Depilačné desatoro

1. Bez bolesti

Ak chodíte na odstraňovanie chĺpkov pravidelne, asi ste sa už stretli s tým, že zatiaľ čo niekedy je tento úkon takmer bezbolestný, inokedy sa modlíte, aby už bol za vami. Môžu za to prostaglandíny, hormóny ovplyvňujúce prekrvenie a zvyšujúce sťahy svaloviny maternice. Chcete, aby epilácia nebolela? Objednajte sa ideálne týždeň alebo dva po skončení menštruácie. Naopak tesne pred periódou je hladinu hormónov prostaglandínov najvyššia a vy budete oveľa citlivejšie na bolesť, obzvlášť ak plánujete brazílsku depiláciu.

2. Myslite na poradie

Plánujete viac ošetrení v jeden deň? Objednajte sa ideálne v tomto poradí: masáž, depilácia, tvár, pedikúra a manikúra. Ak pôjdete pred masážou na depiláciu voskom, riskujete upchatiu pórov, ktoré potom môže spôsobiť zarastené chĺpky. A tie dokážu poriadne potrápiť.

3. Landing strip, alebo Hollywood?

U brazílskej depilácie by ste mali mať jasnú predstavu o tvare a množstvo chĺpkov, ktoré chcete vytrhať. Existuje hneď niekoľko modifikácií tejto depilácii, preto si radšej zistite dopredu, čo presne znamená landing strip, Brazil Hollywood, Brazil special alebo triangle. Vyhnete sa tak následnému nedorozumeniu.

4. Bez pohára na guráž

Alkohol síce odbúra hanbenie sa, ale bolesť nie. Naopak, podľa posledných výskumov je citlivosť po alkohole silnejšia. Dôvod? Acetaldehyd vzniknutý rozkladom alkoholu stimuluje špecifický typ receptora bolesti. Takže ak pijete pred zákrokom, budete citlivejšia na všetko, čo spôsobuje bolesť.

5. Všemocný peeling

Večer pred plánovaným úkonom si urobte peeling. Exfoliácia pomôže odstrániť odumreté bunky, ktoré môžu upchávať vlasové folikuly, čo vedie k bolestivému zarastaniu chĺpkov. Náš tip? Odporúčame peeling s kyselinou salicylovou, ktorý je možné používať na tvár aj v citlivej oblasti bikín. Budete príjemne prekvapená, ako krásne pôjdu chĺpky vytrhnúť.

6. Keď mlieko lieči

Chcete sa po epilácii zbaviť začervenanej pokožky? Dajte na obľúbenú babskú radu a vezmite si na pomoc trochu mlieka, ideálne nízkotučného. Kyselina mliečna totiž pomáha zmierniť začervenanie a upokojuje pokožku. Mlieko zmiešajte v pomere pol na pol so studenou vodou a namočte do neho uterák, ktorý potom ľahko vyžmýkajte a položte na začervenané miesto. Nechajte pôsobiť pätnásť minút a po pár hodinách úkon zopakujte.

7. Držte sa jednej metódy

Vyberte si jeden spôsob odstraňovania chĺpkov a toho sa držte. Pokiaľ si v medzičase, keď čakáte na ošetrenie laserom, vytrháte chĺpky voskom, je vaša následná návšteva u odborníka úplne zbytočná. Aby bolo laserové ošetrenie skutočne účinné, je nutné nechať korienok chĺpku prítomný.

8. Ochrana pred slnkom

Bezprostredne po epilácii, depilácii alebo laseru sa vyhnite priamemu slnečnému žiareniu. Pokožka je po zákroku veľmi citlivá, tak jej radšej dajte na jeden deň pohov od pláže či bazénových hrátok. A ako to vidí odborník? „Laserovú epiláciu je síce možné podstupovať celoročne, ale na miestach vystavených UV žiareniu a modrému svetlu je lepšie voliť mesiace, kedy sa ošetrené miesta toľko nevystavujú slnečným lúčom, a je vhodné sa chrániť krémami s minerálnou fotoprotekciou, aby nedošlo k nežiaducim pigmentáciám,“ vysvetľuje MUDr. Tereza Gabryšová z Kliniky Yes Visage. Ak aj napriek tomu musíte vyraziť na slnko, stavte na vysokú ochranu.

9. Upokojujúca hydratácia

Pokožka bude po vytrhávanie chĺpkov citlivá, narušená a predovšetkým vysušená. Doprajte jej preto pravidelnú dávku hydratácie a výživy, aby sa čo najrýchlejšie zotavila a posilnila kožnú bariéru.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
10. Kov miesto plastu

Nechce sa vám utrácať za špecialistov a radšej sa depilujete v pohodlí domova? Stavte na kovové žiletky, ktoré nezahlcuje našu planétu odpadom natoľko, ako tie plastové. O jednorazových žiletkách ani nehovoríme. Podľa serveru HuffPost bolo len v Amerike v deväťdesiatych rokoch vyrobené na dve miliardy jednorazových žiletiek ročne. Podľa štatistík vykonaných pred dvoma rokmi však bolo toto číslo oveľa vyššie a išlo o viac ako 163 miliárd jednorazových žiletiek! A to sú len čísla zo Spojených štátov. Vymeňte plast za kov – dlhšie vydrží a vy budete mať dobrý pocit.

zdroj: marianne.cz/

Láska v ohrození. Rozvodovosť rapídne stúpa. Čo s tým?

facebook

Ľudia ozajstní a ľudia falošní.