Nie je orgazmus ako orgazmus

Klitoriálny, vaginálny a zmiešaný – to je základné členenie orgazmov, s ktorým sa pravdepodobne stretla každá žena. Vedeli ste ale, že existuje ešte ďalších deväť druhov orgazmov?

Ženské vyvrcholenie je samo o sebe hotovou vedou. Nie je teda divu, že mnoho sexuológov mu chce prísť na kĺb a zistiť, či je orgazmus zakaždým rovnaký, alebo sa naopak noc od noci líšia.

Posledné výskumy hovoria o tom, že existuje až dvanásť druhov ženského vyvrcholenia, čo potvrdzuje aj sexuálna koučka Audrey Andrewsová pre web Female First.

Aké druhy orgazmov môžeme zažiť?

1. Klitoriálny

Za jeden z najčastejších druhov môžeme považovať klitoriálny orgazmus, ktorý vzniká stimuláciou klitorisu. Zaujímavé je, že klitoris zastáva v ženskej anatómii iba jedinú funkciu, a tou je práve poskytnutie rozkoše. Klitoriálny orgazmus navyše môžete dosiahnuť sama, a to bez akéhokoľvek pričinenia partnera.

2. Vaginálny

Vaginálny orgazmus docielite pri dráždení prednej steny pošvy. Pravdou zostáva, že nie je jednoduché si k tomuto orgazmu nájsť cestu, pokiaľ sa tak ale stane, čaká vás odmena v podobe dlhého a intenzívneho vyvrcholenia.

3. Zmiešaný

Stimulácia klitorisu a vagíny spôsobuje zmiešaný orgazmus. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o vyššiu dievčenskú, nie je sa čoho obávať. S trochou šikovnosti a empatie je možné zmiešaný orgazmus dosiahnuť pomerne jednoducho.

4. Viacnásobný

Málokto vie, že existujú sekvenčné a sériové orgazmy. Kúzlo sekvenčného vyvrcholenia spočíva v tom, že po orgazme si chvíľku oddýchnete a následne sa po hlave vrhnete do druhého orgazmu.

Naopak sériové orgazmy zažívate ihneď za sebou bez pauzy. Mnoho žien sa ale prikláňa k sekvenčnému orgazmu, pretože si počas prestávky môžu naplno užiť oxytocín, teda hormón lásky, ktorý sa po vyvrcholení uvoľňuje a navodzuje príjemný pocit relaxácie.

5. Análny

Aj keď sa o análnom sexe, prípadne orgazme, príliš nehovorí, rozhodne nejde o žiadnu novinku. Vzhľadom na to, že sú análne steny bohaté na nervové zakončenia, dokáže ich stimulácia navodiť silný orgazmus. Niet divu, že sa análna oblasť považuje za jednu z najcitlivejších erotogénnych zón v tele.

6. Spánkový

V snoch sa môžu premietnuť najdivokejšie fantázie aj tajné sexuálne priania. Pokiaľ je taký sen ako živý, potom môže skončiť aj reálnym orgazmom.

7. Cervikálny

Považuje sa za najsilnejší druh orgazmu, avšak máloktorá žena ho naozaj zažije. Stimulácia čapíka (cervixu) vyžaduje trpezlivosť aj úplné uvoľnenie. Sexuálni odborníci radia, že najlepšie ho dosiahnete v psej polohe, a to pod podmienkou, že partner bude hlboko vo vás.

8. U bod orgazmus

Ako názov napovedá, U bod sa nachádza v erektilnom tkanive okolo vyústenia uretry. Ide o miesto, z ktorého vychádza nielen moč, ale aj ženský ejakulát. Tento typ orgazmu najlepšie dosiahnete počas orálneho sexu, keď partner bude U bod stimulovať jazykom. Je jasné, aby ste partnera jemne navádzali a nebáli sa požiadať o rýchlejšie alebo naopak pomalšie tempo.

9. A bod orgazmus

A bod nájdeme na vnútornom konci vaginálnej trubice medzi krčkom maternice a močovým mechúrom. Objaviť tento bod síce môže byť oriešok, ale pokiaľ sa to podarí, čakajú vás slastné momenty.

10. Prsný orgazmus

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že navodiť prsný orgazmus je pomerne jednoduchá záležitosť. Opak je ale pravdou, a tak pri tomto type orgazmu záleží nielen na šikovnosti partnera, ale aj na vašom uvoľnení a samotnej citlivosti bradaviek.

Platí jednoduchá rovnica. Čím viac sa partner bude bradavkám venovať, tým väčšia je pravdepodobnosť, že dosiahnete prsný orgazmus.

11. Coregasm

Málokoho by napadlo, že orgazmus sa dá zažiť aj počas cvičenia. Áno, prvýkrát s touto myšlienkou prišiel sexuológ Alfred Kinsey v roku 1953. Odvtedy sa termín coregasm vžil do sexuálnej terminológie a mnoho žien sa ho snaží vo fitness centre cielene dosiahnuť.

A ako na to? Pri tréningu sa zamerajte na cviky na brucho a hlboký stabilizačný systém.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
12. ESR orgazmus

Skratka ESR je zloženinou anglických slov Expanded Sexual Response. Aj keď v slovenčine neexistuje presný preklad, môžeme tento orgazmus nazvať ako rozšírenú sexuálnu reakciu.

Sexuálna koučka Audrey Andrewsová tvrdí, že ESR vyvrcholenie je sprevádzané silným zážitkom, počas ktorého môžu ženy vidieť záblesky svetla a farieb.

zdroj: novinky.cz

Sex s novým partnerom. Musí mať orgazmus?

facebook

Každodenné návyky, ktoré vás pripravujú o orgazmus