7 rozdielov medzi životným partnerom a jedným z mnohých

​Životný partner je viac než len ten, s ktorým je nám dobre. Životný partner nás mení, posúva. Vytvára najlepšiu verziu nášho Ja. Motivuje nás byť iným človekom, bez toho, aby nás menil v inú osobu.

Pre náš osobný rozvoj má láska kľúčový efekt. Láska má totiž moc dostať z človeka to najlepšie. Ale tiež najhoršie. Čoskoro sa však naučíme, že keď zo seba dostávame to najhoršie, aby sme ublížili tomu, koho milujeme, strácame ho – strácame to, čo milujeme.

Tým nás životná láska uči lepšie pracovať nie s druhým, ale so sebou samými. Pretože len tak o životného partnera prichádzať nebudeme.

​Ži​votný partner je niečo iné ako životn​​ vzťah. Kým životný partner vchádza do nášho života v správny okamih, aby nás posunul, životn​ý​ vzťah sa ešte len vytvára, nepadá rovno z neba. Inými slovami: Životným partnerom je ten človek, ktorý je s nami ochotný budovať životný​ vzťah – a primárne chápať, že ten nevzniká jednoduchým zoznámením, ale že sa na ňom od tej chvíle musí pracovať.

Životn​​ý vzťah teda nie je predstava. Životný​​ vzťah je uskutočňovanie. Životným partnerom nie je ten, kto sníva o vzťahu bez komplikácií, ťažkostí a zvratov, ale ten, kto s nami cez komplikácie, ťažkosti a zvraty prechádza ďalej – kto životn​ý​ vzťah deň čo deň uskutočňuje.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

1. rozdiel: „Jednému z mnohých“ partnerov vadí, kým sme alebo kým chceme byť. Životný partner podporuje to, kým sme alebo kým chceme byť.
2. rozdiel: „Jeden z mnohých“ partnerov je tak zložitý, že jeho činy nezodpovedajú slovám. Životný partner je tak jednoduchý, že hovorí to, čo si myslí, a robí to, čo hovorí.
3. rozdiel: „Jedného z mnohých“ partnerov musíme nútiť, aby mu na nás vôbec záležalo. Pre životného partnera sme súčasťou jeho života.
4. rozdiel: „Jeden z mnohých“ partnerov vníma našu krásu len očami. Pre životného partnera je naša hlavná krása očiam neviditeľná.
5. rozdiel: „Jeden z mnohých“ partnerov neustále provokuje našu dôveru. Životný partner nám nedáva dôvod pochybovať.
6. rozdiel: „Jeden z mnohých“ partnerov sa riadi tým, čo mu kto povedal. Pre životného partnera nehrá názor okolia podstatnú úlohu.
7. rozdiel: „Jeden z mnohých“ partnerov prehliada alebo ponižuje našu hodnotu. Životný partner robí všetko pre zvyšovanie našej hodnoty.

zdroj: www.firstclass.cz/

Sme chamtiví a sebeckí..

facebook

Najpopulárnejšie webové stránky za posledných 24 rokov.