Celulitída ako nepriateľ žien. Prečo ju muži nemajú

Uvažovali ste niekedy o tom, prečo muži nemajú celulitídu? Štatistika uvádza, že 98% ľudí s celulitídou sú ženy. Na mužskú populáciu postihnutú celulitídou nespravodlivo ostávajú 2%! To je obrovský rozdiel. Čo ho vlastne spôsobuje?

Estrogén a celulitída

 Štúdie ukazujú, že sa celulitída zhoršuje spolu so stúpajúcou hladinou estrogénu. Muži nemajú toľko estrogénu ako ženy, takže riziko, že budú mať celulitídu je takmer nulové. A prečo ju nájdeme predovšetkým na stehnách a zadku? Tuk v ženskej strednej časti je totiž viac regulovaný hormónmi a nie metabolizmom. Ženy produkujú viac estrogénu, pretože je hnacím motorom ich reprodukčného systému a ten leží v strednej časti ženského pohlavného ústrojenstva.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Málo pohybu a gény

Celulitídu teda môžeme dať za vinu ženskému hormónu. Ale nie je to len ten, kto jej vznik a viditeľnosť podporuje. Tiež ochabnuté svalstvo z nedostatku pohybu, prebytočný tuk a zlý krvný obeh nám vykresľujú do zadku tie nenávidené jamky. Aj gény hrajú v tejto problematike svoju rolu. Ak viete, že vaša babička aj mamička majú celulitídu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude týkať aj vás. To je tiež dôvod, prečo sa celulitída netýka len žien silnejšej postavy. Dokonca aj u päťdesiatkilových modeliek sa s celulitídou stretávame veľmi často.

Ako s ňou zatočiť?

Pokiaľ už celulitídu máte, najskôr sa jej už úplne nezbavíte. Môžete ju ale zredukovať natoľko, že bude sotva viditeľná. Základom všetkého je zdravá strava, redukcia prebytočného tuku a dostatočný príjem tekutín. Znie to ako klišé, pretože ako sa zdá, vyššie spomínané je liekom snáď na všetko. Okrem toho, že budete cvičiť a pokúsite sa minimalizovať podkožné tuky, pomôžte v boji proti celulitíde svojmu telu masážami. V sprche striedajte teplotu vody a pomocou masážnej rukavice stimulujte krvný obeh.

Pite! Celulitída vzniká aj vďaka prebytočnej vode, ktorú si telo drží a nevyplaví ju inak, než keď budete poctivo dodržiavať pitný režim. Dostatok tekutín tiež hydratuje vašu pokožku, ktorá bude vypnutá a hladká.

Ak máte dojem, že ste pre redukciu problému urobili maximum a stále nie ste s výsledkom spokojná, nebojte sa požiadať o pomoc lekára. V dnešnej dobe je veľa možností, ktorých pri problémoch s celulitídou môžeme využiť. Dokonca aj takú liposukciu vedia už chirurgovia vykonávať šetrne a na počkanie.

Využiť môžete tiež ultrazvuk, ktorý naruší a odbúra tukové bunky, ktoré sa následne vyplavia von z tela. Po ultrazvukovej procedúre zájdite na kúru rázových vĺn, ktoré za pomoci akustických vĺn vstupujúcich do tela vytvárajú nové kolagénové vlákna, spevňujú ochabnuté miesta a výsledný efekt perfektne doladia.

zdroj: bety.cz/

Ako bojovať s prvými vráskami?

facebook

Pravidelná obnova ľudského organizmu.