Sexy účes ako od mora. Plážové vlny zvládnete behom pár minút

Plážové vlny, tzv. beach waves, predstavujú ideálny účes na leto, kedy sa vám nechce tráviť veľa času v kúpeľni ale ani nechcete na svoj vzhľad rezignovať. Jednoduchší a štýlovejší účes pre dlhé a polodlhé vlasy nájdete len ťažko. Bohémske vlny ako od mora zvládne úplne každý. Docieliť dokonale letného účesu nikdy nebolo tak jednoduché ako teraz. Na trhu nájdete veľa vhodných stylingových prípravkov i nástrojov. Len musíte poznať typ a textúru svojich vlasov a naučiť sa najvhodnejší postup práve pre vás. Tzv. plážové vlny, kedy sa pramene pri mori prirodzene vlnia a vďaka vysokému obsahu soli vo vode i vo vzduchu zostávajú zafixované, vytvoríte behom pár okamihov.

Plážové vlny vyzerajú naozaj efektne a hodia sa prakticky pre akúkoľvek príležitosť od každodenného nosenia cez večierky až po slávnostné príležitosti, ako je letná svadba. Tento typ účesu s obľubou nosia aj slávne krásky na červenom koberci v kombinácii s elegantnými šaty. Nie náhodou patria voľné, ľahko nedbalé kadere medzi hlavné trendy leta, perfektne dopĺňajú módu v štýle 70. rokov. Či už máme vlasy jemné a rovné ako klince, alebo naopak silné a neskrotné, bohémsky účes na rozdiel od mnohých ďalších vytvoríte sami vo vlastnej kúpeľni.

Nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob úpravy, vždy začnite umytými vlasmi bez nánosu stylingových prípravkov. S čistou šticou môžete robiť zázraky, zatiaľ čo vlasy zaťažené vrstvou mazu, potu, prachu a tužidiel nikdy nebudú vyzerať dobre.

Slaný sprej fixuje vlny a dodáva prirodzene matný vzhľad

Čím dlhšie a pružnejšie vlasy máte, tým lepšie sa vám plážové vlny budú vytvárať. Ak máte len náznak prirodzených vĺn, vystačíte si s niektorým zo slaných stylingových sprejov. Soľ v nich obsiahnutá funguje ako prirodzený fixátor a dodáva ľahko matný vzhľad, čím celkový účes vyzerá naozaj ako od mora. Sprej nastriekajte do suchých vlasov.

Stylingový sprej nastriekajte a vlasy postláčajte

„Jednotlivé pramene pri aplikácii slaného spreja postláčajte, aby ste docielili maximálne prirodzeného efektu,“ radí kaderník Tibor Nemec zo salónu New You. „Následne použite fén s difuzérom a vlny jemne vysušte, čím sprej zafixujete do vlasov a celkový efekt dlhšie vydrží.“ Nie je potrebná žiadna špeciálna technika, stačí fén s difuzérom vždy ľahko „nasadiť“ na vlny a jemnými pohybmi vysušiť. Kaderník zároveň radí nakloniť hlavu na stranu, aby pri fixácii boli vlasy v pohybe.

Plážové vlny by vždy mali vyzerať ľahko neupravene, nikto by nemal poznať, že ste nad účesom strávili čo i len minútu času na viac. Nesnažte sa o uhladený vzhľad a lesklé pramene. Ak sú vaše vlasy celkom rovné, stále si môžete užiť veľmi módny účes. Spôsobov ako rýchlo a efektne šticu zvlniť je veľa. Záleží na vašej zručnosti.

Vlny cez žehličku upravujte iba prstami

Sofistikovaný vzhľad vykúzlite s žehličkou so širokou žehliacou plochou. Aplikujte sprej na objem od korienkov, čím získate požadovaný objem. Takto pripravené vlasy vyfúkajte fénom bez použitia kefy, pramene jednoducho nechajte voľne poletovať. Potom si vlasy rozrobte do niekoľkých sekcií, vezmite žehličku a postupne vytvárajte širšie vlny. Keď máte takto upravenú celú hlavu, vlny rozčešte prstami, aby sa navzájom prepojili do ľahko nedbalého celku. Finálny účes zafixujte lakom na vlasy bez pridaného lesku.

Jednoduché vlny s vyžehlenými vrkôčikmi

Ak nie ste práve veľmi zruční so žehličkou a bojíte sa s jej pomocou vlniť jednotlivé pramene, skúste obľúbený trik kozmetických blogeriek. Zviažte svoje vlasy do troch až štyroch vrkôčikov, na každej strane hlavy jeden a zadné partie rozdeľte na spodnej a vrchnej. Vrkôčiky následne pomaly prejdite po celej dĺžke žehličkou. Teplo zafixuje vlas do daného tvaru. Pramene nechajte chvíľku vychladnúť, rozpleťte a upravte prstami. Môžete použiť aj slaný sprej pre maximálny efekt.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Kulmu vyberajte širokú

Vlny samozrejme urobíte ľahko aj s pomocou kulmy. Vyberte si taký prístroj, ktorý je dostatočne široký. S úzkymi kulmami získate jemné vlny v tvare prstienkov, čo sa k plážovému vzhľadu nehodí. Pramene okolo tváre natáčajte vždy smerom von pre prirodzený tvar celého účesu. Po zvýšení objemu aplikujte suchý šampón ku korienkom, ten absorbuje prebytočný maz a pot, vlasy zmatnie a opticky zdvihne

Zdroj: idnes.cz

Ako urobiť prvý krok, keď nastane kríza vo vzťahu?

facebook

Ako a prečo je ťažké nájsť si partnera po päťdesiatke?