Prečo (ne)nechať partnerku kamarátiť s iným mužom

Má vaša manželka kamaráta? Prečo ju (ne)nechať udržiavať priateľstvo s iným mužom …

Debát na tému, či je možné priateľstvo medzi mužom a ženou, bez toho aby sa rozvinulo v niečo viac, je a bude veľa. Otázkou ostáva, či môže manželka kamarátiť s iným chlapom, bez toho aby to poškodilo vzťah. Odpoveď nie je celkom jednoduchá, ale pozor by si na priateľstvo mali dať tie dámy, ktoré nedokážu udržať svoje emócie a city na uzde. Potom sa totiž zahrávajú s neverou. Prečo (ne)nechať partnerku tráviť čas s inými mužmi?

Spoločné koníčky

Áno, dokonca ani po desaťročnom vzťahu nemusíte mať s manželom spoločné koníčky a nie vždy do svojich aktivít uvŕtate kamarátku.

„Pred pol rokom ma hrozne začalo baviť posilňovanie. Fitnes je môj život. Nerada cvičím s kamarátkou, pretože neustále rieši, ako blbo vyzerá v teplákoch a podobne. Preto som sa dala do reči s jedným chlapom, ktorý jednoducho nekecá a maká. Veľa ma podporuje v dosiahnutí cieľa a vie, čo od života chce. Mám doma manžela, ktorý pri mne stojí, ale pokec vo fitku mi dáva novú energiu do života. “ (Kamila 29)

Ak máte, páni, doma ženu, ktorá sa pre niečo nadchla, skúste ju v tom maximálne podporovať od samého začiatku. Keď nebudete mať čas alebo chuť, potom sa na ňu nehnevajte a skúste jej veriť, že muž, ktorý jej pomáha, je len kamarát. A vy, dámy, držte svoje city na uzde a zasväťte manžela do všetkého, inak začne poriadne žiarliť.

Svet mužov

Máte v práci kolegu, s ktorým sa vám dobre rozpráva? Potom verte, že sa nemusíte za nič hanbiť. Pokojne o ňom doma povedzte. Ak je váš partner chápavý, potom mu dôjde, že vám priateľstvo pomáha. A v čom? Väčšinou ženám, ktorých manželia nie sú práve riešiace a výrečné typy, kamarát vysvetlí, ako sa v určitej situácii mužovi zachovajú a prečo vidí veci inak. Verte, že potom bude manželka doma oveľa chápavejšia.

„Dnes spolu ženy a muži bežne pracujú, preto získať pohľad na opačné pohlavie od niekoho, kto nie je váš partner, môže byť prínosné a osviežujúce.“ (Jonáš 33)

Nepáči sa vám, že partnerka rieši manželské problémy s niekým tretím? V takom prípade s ňou skúste viac komunikovať sami.

Príležitosť pre peciválov

Nezúfajte, keď má žena nového kamaráta. Skúste z celej situácie vyťažiť maximum. Nenápadne sa k nim pridajte. A kto vie, možno skoro získate parťáka, ktorý s vami zájde na pivo alebo si zahrať tenis. Ideálny stav pre chlapov, ktorí sedia doma a spoločenský život ich nijako nezaujíma. A že ho priviedla manželka? No a čo. Využite výhody a skúste jej ho občas ukradnúť.

„Nikdy som nebol typ človeka, čo sa združuje. A keď mi partnerka predstavila kamaráta z kapely, celkom dosť sme si sadli. Budúce leto sa žením a hádajte, kto mi ide za svedka? Áno, najlepší priateľ mojej budúcej ženy.“ (David 37)

Zistí, čo má doma

Neváži si vás manželka? Aj v tom pomôže kamarát. Neveríte? Priateľstvo s iným mužom jej otvorí oči. Uvidí, ako sa chová iný chlap. Nakoniec zistí, že manžel, ktorý na ňu doma čaká, je ten najlepší na svete. Nevadia mu nákupy, rád varí, upratuje a že vie primontovať poličku.

„Na kurze angličtiny som spoznala milého chalana, s ktorým si rada zájdem na kávu a pokecám. Od tej doby, čo ho poznám, viem, že mám doma skvelého partnera, pretože jeho mužské ego mu dovolí vziať do ruky vysávač. Kým kamarát delí domáce práce na ženské a mužské. “ (Alena 39)

Že by na všetko mala prísť aj bez ostatných chlapov? To je síce pravda, ale niektoré ženy, rovnako ako muži, na veci neprídu, kým nespoznajú opak.

Na čo si dať pozor?

Najprv to začne písaním, následne zistíte, že vás druhý chápe viac, než zvláda manžel. Za pár týždňov je vám s dotyčným dobre a vlastne za ním utekáte do spoločnej bubliny, ktorú nikto nenarušuje. On začne zapĺňať prázdne miesto, chváli vás, lichotí. Na rad príde väčšia sebadôvera. A už je len malý krôčik k tomu, aby ste sa do kamaráta zamilovala.

„Priznávam, páčilo sa mi, že mi po niekoľkých rokoch kamarát lichotí, podnikáme rôzne výlety a dokážem sa s ním od srdca zasmiať. Len som kvôli nemu úplne odrezala manžela, ktorý sa na mňa právom teraz hnevá a dal mi na výber on alebo kamarát . Nechcem si zvoliť. Obaja sú pre mňa dôležití. Ale urobila som veľkú chybu, že som ho manželovi nepredstavila už na samom začiatku. Teraz neviem, ako z celej situácie von, aby som nestratila manžela ani dobrého kamaráta. Dokážem svoje city ovládať, len už tento fakt nezvládnem vysvetliť manželovi, pretože som ho zanedbávala. “ (Jolana 30)

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Pokiaľ chcete priateľstvo s iným mužom, skúste do toho sveta vpustiť aj partnera. Hlavne včas. Potom získate dobrého kamaráta a manžel nebude žiarliť. Len buďte opatrná. Emočná nevera je podľa psychológov totiž ešte horšia, než úlet na jednu noc. Láska sa vkradne ticho a nenápadne. Keď už si kamarátstvo s opačným pohlavím doma vydupať, pamätajte, že prednosť by mal mať vždy manžel. Rodina je na prvom mieste.

zdroj: aktualne.cz

Po čom muži túžia? 10 rád, ako byť pre nich atraktívna

facebook

15 spôsobov, ako niektorí muži hovoria bez slov Milujem ťa