Zvodný dekolt zaistí jedine pravidelná starostlivosť

Mnohé ženy sa starostlivo starajú o svoju tvár, ale zabúdajú na krk a oblasť dekoltu. Pritom aj na dekolte sa môžu objavovať vrásky a pigmentové škvrny, kvôli ktorým potom žena vyzerá staršie. Starostlivosť o dekolt by teda rozhodne mala byť súčasťou každodenného rituálu.

Viete, prečo vznikajú vrásky? Keď sa zasmejete či zamračím, koža sa pokrčí, a ak je málo vyživená, trvá jej dlhšiu dobu, než sa vráti späť, až jej to nakoniec zostane. Dochádza k tomu nielen na tvári, ale aj v dekolte. Ako sa brániť?

Kúpte si krém na dekolt

Koža na krku a dekolte je rovnako jemná ako tá na tvári, preto si zaslúžia aj podobnú starostlivosť. Základom je krém na dekolt, ktorý ho pomôže spevniť. Veľmi dobré je zaobstarať si tiež vypĺňajúce protivráskové sérum. A kedy s tým všetkým začať? Odborníci sa zhodujú, že ideálne je doba okolo 30. roku veku. Vtedy už koža stráca svoju elasticitu a je potrebné ju trochu podporiť.

Nezabúdajte na ochranu proti slniečku

Spálenej tváre sa bojíme všetci, takže si ju poctivo natrieme opaľovacím krémom, ale čo dekolt? Ten potrebuje podobnú ochranu. Zamedzíte tak vzniku nepekných pigmentových škvŕn a skoršiemu starnutia.

Občas si urobte masáž

Keď vám zostane chvíľka času, alebo akonáhle sa posadíte k televízii, jemnú kožu na dekolte skúste trochu premasírovať. Ide to prstami, prípadne mäkkou kozmetickou kefkou. Postupujte vždy krúživými pohybmi smerom od stredu do strán.

Jeden krém môžete použiť aj na spevnenie pŕs

Nezabúdajte ani na starostlivosť o prsia. Môžete si zaobstarať priamo krém na spevnenie pŕs, ktorý sa zvyčajne aplikuje tak na prsia, tak na dekolt. Rovnako tak je možné na dekolt používať krémy určené na tvár, starostlivosti je podobná.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Vyživujte tiež zvnútra

Na kožu sú všeobecne dobré vitamíny A, C, E a B, ktoré sa koľkokrát pridávajú aj do rôznych prípravkov. Samozrejme je však môžete doplňovať aj formou stravy. Zdravá strava je základom zdravia a takisto mlado vyzerajúci pokožky. Čo jej naopak nesvedčí, sú potraviny bohaté na cukor, ten sa totiž podieľa na zmene štruktúry kolagénu.

zdroj: maminka.cz/

Smrť ani sex to nie sú. Najväčšie konverzačné tabu sú peniaze

facebook

Zázvor je 10 000-krát účinnejší ako chemoterapia, potvrdila to nová štúdia