Menej známe erotogénne zóny, ktoré by váš partner nemal ignorovať

Aj keď nie ste expertmi na ľudskú anatómiu, pravdepodobne viete, že na tele existuje niekoľko erotogénnych zón. Väčšina partnerov sa bohužiaľ zameriava na najznámejšie z nich, ktoré nájdeme na prsných bradavkách alebo klitorise. Pokiaľ ale chcete priniesť do vášho intímneho života nevšedné pocity, zamerajte svoju pozornosť na menej známe erotogénne miesta.

O erotogénnych zónach sa síce neučíme v hodinách sexuálnej výchovy, avšak väčšina ľudí ľahko spozná, kde sa tieto miesta vzrušenia skrývajú. Pravdou ale zostáva, že by sme si pod pojmom erotogénna zóna nemali vybaviť iba prsné bradavky, ušný lalôčik alebo klitoris.

Podobného názoru je aj sexuologička Sadie Allisonová. „V prvom rade je dôležité vysvetliť, že erotogénne zóny sú oblasti tela, ktoré vo chvíli, keď sú stimulované, vyvolávajú sexuálnu odozvu, ako je vzrušenie alebo dokonca orgazmus. Každé telo je ale iné, a tak nie je jednoduché všetky erotogénne zóny určiť,“ tvrdí a dodáva, že za povšimnutie rozhodne stoja aj menej známe erotogénne zóny, ktoré partneri prehliadajú.

1. Oblasť medzi prsiami

„Kým prsiam a bradavkám venujú páni dostatok pozornosti, na oblasť medzi prsiami veľakrát zabúdajú. Pritom ide o zaujímavú erotogénnu zónu, ktorá je ľahko prístupná, a navyše ju možno stimulovať rôznymi technikami,“ myslí si Allisonová.

Skúste partnera požiadať, aby na váš hrudník zblízka dýchal, prípadne priestor medzi poprsím olizoval. „Ak ste single, potom si po ruke vezmite nahrievaciu fľašu alebo kocku ľadu, vďaka ktorej dosiahnete obdobný efekt,“ odporúča sexuologička.

O vzrušujúci zážitok sa postará aj lubrikačný alebo masážny gél, ktorým vás partner môžete v tejto oblasti jemne masírovať.

„Nemusí nutne ísť o ‚silovú‘ masáž, bohato postačí, keď vás bude jemne hladkať končekmi svojich prstov. Nebojte sa experimentovať s rôznymi technikami a pohybmi. Čoskoro zistíte, čo je pre vás najpríjemnejšie a najviac vzrušujúce,“ dodáva Allisonová.

2. Oblasť medzi genitáliami a vnútornou stranou stehien

Áno, rozhodne nie je nič zlé na tom, keď sa partner plne sústredí na váš klitoris. Pravdou ale zostáva, že obdobne zaujímavou erotogénnou zónou je miesto medzi vagínou a vnútornou stranou stehien.

Partner sa nemusí daného miesta iba dotýkať. Príjemný pocit vám navodí napríklad tým, že bude bruškami prstov pomaly schádzať od podbruška k vnútornej strane stehien,“ radí Sadie Allisonová. Pokiaľ chcete tieto erotické hrátky ozvláštniť, požiadajte partnera, aby použil pierko alebo kocku ľadu. Krok vedľa neurobí ani s bozkami.

3. Čelo a očné viečka

„Oblasť čela a očných viečok je veľmi podceňovaná, pretože ju ľudia nepovažujú za „sexy“. V skutočnosti ide ale o skrytú erotogénnu zónu, ktorá navyše navodzuje pocit relaxácie,“ hovorí sexuologička.

Opäť postačí, keď partner bude postupovať zľahka. Najprv môže končekami prstov kĺzať po viečku. Potom krúživými pohybmi masírovať tváre a čeľuste, a to ideálne za pomoci pleťového oleja. Záver tejto masáže by mal patriť oblasti spánkov a čelu. „Oplatí sa, keď partner bude na vašu tvár vyvíjať jemný tlak,“ dodáva Allisonová.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Ústa

Myslíte si, že ústa sú stvorené iba na bozkávanie? Verte, že aj oblasť okolo pier môžeme označiť za erotogénnu zónu, ktorá s vami prevedie hotové zázraky. Stačí, keď vás partner jemne pohladí pozdĺž pier, prípadne túto oblasť jazykom „obkreslí“. Razom ucítite, že vaše pery horia vášňou, čo dokazuje aj fakt, že budú sýto červené farby.

zdroj: novinky.cz

Štyri dôvody, prečo by ste nemali predstierať orgazmus

facebook

Orgazmus: Všetci ho chcú, nie každý je s ním však spokojný. Ako dosiahnuť orgazmus a prečo je pre nás taký dôležitý?