Prečo nás muži podvádzajú?

Manželský poradca a psychoterapeut M. Gary Neuman skúmal dve stovky neverníkov a pýtal sa ich, prečo sa dopustili nevery. Závery sú celkom prekvapivé. Alebo nie sú?

O nevere väčšinou hovoria ženy a veľmi búrlivo ju odsudzujú. Pritom otázka, PREČO sú im ich partneri neverní, by mala byť položená im. Preto sa manželský poradca Neuman začal zaoberať príčinami mužskej nevery a dokonca o tom napísal knihu. Vyspovedal niekoľko stoviek mužov, ktorí boli niekedy v živote neverní a došiel k nasledujúcim záverom.

Emocionálna nespokojnosť

Zvyčajne sú to ženy, ktoré sa sťažujú na svojich partnerov, že sa im dostatočne nevenujú. Avšak nemôže to byť tiež naopak? Psychoterapeut M. Gary Neuman zistil, že 48% mužov bolo neverných svojej partnerke práve z dôvodu emocionálnej nespokojnosti – a dokonca uviedli tento dôvod ako primárny. Nie teda chlapské pudy, ktorým nemohli odolať. Len 8% z celkového počtu spovedaných mužov odpovedalo, že dôvodom nevery bola sexuálna nespokojnosť! „Sex sa dnes preceňuje, myslíme si, že aby sme boli šťastní, musíme mať dobrý sex, ale ako je vidieť, muži chcú rovnako ako ženy, aby boli oceňovaní a chválení,“ hovorí Neuman.

Pocit viny a desivé dôsledky

Veľa podvedených žien sa domnieva, že ich partner nepociťuje žiadnu ľútosť. Ale to je veľký omyl. Muži nie sú bezcitní hlupáci, ktorí majú podvádzanie ako koníček (aj keď – aj takí sa asi nájdu). Až 66% podvádzajúcich mužov vyhlásilo, že malo po afére pocit viny! A 68% podvodníkov uviedlo, že by boli radšej, keby sa to nikdy nestalo. „Ženy svojich mužov zaškatuľkovali medzi pocitovo chladné bytosti, ktorým je jedno, že svoju ženu podvedú. Ale tak to nie je, je to len o tom, že muži udržujú svoje emócie vnútri a musia sa s nimi vysporiadať pomalšie, „hovorí M. Gary Neuman.

Prostredie má vplyv na neveru

Celých 77% podvádzajúcich mužov malo dobrého kamaráta, ktorý svoju ženu tiež podviedol. Psychológ Neuman dospel k záveru, že keď sa muži obklopujú kamarátmi, ktorí sú neverní, majú väčšiu „šancu“, že to tiež urobia. Jednoducho preto, že prostredie, v ktorom sa pohybujeme má veľký vplyv aj na náš vlastný život. Neuman teda odporúča, aby sa muži pohybovali v prostredí, ktoré ponúka menej pokušeniu, a tiež medzi takými ľuďmi, ktorí majú spokojné manželstvo.

Atraktívny zovňajšok nehrá rolu

Iba 12% neverných mužov uviedlo, že ich milenka bola fyzicky atraktívnejšia než ich manželka alebo partnerka. „Vo väčšine prípadov nevera zapĺňa citovú prázdnotu. Muži sú s milenkou nielen kvôli sexu, ale aj kvôli tomu, že majú pocit emocionálneho uspokojenia, „hovorí Neuman. Bojíte sa, že vám bude partner neverný? Zameriavajte sa viac na to, aby bol váš vzťah uspokojivý aj po iných stránkach, nielen v sexe.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Sex a nevera na pracovisku

Štyridsať percent neverníkov uviedlo, že k nevere došlo s kolegyňou z práce. „Často je to preto, že muž má zrazu vedľa seba niekoho, kto k nemu vzhliada, kto ho chváli a skladá mu komplimenty. To je ďalší dôvod, aby sa ženy doma snažili svojich partnerov odmeňovať, „hovorí manželský poradca. Našťastie sa zvyčajne začnú objavovať varovné signály, ktoré by vás mali upozorniť na to, že sa možno niečo chystá. Keď začne váš manžel alebo partner prehnane chváliť svoju kolegyňu, potom je načase zdvihnúť anténky a znova zapracovať na vašom vzťahu. Je v ňom naozaj všetko v poriadku?

zdroj: marianne.cz/

Prečo (ne)nechať partnerku kamarátiť s iným mužom

facebook

Dôvody, prečo vám ešte nikdy nepovedal: Milujem ťa