Dokonalé sexuálne zladenie na veky vekov. Dodržujte dve zásadné veci

V posteli si vyhovujete, máte podobné vášne a túžby, a navyše jeden druhého pochopíte, keď na milovanie nie je nálada alebo chuť. Je toto tá bájna sexuálna kompatibilita? A čo robiť, aby súhra medzi milencami vydržala?

Sex je jednou zo štyroch hlavných príčin rozpadu vzťahov. Potvrdila to štúdia publikovaná v časopise Journal of Sex & Marital Therapy, ktorá skúmala dôvody rozvodu 2372 nedávno rozvedených ľudí. Takmer polovica účastníkov (47 %) odpovedala, že im v manželstve chýbal sexuálny súlad. Čo si pod tým predstaviť?

Sexuálny súlad

Americký sociálny psychológ, sexuológ a výskumník Justin Lehmiller na svojom blogu píše: „Je vždy skvelé, keď si partneri hneď na začiatku sadnú, majú podobné sexuálne nastavenia a aj po týždňoch, mesiacoch a dokonca aj rokoch vzťahu pociťujú vášeň. V tých šťastnejších prípadoch to vydrží dlhšie, ale nie večne. Túžba a záujem o intimitu obvykle zmizne, pokiaľ sa partneri dostatočne nesnažia o to, aby ich spálňa nepripomínala pohrebisko, ale bola príjemné miesto lásky.“

Platí teda, že pokiaľ si v posteli rozumiete a zároveň sa o súlad snažíte – hovoríte si, čo potrebujete, udržujete intimitu aj mimo steny domova a ste voči sebe vnímaví – môžete si gratulovať. A viete, ktoré dve veci by sa pre vás mali stať zákonom?

1. Prekvapujte sa v sexe

Aspoň občasné skúšanie nových vecí v posteli (alebo kdekoľvek, kde máte radi sex) patrí k účinným spôsobom, ako udržať vzrušenie nažive. Kdekto si pod pojmom „experimenty“ predstaví náročné milostné pozície či sex na verejných miestach, ale nič také nie je nutné. Stačia maličkosti. Napríklad keď vyskúšate parochňu a premeníte sa z dlhovlasej blondínky na krátkovlasú brunetku, ako odporúča britská sexpertka Tracey Cox. Preložené do milostného slovníka, váš partner dostane zbrusu novú milenku, pretože naňho zapôsobíte ako neznáma osoba. A práve o tom sú tie „drobné“ prekvapenia.

2. Raz za čas sa porozprávajte o sexe

Sexuálne priania i potreby sa časom menia, čo je spôsobené telesnými zmenami, zdravotnými obmedzeniami, tehotenstvom, dojčením, chronickým stresom, užívanými liekmi a podobne. To, čo vás vzrušuje práve teraz, nemusí za rok za dva fungovať. Preto je dôležité si v pravidelných frekvenciách, ktoré si nastavíte (raz za dva mesiace, pol roka?) otvorene porozprávať o tom, čo je pre vás po fyzickej aj emočnej stránke príjemné a čo vás už prestalo baviť. Ak sa hanbíte, vezmite do ruky papier a ceruzku a napíšte list.

Hlavne spolu o svojich sexuálnych fantáziách a predstavách hovorte – Justin Lehmiller varuje, že ak začnete na sexuálnu kompatibilitu pozerať ako na samozrejmosť, ktorá predsa „funguje od začiatku“, môžete pekne pohorieť.

Čo keď nie ste dokonalý pár?

V ideálnom prípade a za vašej spolupráce sa sexuálna kompatibilita postupom času vyvíja a zosilňuje. Ak nie ste s partnerom kompatibilný dokonale, je to niečo, čo sa dá zlepšiť otvorenou komunikáciou a kompromisom. Keď to nevyjde alebo sú rozpory príliš veľké (napríklad vy chcete monogamiu, on otvorený vzťah), je to aj v poriadku! Nie všetky vzťahy sú predurčené na to, aby fungovali bez chyby alebo celý život.

zdroj: prozeny.cz

Zvuky sexu. Ako v posteli stonať a znieť ešte lepšie?

facebook

Zmyselný manuál, ktorý pri sexe dostáva všetkých mužov

Lubrikačný gél 100ml

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.