9 znamení, že už s vami partner nechce byť

Pozeráte sa na svoj vzťah so zaľúbením ale z jeho strany zrazu cítite, že sa niečo zmenilo. Čo sa deje? Má len veľa práce a je v strese alebo už s vami nechce byť?

Od toho vzťahu ste si sľubovala veľa. Rozumeli ste si, spriadali spoločné plány ale časom cítite, že sa vo svojich víziách rozchádzame. Že by to mohol byť koniec vás už tiež napadlo, ale možno sa dá všetko ešte zachrániť. Otázka znie: Stojí o to aj váš partner?

Do duše vášho náprotivku nevidíme, pomôcť s tým môže ale Nick Bastion, zoznamovací kouč a zakladateľ servera Vixendaily.com venujúci sa vzťahovej psychológii. Týchto deväť príznakov podľa neho ukazuje, že váš partner už s vami nechce byť či vás prestáva milovať. Na druhú stranu môžu byť tiež ukazovateľom veľkého stresu, osobných problémov, lenivosti vo vzťahu alebo aj toho, že ho partner berie ako samozrejmosť. Záleží potom len na ňom, či s tým chce niečo robiť, prípadne na vás, či chcete takéto správanie tolerovať alebo radšej dať zbohom.

Vyzerá to, že ho všetko obťažuje

Základom každého vzťahu je potreba oboch partnerov cítiť sa spokojne, otvorene a uvoľnene. Keď vášmu partnerovi začnú vadiť aj najmenšie veci, ktoré robíte, štvú ho vaše postoje, názory a plány, zbystrite. Ak neprechádza komplikovaným obdobím, ako je napríklad strata zamestnania či extrémny tlak v práci, je to znak, že už nemusíte byť ženou jeho srdca.

Uzatvára sa pred vami a netúži po zdieľaní

Skôr s vami hovoril o všetkých svojich pocitoch, plánoch či o tom, čo mu len tak preletelo mysľou. Dnes z neho dostanete ledva slovo, je uzavretejší a odťažitejší. Pokiaľ nemá problémy v práci či s peniazmi, je to zlé znamenie. Láska vyprcháva.

Nekomunikuje

Písali ste si aj niekoľko SMS správ za deň, v ktorúkoľvek dennú dobu a zrazu čakáte na odpoveď aj niekoľko dní. Je normálne, že dĺžkou vzťahu početnosť zamilovaných aj bežných správ klesá, takže ak ich je menej, výrazný problém nenastáva. Ten prichádza až s tým, že sa vám partner aj niekoľko dní neozve, nereaguje na správy, skrátka vás ignoruje.

Zrazu potrebuje vo vzťahu „priestor“

Muži potrebujú vo vzťahu priestor z mnohých dôvodov. Napríklad si potrebujú niečo vyjasniť, venovať sa intenzívne novému koníčku, podniknúť dobrodružnú výpravu. Je dobré mu dať v takom prípade priestor, nech sa danej veci venuje. Vráti sa svieži a pripravený byť s vami. Ak však „priestor“ trvá niekoľko týždňov bez odozvy, máte právo sa pýtať, čo sa deje v jeho hlave a či ešte vo vzťahu pokračovať.

Nepomôže vám, keď sa cítite zranená

Vzťahy sú o vzájomnej podpore. Pomôžete si, keď sa cítite zle, niečo sa pokazilo a vy túžite po objatí. Takže ak ho prestáva zaujímať ako sa cítite a nemá potrebu ponúknuť rameno útechy, rúca jeden zo základných pilierov vzťahu.

Chce vám ublížiť, keď sa hádate

Neznamená nutne fyzicky, ale skôr psychicky. Hádky sú vo vzťahoch bežné, ale primárne usilujú obaja partneri o zmierenie a dohodu. Ak však prevažuje hnev,  túžba ublížiť druhému za účelom pocitu vlastného víťazstva, je to zlé. Vzťah dostáva zásadné trhliny a on nemá záujem ich opraviť.

Je sebecký a prestal sa snažiť

Vo vzťahu si informujete svoje vzájomné potreby a snažíte sa posúvať ďalej. Ak však partner nevkladá do vzťahu energiu, zostáva letargický, nereflektuje vaše potreby, nie je schopný kompromisu či diskusie, radšej mu dajte kopačky.

 Úplne ste prestali mať sex

Je jasné, že s dĺžkou vzťahu nie je sex tak častý a dynamický a do popredia sa dostávajú aj iné veci, než len sa vášnivo pomilovať ale intimita by vo vzťahu mala zostať. Je dôležité, aby obaja partneri cítili, že sú ich intímne potreby uspokojené. Ak vám sex zo vzťahu vymizol a ani pre jedného nie je dôležitý, rozpadá sa aj intimita, teda aj vzťah.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Je stále zle naladený

Za zlou náladou môže stať veľa vecí od choroby cez prácu, problémové vzťahy až po nenaplnenia snov či depresie. Ale ak sa nič také v jeho živote nedeje a zlú náladu má, len ak je vo vašej blízkosti, lepšie to už nebude. Možno áno, ale s niekým iným.

zdroj: zeny.cz/

Lenivé matky sú šťastnejšie, na čo sa vykašľať?

facebook

Slobodná matka? Žiadna tragédia. Nenechajte sa otráviť okolím