prípadné problémy.

zdroj: novinky.cz

Koľko sexu udrží šťastie vo vzťahu?

Zlý sex? Toto sa v posteli na začiatkoch neodpúšťa