Čo dokážete cvičením? Zlepšíte (nielen) sex!

Vďaka aktívnemu životu si nielen vybudujete svalovú hmotu a skrášlite svoje krivky ale zároveň posilníte srdcovú činnosť, prekrvíte a tým ozdravíte pokožku a dokonca zlepšíte aj svoj sexuálny život.

Už 20 minút jazdy na rotopéde znižuje hladinu stresových hormónov minimálne na dve hodiny. Stres, podráždenosť a únavu viditeľne zmierňuje aj nenáročné posilňovanie. Za niekoľko týždňov budete mať silnejšie svaly, bude sa vám lepšie dýchať a možno budete dokonca lepšie aj spať. S cvičením ide ruka v ruke aj zdravé stravovanie. Ak sa chcete teda cítiť dobre a vitálne je nutné, aby ste obe tieto zložky vzájomne prepojili.

Aké výhody cvičenie prináša

Štúdie ukazujú, že pravidelné cvičenie vám pomôže oveľa rýchlejšie a pritom bezpečne schudnúť. Vysnívanú váhu si potom ľahšie udržíte bez tzv. jo-jo efektu. Aktívny život zlepšuje váš vzhľad aj sexuálny život. Podporuje totiž tvorbu kolagénu a prekrvenie kože. Pleť tak viac žiari a vrásky sú menej viditeľné. Vďaka tomu si zvýšite sebavedomie a sformujete postavu. Čo povedie tiež k lepšiemu sexu. Pohyb znižuje krvný tlak a cholesterol. Cvičenie zvyšuje dobrý HDL cholesterol a znižuje zlý LDL cholesterol, triglyceridy a tiež znižuje krvný tlak.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Pravidelné cvičenie znižuje riziko stareckej demencie, a to v priemere až o 40%. Vedci tiež zistili, že ľudia, ktorí pravidelne cvičia sú zručnejší, majú lepšiu pamäť, ľahšie sa rozhodujú a efektívnejšie riešia problémy. Cvičenie má totiž priaznivý vplyv aj na kardiovaskulárny systém. Vďaka tomu sa v ňom tak rýchlo nevytvárajú zrazeniny, ktoré potom bránia správnej výžive a funkciu mozgu.

Cvičením tiež znížite riziko ochorenia osteoporózou, srdcovými ochoreniami, cukrovkou a rakovinou. U žien po tridsiatke, ktoré pravidelne cvičia, napríklad dochádza k výraznému zníženiu rizika vzniku rakoviny prsníka. Podľa vedcov to môže byť spôsobené tým, že cvičiaci ženy majú menej tukového tkaniva. Tá v malej miere produkuje ženský hormón estrogén, ktorý môže čiastočne zohrávať úlohu vo vzniku rakoviny prsníka.

Cvičenie podporuje rast svalovej hmoty, spevňuje kĺby a zvyšuje hustotu kostí.

Telesná aktivita zlepšuje trávenie a vstrebávanie živín z potravy, podporuje zdravé vylučovanie toxínov prostredníctvom potných žliaz a predchádza zápche. Srdce a pľúca vďaka pravidelnému cvičeniu sú odolnejšie a pracujú efektívnejšie. Lepšie sa vám dýcha a máte viac energie na ďalšie aktivity. Všetko si môžete tak oveľa viac užiť.

Pravidelný pohyb zvyšuje citlivosť tkanív voči inzulínu a znižuje riziko vzniku cukrovky typu II. Lenže nie je cvičenie ako cvičenie. V prevencii cukrovky typu II je ale dôležitejšia intenzita cvičenia ako jeho dĺžka. Takže veľmi tvrdé posilňovanie či veľmi intenzívny pohyb, ako šprint sú lepšie ako menej záťažové cviky.

Pravidelné cvičenie spôsobuje uvoľňovanie endorfínov (šťastie hormóny), ktoré fungujú ako prírodné antidepresívum. Vďaka tomu kvalitnejšie spíte, nie ste tak stresovaní a úzkostliví, neprepadávate depresiám a celkovo sa cítite lepšie naladení.

zdroj: aktualne.cz

Tri lyžičky denne: vlasy prestanú padať a zlepší sa vám zrak.

facebook

Prečo robiť drepy každý deň