Ako správne reagovať na lichôtky?

Ako je pekné počuť úprimné milé slová. Každú ženu kompliment poteší, ale nie všetky naň vieme adekvátne reagovať.

Tu je niekoľko najčastejších chýb, ktoré ženy robia:

Námietky – ženy na kompliment často začnú namietať, že to tak vôbec nie je a snažia sa druhému dokázať, že na nich nie je nič zvláštne. Zbytočne tak samy seba zhadzujú.

Ospravedlnenia – tak napríklad na pochvalu o krásnych šatách povie žena, že na nich nič nie je, pretože je kúpila v second hande alebo zdedila po kamarátke. Hrôza, že? A človek, ktorý šaty pochváli, sa bude cítiť ako zloduch a nabudúce si dá pozor, než vám niečo pekné povie.

Ignorovanie – niektoré ženy radšej predstierajú, že kompliment nepočuli, pretože nevedia, ako na neho reagovať. Takáto reakcia je ale oveľa horšia ako akákoľvek iná. Je to netaktné a môže veľmi druhého uraziť tak, že už s vami nebude chcieť nabudúce vôbec komunikovať.

Nedbalosť – rovnako ničivé pre vzťah (ako na kompliment nereagovať vôbec) je byť k úprimne mieneným slovám ľahostajné.

Výbuch emócií – niektoré ženy sú tak rady, že sa dočkali komplimentu, až to s reakciami preženú. Majú sklony k tomu najhoršiemu, čo možno v lichôtkach robiť, vynucovať si ich!

Nič nevynucovať

Lichôtka musí prísť sama. Vo chvíli keď budete na niekoho dorážať s tým, že si poklonu nepriamo vynucujete, budete vyzerať ako otravná osoba, ktorá si vôbec neverí a aj keď sa dočkáte odpovede, ktorú ste chceli počuť, rozhodne nebude spontánna a tak úprimná, ako by sa vám páčilo. A to predsa nechcete, alebo áno?

Prijať, nevracať!

Ak vám niekto polichotí, s úsmevom mu poďakujte a pokračujte v konverzácii ďalej. A nesnažte sa okamžite lichôtku vrátiť. Ak naozaj chcete dať druhej strane vedieť, že vás komplimentom potešila, dodajte k úsmevu ešte vetu: „Ďakujem, to je od vás naozaj veľmi milé.“

Lichôtky a muži

Práve vám niekto zložil kompliment. Možno to bol niekto, kto vás má rád, alebo kolega. Správne na neho môžete odpovedať podľa nasledujúcej schémy.

Dôverujte mu. Pekné slová muža vždy potešia. A ak nezvolil tie správne, ktoré by sa vám páčili, dokonca si myslíte, že to tak nie je, radšej úprimne prijmite jeho pochvalu ako fakt. Aj keď si myslíte, že to s tou dôverou preháňate, pamätajte, že vždy záleží na uhle pohľadu.

Majte radosť. Keď si dovolíte kompliment naozaj vnútorne prijať, zaplaví vás vlna radosti. Uvidíte. A dajte mu to poznať. Narovnajte sa a vráťte mu naspäť široký úsmev.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Vďaka. Je to to najjednoduchšie a najvhodnejšie, čo môžete urobiť. Ak ste z jeho slov zmätená, poďakujte aj tak a nezabudnite dodať, že je príjemné počuť jeho chválu.

zdroj: dama.cz

24 signálov, že ste na pokraji síl

facebook

Prečo robiť drepy každý deň