Najlepší orgazmus? Vedci zistili, v koľkých rokoch na ženy čaká!

To najsilnejšie, najemotívnejšie a najhlbšie vyvrcholenie zo všetkých? Počkajte si na neho! Ako dlho? Bezprecedentná rozkoš má číslo, ktoré sa vám bude nesmierne páčiť! Zmestí sa vám toľko sviečok na tortu?

Myslíte si, že vás po nejakých dvadsiatich či tridsiatich rokoch života nič pekného nečaká? Potom ste na veľkom omyle. Prieskum, ktorý uskutočnila aplikácie Natural Cycles a ktorý uverejnil portál Health, všetky ženské obavy týkajúce sa upadajúce sexuality a starnutia smelo vyvracia.

Údaje zhromaždené od viac ako 2600 žien v troch vekových skupinách – vo veku do 23, 23 až 36 a nad 36 rokov – jasne dokazujú, že na starnutie vlastne nie je nič zlé. Ukazuje sa totiž, že čím „nižšie číslo“, tým horší orgazmus. Naproti tomu výbuch vášne a nekontrolovateľnú túžbu väčšina žien prežíva v 36 rokoch. Prekvapenie?

Tajomstvo rozkoše odhalené

„Mnoho žien, s ktorými hovorím a ktorým je okolo tridsiatich a štyridsiatich, sa domnieva, že už v tomto období vie, ako komunikovať so svojim partnerom,“ hovorí k výsledkom prieskumu americký sexuálne terapeut Ian Kerner s tým, že ženy po tridsiatke sú vyzreté a skúsené fyzicky aj psychicky, čo im dodáva pocit sebaistoty i žiadostivosti. Preto potom pre nich nie je problém uvoľniť sa, odovzdať sa partnerovi a prežiť svoj doteraz najbúrlivejší orgazmus. V tomto je príroda tak štedrá!

Však aj český sexuálny psychológ Petr Weiss smelo hlása, že ženy sú na vrchole svojich sexuálnych možností okolo tridsiateho roku veku, nezriedka dokonca práve až po tridsiatke. V tomto veku sa podľa neho objavuje najviac orgastických, ale aj multiorgastických žien, teda takých, ktoré sú schopné prežiť aj viac orgazmov pri jednom milovaní – a tiež vyjadrujú najvyššie sexuálny apetít alebo potrebu.

Víno a ženy. Zrejú!

„Navyše klinické skúsenosti svedčia aj o tom, že pôvodne výhradne klitoridálne vzrušivé ženy začínajú reagovať sexuálnym vzrušením a orgazmom aj na vaginálne dráždenie, teda začínajú dosahovať vyvrcholenie aj počas súlože,“ uvádza Petr Weiss. Nie je to paráda? Rozkoš má teda číslo. Z praxe je to 36, ale ak niečo podobné osobne pociťujete napríklad v 32 rokoch, nie je to nič proti ničomu. Hlavne keď to klape!

„Úmerne tomu, ako ženy starnú, viac sa spoločensky aj psychologicky rozvíjajú, zároveň objavujú vlastnú sexualitu a sú s ňou v kontakte viac ako inokedy,“ dodáva Ian Kerner a túto skupinu šťastných porovnáva s mladšími ročníkmi. Neskôr narodené zvyčajne nemajú toľko vážnych partnerov a sú menej naladené na svoje sexuálne ja. Všeobecne teda platí, že čím je žena staršia a múdrejšia, tým je v sexe lepšia. Avšak nie je to len o veku a onej „tridsaťšestke“ – úlohu hrajú aj ďalšie faktory.

Poznáte to príslovie, že človeku je toľko, na koľko sa cíti? Pokiaľ ide o uspokojujúci sexuálny život, tak váš osobný pocit je rovnako dôležitý ako kalendárny vek. Aspoň tak to uvádzajú vedci z Waterlooské univerzity v Kanade, ktorých štúdiu s 1170 dobrovoľníkmi publikoval odborný magazín Journal of Sex Research. Zistili, že kto sa cíti mladý, ten si sex viac užíva.

Pozitívne myseľ – pol sexuálneho zdravia

„Tieto zistenia nie sú nijako zvlášť prekvapivé,“ hovorí spoluautor štúdie a profesor voľnočasových štúdií Steven Mock s tým, že koniec koncov dáva zmysel, že keď sa niekto cíti lepšie, silnejšie a príťažlivejšie, tak má pohlavný styk častejšie a vie si ho užiť.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

„Snáď aj preto je dôležité chrániť sa proti všadeprítomným negatívnym stereotypom spojeným so starnutím, lebo to je jedna z vecí, ktorá sa zjavne zdá byť spojená s nižšou kvalitou sexuálneho života,“ dodáva Steven Mock. A jeho kolegyňa Amy Estill je tiež toho názoru. Podľa nej táto konkrétna štúdia ukazuje, že dosť pomáha, keď sú ľudia pozitívne naladení. Skúste to …

zdroj: prozeny.cz/

Bol to, či nebol orgazmus? Podľa odborníkov to tretina žien vôbec nepozná

facebook

Prečo predstierame orgazmus a muži nechcú poznať pravdu?