Aká sexuálna fantázia pobláznila svet?

Či už si to priznáte, alebo nie, každý má určitú intímnu fantáziu. Aká je tá vaša? Ak sa zaoberáte myšlienkami na milovanie s cudzincom, ktorý vám oči zaviaže šatkou, nezapadáte do tabuliek. Ostatní totiž v posteli túžia po niečom celkom inom!

Fantazírovanie a to, čo v posteli skutočne robíte, sú dve odlišné veci. „Premýšľať môžete o čomkoľvek. Myšlienkami nikoho nepohoršíte. Môžete byť neslušní, zlí, krutí. Jednoducho čokoľvek. Erotické fantázie sú nekonečné a objavujú sa v nich veci, po ktorých túžite, sú vám príjemné, ale nie ste schopní ich bežne prevádzkovať,“ opisuje sexuológ s tým, že niekedy chýba vhodný partner, nechcete ho pohoršiť, hanbíte sa pred ním alebo on pred vami.

S tým súvisí aj to, že väčšine chýba odvaha fantázie realizovať – ​​ako by sa báli, že sa uskutočnením zosmiešnia. A preto sa o prianiach tohto typu veľmi nehovorí. Teda kým sa na nich niekto anonymne neopýta. To potom idú ľudia s pravdou von. Takmer deväť z desiatich osôb fantazíruje o tom, že si užívajú sex v troch!

Dvaja sú málo a štyri zase veľa

Štúdiu, z ktorej spomínaný záver vzišiel, má na svedomí americký výskumník a psychológ Justin Lehmiller, ktorý vyspovedal 4175 slobodných aj zadaných Američanov. (Výskum sa tak radí medzi jeden z najväčších prieskumov svojho druhu.) K uvedenej fantázii „o trojke“ sa skutočne hlási 89 percent opýtaných, ako uvádza britský denník The Independent, v ktorom boli výsledky štúdie uverejnené.

Na pozícii druhej najobvyklejšej fantázie sa umiestnili praktiky BDSM čiže nejaká forma bolesti v štýle „päťdesiatich odtieňov šedej“. Bičík? Putá? Páska cez oči či odprosovanie? Žiadny problém! Tretiu priečku potom obsadila predstava o spontánnom sexe s cudzou osobou, ktorá snáď nemá ani meno.

Zlato, čo keby sme sa pohrali?

„Mnohí cítia hanbu, rozpaky aj obavy, keď fantazírujú o niečom sexuálnom, avšak si neuvedomujú, že erotické predstavy vedú k lepšiemu porozumeniu a prežívaniu sexu. Úprimne dúfam, že sa ľudia budú viac snažiť hovoriť s partnermi o svojich túžbach a možno nejakú fantáziu aj uskutočnia. Pochopiteľne mám na mysli tú, ktorá je bezpečná, legálna a konsenzuálna,“ uvádza Justin Lehmiller.

Mimochodom, z psychologického hľadiska vraj fantázia o sexe v troch symbolizuje skrytú túžbu po pozornosti. Osoby, ktorým je najbližšie, chcú svoje okolie provokovať, majú rady sex a exhibicionizmus alebo chcú vyskúšať niečo menej obvyklé. Aj keď to väčšinou zostáva len pri predstavách, nájdu sa aj takí, ktorí ich premenia na skutočnosť. Čo sa stane, keď sa realita týka konkrétne onej „trojky“?

Rozochvení túžbou a realitou

„Sex v troch sa ľuďom obvykle páči preto, že sa im nechce investovať veľa úsilia do spestrovania upadajúceho sexu s partnerom,“ opisuje britská sexuologička Tracey Cox vo svojej príručke „Žhavý sex“.

„Niekedy to môže vyzerať ako ideálne riešenie pre pár, ktorý sa začína vo vzťahu nudiť, ale partneri z nejakého dôvodu nechcú vzťah ukončiť ani si život okoreniť nejakou aférkou. Keď sa milujú s niekým iným pred zrakmi partnera, nepripadajú si ako neverníci a navyše tretieho sexuálneho partnera považujú za príjemné doplnenie, neberú ho ako hrozbu,“ ďalej popisuje sexuologička s tým, že ľudia, s ktorými sa o sexe v troch bavila, obvykle hovorili, že sa im páčil, ale raz stačilo.

„Každý uspokojil zvedavosť a rád sa zase vrátil k tradičnému tandemu,“ uzatvára Tracey Cox. To ale neznamená, že trojka nemôže byť novodobou sexuálnou fantáziou číslo jedna. Ako už bolo povedané, skutočnosť a fantazírovanie nie sú jedno a to isté.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Realizáciu dobre premyslite

Podľa sexuológov môžu mať ľudia aj predstavy, s ktorými nie sú úplne vnútorne stotožnení. Patria sem napríklad občasné fantázie homosexuálneho či masochistického charakteru. Osoby, ktoré ich mávajú, sú potom vo svojej sexualite zneistené a obávajú sa, že trpia sexuálnou deviáciou. Zbytočne.

Napríklad sexuológ Petr Weiss zastáva názor, že keby skutočne došlo k realizácii týchto vzrušujúcich predstáv, u väčšiny ľudí by to neviedlo k sexuálnemu vzrušeniu. Naopak. Pripadali by im nepatričné. Sexuálne fantázie totiž nemusia odrážať skutočné erotické preferencie, takže sa hneď nevrhajte do všetkého, čo vám preletí hlavou. Vy aj partner by ste si to mohli zle vyložiť…

zdroj: prozeny.cz

Ako sa s vekom mení sexuálna túžba

facebook

Je toto nevera? Muži tvrdia NIE, ženy ÁNO! A vy?