15 aplikácií, ktoré nemajú v telefónoch vašich detí čo robiť

farmasi

Ak uvidíte, že vaše dieťa používa jednu z týchto aplikácií, zbystrite. Veľmi zbystrite …

Snahy rodičov o nastavenie pravidiel, ktorá by mali ich deti udržať v relatívnom bezpečí v online svete, sú pochopiteľné. Deti sú v oblasti znalostí aplikácií a služieb, ktoré môžu využívať na komunikáciu, veľakrát oproti rodičom oveľa viac zbehlejšie. Držať deti mimo svet mobilných telefónov a aplikácií je nadľudská úloha. A čím sú starší, tým je menej pravdepodobné, že sa nám to podarí. A navyše rovnako raz, skôr alebo neskôr, príde chvíľa, kedy proste budú mať svoje vlastné zariadenia, z ktorého budú pristupovať na internet a komunikovať s ostatnými.

Spočiatku sa okruh tých, s ktorými si budú písať a trebárs aj vymieňať fotografie, bude držať v rodine a priateľoch, ktoré poznajú. Nakoniec ale prídu do kontaktu s cudzími ľuďmi, čo vzhľadom k ich obvyklej naivite a bezbrannosť je míľnik, ktorý často prináša veľká ohrozenia. Online predátori chcú na deti zaútočiť a v hľadaní tých najzáludnejšich a zároveň najneuveriteľnejších cestičiek sú ozajstnými majstrami.

Pätnástka hanby

Kancelária šerifa v americkej Sarasotě v rámci takzvanej operácie Intercept (voľne preložené zachytenie), zameranej na ochranu detí pred online predátormi, zostavila zoznam aplikácií, o ktorých by mali rodičia vedieť a na ktoré by si mali dať pozor. Na zozname je teraz pätnásť aplikácií, ktoré deti často používajú, a zároveň môžu slúžiť ako kanál umožňujúci online útoky vedené proti deťom, prípadne k vylákaniu detí na osobné stretnutie.

Takže, ktorých 15 aplikácií by ste mali z telefónu svojich detí radšej zmazať?

MeetMe – zoznamovacia sociálna sieť, ktorá umožňuje prepojiť sa s ostatnými užívateľmi, ktorí sú blízko. Ako už napovedá názov aplikácie, používatelia sú nabádaní k tomu, aby sa stretli osobne.

Grindr – zoznamovacie aplikácie pre homosexuálov, bi a transgender osoby. V aplikácii môžu chatovať, zdieľať fotografie a stretávať sa na základe GPS lokácie.

Skout – zoznamovacie aplikácie a web. Používatelia, ktorým ešte nebolo 17, nemôžu zdieľať súkromné ​​fotografie – nie je však nič jednoduchšie, než si vytvoriť účet a tváriť sa starší.

WhatsApp – populárna komunikačná aplikácia, dajú sa cez ňu posielať správy, fotky, hlasové správy, telefonovať alebo robiť videohovory. Aplikácia používa internetové pripojenie na chytrých telefónoch alebo na počítačoch.

TikTok – výroba a zdieľanie krátkych videí. Veľmi populárne medzi deťmi. Veľmi obmedzené a diskutabilné možnosti nastavenia súkromia. Užívatelia sú vystavení veľkému riziku kyberšikany a explicitnému / vulgárnemu obsahu.

Badoo – sociálna a zoznamovacia sieť pre dospelých, často ju ale využívajú aj teenageri. Používatelia môžu chatovať, zdieľať fotky a video a prepojiť sa s tými, čo sú blízko.

Bumble – zoznamovacia aplikácia podobná ako Tinder. Na rozdiel od neho však musia prvý krok urobiť ženy. Deti tu uvádzajú vyšší vek a vytvárajú si falošné profily.

Snapchat – jedna z najpopulárnejších aplikácií posledných rokov. Aplikácia sľubuje, že používatelia môžu zverejniť fotografiu, ktorá po krátkej dobe zmizne, nové vlastnosti umožňujú túto dobu predlžiť až na 24 hodín.

Kik – aplikácia, ktorá umožňuje komukoľvek neobmedzene kontaktovať vaše dieťa. Deti môžu obísť tradičné overenie pomocou textových správ. KIK dáva používateľom neobmedzený prístup ku komukoľvek, kamkoľvek, kedykoľvek.

Holla – video aplikácie pre prepojenie s ľuďmi z druhého konca sveta, často sa tu objavuje rasizmus a explicitný obsah.

Whisper – anonymná sociálna sieť pre zdieľanie s cudzími ľuďmi, nechýbajú informácie o polohe a tým pádom možnosť stretnutia.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ask.fm– sieť preslávená hlavne obťažovaním užívateľov, ktorí majú odpovedať na otázky od anonymov.

Calculator% – jedna z mnohých podobných aplikácií, pomocou ktorej môžete skryť fotografie, video, súbory a históriu prezeraných internetových stránok.

Hot or Not– užívatelia si majú navzájom hodnotiť profily a baviť sa s cudzími ľuďmi, reálnym výsledkom má byť stretnutie.

zdroj: flowee

7 rozdielov medzi životným partnerom a jedným z mnohých

facebook


Smrť ani sex to nie sú. Najväčšie konverzačné tabu sú peniaze