Ako si poradiť s rozdielnym sexuálnym apetítom partnerov

Sexuálna túžba je nevypočítateľná. Je úplne normálne, že jeden deň nemáte náladu, ale ten druhý by ste po partnerovi najradšej skočili. Apetít je skrátka rôzny, a zatiaľ čo niektorí ľudia by sa milostným hrátkam najradšej oddávali každý deň, iným stačí týždenná frekvencia. Čo ale robiť, keď sa vaša libida vôbec nezlučujú a negatívne to ovplyvňuje celý váš vzťah?

V nedávnom prieskume, na ktorom sa zúčastnilo 1668 sexuálne aktívnych žien vo veku 25 až 49 rokov, 27 % respondentiek uviedlo, že ich partneri nemali pochopenie pre to, že nemajú pravidelne chuť na sex. To pritom nie je nič neobvyklé.

Muži majú geneticky dané viac testosterónu, teda je pre nich častá potreba sexu prirodzená a nemusí sa zlučovať s potrebami ženy. Čo robiť, aby odlišný sexuálny apetít nepoškodil váš vzťah?

Porozprávajte sa

Rada, ktorá sa ľahko hovorí, ale o to horšie robí. Problémy v sexe nepatria medzi najpríjemnejšie témy a pravdou je, že väčšina z nás o nich nevie hovoriť. Pravdou ale tiež je, že na vzťahu treba stále pracovať.

Buďte čestní a úprimní. Ženy strácajú túžbu z rôznych dôvodov. Môže ísť o celkové preťaženie, depresiu, úzkosť, smrť milovanej osoby, stratu zamestnania či narodenie dieťaťa. Nech už je dôvod akýkoľvek, je dôležité o tom svojho partnera informovať a spoločne pracovať na krokoch, ktoré to zmenia.

Myslite na to, ako sa partner cíti

Pokiaľ vám osoba, s ktorou často prežívate chvíľky intimity, zrazu povedala, že sa jej sexuálny apetít zmenil, potom vás najskôr ako prvý napadne, že problém je vo vás. V prípade, že je problém v partnerovi či partnerke a vy cítite, že vás už nepriťahuje, potom musíte situáciu riešiť.

Opatrne danej osobe povedzte, v čom je problém. Buďte si ale vedomí toho, že sa jedná o horúcu tému, a preto postupujte s citom. Naopak, ak sa problém týka iba vás a stretávate sa napríklad s erektilnou dysfunkciou, potom sa tiež nebojte zveriť. Na väčšine fyziologických a psychologických príčin sa dá pomerne ľahko zapracovať.

Nájdite to, čo vás vzrušuje

Pokiaľ je vaše libido nízke a vy cítite, že brzdový pedál narazil na podlahu, musíte nájsť svoj akcelerátor. Pre niekoho to môže byť masáž, pre iného sledovanie porna alebo čítanie erotickej literatúry.

Na začiatok môžete tiež zmeniť svoje rituály a namiesto obvyklého sledovania seriálov vyraziť na večeru alebo si užiť ľubovoľný zážitok. Niekedy stačí prelomiť stereotyp, aby vzťah dostal nový náboj.

Všetko okrem sexu

Ženy často túžia skôr po intímnej interakcii než samotnom fyzickom spojení. Vyskúšajte preto sex na chvíľu vyradiť, namiesto toho sa venujte sami sebe a užívajte si bozkávanie, vzájomné pohľady a jemné dotyky. Uvidíte, že tak docielite väčšiu intimitu a budete sa viac tešiť na spoločné fyzické hrátky.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Poraďte sa s lekárom

Pokiaľ váš problém pretrváva dlhšie ako šesť mesiacov a začína vážne poškodzovať váš vzťah, potom vám nezostáva nič iné ako sa poradiť s vaším lekárom alebo sa porozhliadnuť po terapeutovi, ktorý by vám mohol pomôcť.

Pamätajte, že sa nejedená o nič trápne a s rovnakým problémom alebo podobnými starosťami sa stretáva viac ľudí, než si možno myslíte.

zdroj: novinky.cz

Aká sexuálna fantázia pobláznila svet?

facebook

Typ muža, ktorý častejšie vyhľadáva orálny sex