Päť jednoduchých trikov, ktoré zlepšia váš sexuálny život

Túžite po lepšom a častejšom milovaní? Potom vedzte, že vám môžu pomôcť aj veci, od ktorých by ste to nikdy nepovedali. Podľa odborníčky na vzťahy Tracey Coxovej môžete dosiahnuť lepšie sexuálne uspokojenie aj tým, že budete piť viac vody či nosiť topánky bez podpätkov.

Napriek tomu, že sa jedná o dosť prekvapivé rady, všetky vychádzajú z výsledkov vedeckého bádania.

1. Topánky bez podpätkov či s veľmi nízkym podpätkom

Vysoké podpätky sú síce sexy, ženám predlžujú nohy, ale tiež spôsobujú zlé postavenie ženskej panvy. Podľa výskumu amerického gynekológa Edena Fromberga práve tento problém negatívne ovplyvňuje ženský orgazmus.

Vychýlenie panvy spôsobuje, že sa vytvára kontrakcia v panvovom dne, kvôli čomu dochádza k zníženiu intenzity vyvrcholenia.

2. Viac vody

Aby naše bunky dobre fungovali, potrebujú dostatok vody. „Čím viac vody budeme piť, tým budú bunky schopnejšie prenášať kyslík v tele aj mozgu. Vďaka tomu sa zrýchli aj metabolizmus a budeme mať aj dostatok energie na sex. Zároveň sa zvýši aj prietok krvi v cievach, tým pádom budeme cítiť aj oveľa intenzívnejšie vzrušenie a vyvrcholenie,” vysvetľuje pre Daily Mail Coxová.

Dostatočná hydratácia tela potom tiež zvyšuje vaginálnu vlhkosť. Pre ženy je tak milovanie oveľa príjemnejšie.

Na dostatočnú hydratáciu reaguje aj mužské telo. Ak je muž nedostatočne hydratovaný, môže sa to prejaviť v erektilnej dysfunkcii. Naopak dostatočná hydratácia môže podporiť silnejšiu erekciu.

A nemožno zabudnúť ešte jeden fakt. Čím viac pijete, tým menej vám zapácha pot.

3. Viac spánku

Súvislosť medzi dostatkom spánku a sexom bola vedecky potvrdená hneď niekoľkokrát. Vyčerpanosť z nedostatku spánku spôsobuje nedostatočné libido aj intenzitu vzrušenia. Ľudia sa tak málo milujú, a keď už sa milujú, tak u nich dochádza k nedostatočnému uspokojeniu.

Podľa americkej štúdie z roku 2015 platí, čím dlhšie ľudia spia, tým väčší majú nasledujúci deň záujem o sex. Naopak nedostatočný spánok môže spôsobiť úzkosť, depresiu a môže výrazne znížiť produkciu pohlavných hormónov – estrogénu, testosterónu, a naopak zvýšiť hladinu kortizolu – stresového hormónu. Muži potom môžu mať problém s erekciou a ženy ako so vzrušením, tak s vyvrcholením.

4. Buďte svedomití a starostliví

Aj keď organizovanie a venovanie sa detailom neznie príliš sexy, môže to mať veľmi pozitívny vplyv na našu sexualitu. Podľa mnohých vedeckých štúdií ľudia, ktorí sú starostliví a akční, sú aj výbornými sexuálnymi partnermi a je veľká pravdepodobnosť, že ich nebudú trápiť žiadne sexuálne problémy.

Vedec Justin Lehmiller skúmal viac ako 4000 Američanov a zistil, že sa vypláca aj sex ako taký plánovať. Podľa neho, ak ľudia sex plánujú, jednak ho majú častejšie, než tí, čo ho neplánujú, navyše sú aj so sexom ako takým oveľa spokojnejší.

Starostliví muži majú potom tiež oveľa menej problémov s erekciou, svedomité ženy zase prežívajú počas milovania menej bolesti, majú väčšie libido a netrápia ich problémy s dosiahnutím orgazmu.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Doprajte si častejšie spoločné večere v reštaurácii

Spoločné večere partnerom svedčia viac než čokoľvek iné. Tým, že sa ani jeden nemusí o nič starať, strávia spoločný čas oveľa intenzívnejšie a uvoľnenejšie. Všetko navyše umocní aj spokojnosť z plného žalúdka. Tá svedčí ako mužom, tak ženám.

Ako navyše ukázal nedávny prieskum, dobre najedené ženy majú uspokojivejší sex ako ženy hladné.

zdroj:novinky.cz

Nie je orgazmus ako orgazmus

facebook

5 spôsobov ako vydať viac kalórií aj bez cvičenia