Štyri dôvody, prečo by ste nemali predstierať orgazmus

Možno chcete urobiť radosť partnerovi, možno vám „drobná“ lož príde neškodná. Pravdou ale zostáva, že by ste pred partnerom nemali hrať divadlo o dosiahnutí orgazmu. Nielenže za podobnú etudu nedostanete Oscara, ale navyše si môžete zarobiť na nepríjemný problém vo vzťahu.

Čísla neklamú. Podľa štúdie zverejnenej v Journal of Sex Research až 50% žien a 25% mužov predstiera počas milovania orgazmus. Výskumníci z Temple University sa preto zamerali na najčastejšie dôvody, ktoré k hraniu orgazmu vedú. Z ich záverov vyplýva, že ženy chcú predstieraním orgazmov nielen uspokojiť partnerovo ego, ale tiež si týmto falošným aktom zvyšujú sebavedomie, prípadne ich „nevinná“ lož vzrušuje.

Či tak alebo onak, pre tieto herecké scénky nie je v dlhodobých vzťahoch priestor. Skúste si teda siahnuť do svedomia a zaspomínajte, kedy naposledy ste partnerovi klamala o dosiahnutí orgazmu. Pokiaľ sa vám vybaví včerajšia alebo predvčerajšia noc, potom je najvyšší čas, aby ste s hraním orgazmov prestali. A aké sú dôvody?

1. Nedokážete dosiahnuť skutočný orgazmus

Čím častejšie predstierate orgazmus, tým horšie ho v skutočnosti dosiahnete. Následne sa môže stať, že z bludného kruhu predstierania orgazmu už nikdy nedokážete vystúpiť.

„Fingovanie orgazmov totiž vedie k odpojeniu od telesných pocitov a vnímaniu sexuálnej rozkoše. A pokiaľ k tomuto odpojeniu dochádza na pravidelnej báze, potom pre vás môže byť ťažké orgazmus skutočne dosiahnuť,“ varuje sexuálna terapeutka Gracie Landesová.

„K dosiahnutému orgazmu je potrebné, aby ste zabudli na okolité vnemy a dokázali si vychutnávať prítomný okamih,“ dodáva Landesová.

2. Odpojíte sa od svojho partnera

Mnoho ľudí sa domnieva, že orgazmus je čisto fyzický akt. Štúdia zverejnená v roku 2014 v časopise Communication Monographs ale ukázala, že vyvrcholenie posilňuje emocionálne puto medzi partnermi.

V praxi to znamená, že ak dosiahnete orgazmus, cítite sa s partnerom prepojená nielen na fyzickej, ale aj na duševnej úrovni. Dôvodom je skutočnosť, že sa počas orgazmu uvoľňuje oxytocín, teda hormón lásky, ktorý pozitívnym spôsobom ovplyvňuje váš vzťah.

Navyše platí, že partneri, ktorí pred sebou nepredstierajú orgazmus, zažívajú oveľa intenzívnejšie milovanie. To je dané skutočnosťou, že navzájom počúvajú svoje sexuálne potreby a prípadne si dokážu povedať, čo sa im v posteli páči a nepáči.

3. Strata dôvery

Ruku na srdce, dôvera je základným kameňom vzťahu. Pokiaľ teda chcete hrať s partnerom čistú hru, potom by ste pravdu mala preniesť aj do postele. Aj keď to nie je jednoduché, verte, že partner vašu úprimnosť ocení. „Možno to muži nepovedia nahlas, ale mnoho z nich spozná, že orgazmus iba predstierate,“ hovorí sexuálna terapeutka pre Everyday Health.

To následne môže viesť k strate dôvery i podozreniu, že partnerovi neklamete iba v sexuálnych témach. V tomto prípade rozhodne platí, že s úprimnosťou dôjdete najďalej.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Orgazmus nie je všetko

Áno, romantické filmy, porno aj erotické knihy vám neustále predhadzujú, že orgazmus je gro sexu. Následne niet divu, že sa z času na čas uchýlite k drobnej hereckej epizóde. Možno je ale načase si priznať, že milovanie nie je iba o vyvrcholení.

Naopak, krásne a silné emócie môžete prežívať aj bez orgazmu. Pokiaľ sa dokážete na túto myšlienku naladiť a nebudete silou mocou túžiť len po vyvrcholení, potom orgazmus príde sám. Bez predstierania.

zdroj: novinky.sk

Orgazmus: Všetci ho chcú, nie každý je s ním však spokojný. Ako dosiahnuť orgazmus a prečo je pre nás taký dôležitý?

facebook

Nová forma slasti alebo naučte sa odďaľovať orgazmus