Čo o žene prezradí farba vlasov

Každá žena chce byť jedinečná. Každej sa tiež páči niečo iné, vrátane farby a účesu. Kým tak jedna nedá dopustiť na klasické odtiene hnedej, druhej sa páčia výraznejšie farby. Každá z farieb o svojej „majiteľke“ niečo napovie.

Farba vlasov dokáže na vzhľade človeka, najmä žien, mnohé zmeniť. Kým v niektorých štandardných odtieňoch môže dáma vyzerať obyčajne až nudne, s výraznejšími farbami často zaujme.

Brunetky

Dámy pýšiace sa hnedou hrivou patria celkovo vo svete k početnejšej skupine. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of Psychology zároveň tieto dámy pôsobia všeobecne na mužov viac priateľsky a tiež inteligentnejšie. Zároveň je ale v tejto skupine aj malý dovetok, že niektoré z týchto žien pôsobia na muža pomerne arogantne, oproti vyznávačkám iných odtieňov.

Gaštanovo hnedé krásky

Niektoré odtiene mnohí muži nedokážu navzájom rozpoznať, napriek tomu v nich vzbudzujú rôzne dojmy (aspoň podľa vedcov). Ako napríklad odtieň gaštanovo hnedej farby. Ženy preferujúce túto farbu patria medzi prirodzené vodkyne, zároveň ale pôsobia dojmom, že na svoje potenciálnych partnerov pozerajú trochu povýšene.

Prirodzená blondína

Hoci sa to s blondínkami medzi ženami niekedy len tak hemží (podľa aktuálnych trendov), tých skutočných prirodzených je na svete iba 10%. Podľa väčšinového názoru sú takéto dámy „jednoduchšej inteligencii“, výnimky ale potvrdzujú pravidlo.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Medový blond odtieň

Ženy, ktoré nepatria medzi prirodzené blondíny, ale napriek tomu chcú mať svetlý odtieň vlasov, si veľmi obľúbili kompromisný štýl „medový blond“.

Ryšavky

Žien s prirodzene ryšavými kaderami je na svete iba 1%. O to výnimočnejšie a tiež tajomnejšie také dámy sú.

Výrazné farby (fialová, červená …)

Vedci zastávajú teóriu, že ženy, ktoré majú v obľube netypické odtiene farieb, tým sledujú len jeden „sebecký“ cieľ – zaujať za každú cenu a jednoznačne vyniknúť medzi konkurentkami, nech to stojí, čo to stojí. Takéto ženy sú tiež v mnohých ohľadoch trúfalejšie než ich konkurentky.

Dĺžka vlasov – krátke vs. dlhé

Nielen odtiene vlasov ale dokážu vyvolať v rôznych ľuďoch rôzne dojmy, podobné je to vraj aj s ich dĺžkou. Vyznávačky jednoduchých a krátkych zostrihov sú podľa zistení častejšie viac umelecky a kreatívne založené. Tiež vyznávajú a nasledujú väčšinu módnych trendov. Oproti nim nositeľky dlhých kučier už z historického hľadiska pôsobia dojmom blahobytu a bohatstva. Čím dlhšie vlasy, o to viac potom zo žien vyžaruje pocit márnivosti, snáď aj materializmu.

Zdroj: zdravyvlas.cz

Masky na ochranu dýchacích ciest

facebook

Dôvody, prečo je lepšie randiť so starším mužom než s vrstovníkom