Prečo predstierame orgazmus a muži nechcú poznať pravdu?

Sú ženy, ktoré orgazmus predstierajú vždy, niektoré niekedy a iné nikdy. Sú muži, ktorí si neželajú poznať pravdu, iní si ju želajú poznať niekedy a iní by zase nezniesli, keby im v tomto smere partnerka klamala …

Prečo teda ale niektoré ženy orgazmus predstierajú?

Všeobecnou odpoveď asi nezískame. Každá z týchto žien má inú minulosť, iné predstavy o vzťahoch, o mužoch a teda iné motivácie, prečo predstierať niečo, čo nie je. Dôvody môžu byť veľmi rôzne. Strach, že sa partner bude hnevať, že s ním nebude reč, že ju opustí. Alebo napríklad túžba predviesť sa ako dobrá milenka. Alebo zahrať na partnera orgazmus, aby už mala sex čo najskôr za sebou. Hanba či iný dôvod, prečo sa nezaoberať sama sebou, svojím telom, zisťovať, čo by sa jej páčilo, čo by ju uspokojilo. Rolu môžu zohrať aj rady mamičiek či kamarátok, ktoré predstieranie orgazmu navrhnú ako „bezchybný nápad“.

Od predstieranie k nespokojnosti

Problém je, že tento spôsob je veľmi krátkozraký. Žena sa totiž potom dostane do začarovaného kruhu predstieranie a klamstiev. Keď napríklad žena predstiera sexuálne vyvrcholenie s mužom s ktorým nevie, ako dosiahnuť svoj skutočný orgazmus, zatvára si dvere k hľadaniu, skúmaniu a objavovaniu. Pre partnera to je jasný signál: Dosiahla orgazmu, viem teda, ako na ňu.

A ak nechce svojmu partnerovi priznať, že orgazmus predstierala, nezostáva jej nič iné len v tejto hre pokračovať. Asi nie je ťažké si predstaviť, kam to môže viesť. Milovanie si nevychutná tak ako by mohla. Predstierať niečo, čo nie je, z toho ľudia väčšinou nemávajú dobrý pocit. Objavuje sa nespokojnosť. Tá môže viesť k hádkam a tým pádom k citovému ochladenie medzi partnermi. Niekedy k rozchodu.

Začarovaný kruh

Je to daň za to, že dáme prednosť krátkodobej výhode namiesto zvažovania dlhodobého hľadiska. Jeden krátky moment, kedy si chceme niečo zjednodušiť, urobiť to krajšie, než to je, niečomu sa vyhnúť, necháme sa zlákať … a sme v pasci. Kruh predstierania a klamstiev sa v ten moment za nami uzavrie a my sme v ňom uväznené. Pretože priznať, že predstierame naráža mnohokrát na celkom komplikovaný súbor hodnôt, ktoré uznávajú naše náprotivky …

 Prečo si muži neželajú poznať pravdu?

Čo to vlastne znamená, že si „neželajú poznať pravdu“? Nie je to skôr tak, že veria a chcú veriť tomu, že im ich partnerka neklame ani nič nepredstiera? Dôvodov, prečo takéto odhalenie môže byť viac než nepríjemné, je veľa. Ešte dnes sa nájde mnoho mužov, ktorí sa cítia byť zodpovední za to, či ich partnerka je alebo nie je sexuálne uspokojená. Ak nie je, vnímajú to ako svoju neschopnosť. Čo je síce postoj, ktorý ženám situáciu neuľahčuje (v podstate im predstieranie skôr nahráva). Avšak, keď muž toto stanovisko zaujme, z dlhodobého hľadiska bude pravdepodobne užitočnejšie spoločne o tom pohovoriť. Vysvetliť mu, že on zodpovedný nie je ale že sa môžu spoločne pokúsiť hľadať ako by obaja mohli dôjsť k uspokojeniu.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ďalším zásadným momentom je zradenie dôvery. „Keď mi priateľka klame o tak zásadnej veci, v čom ešte mi klame? Môžem jej vôbec ešte veriť? „“ Prečo mi klame? Som snáď neschopný? „Tieto a mnohé ďalšie otázky sa môžu vynoriť. Dôvera vo vzťahu je jednou z najdôležitejších podmienok, aby vzťah mohol fungovať. Keď sa dôvera raz zradí, je veľmi ťažké ju zase obnoviť. Niekedy dokonca nemožné. Stojí to za to?

zdroj: zena-in.cz/

Ktoré vlastnosti mužov priťahujú ženy?

facebook

9 znamení, že už s vami partner nechce byť