Ako byť dobrou priateľkou

Byť mužovi dobrou priateľkou môže byť niekedy zložité, hlavne ak ste ešte len na začiatku vzťahu. Je ale jedno, či sa ešte len oťukávajú, alebo vás čaká piate výročie, naše tipy môžete dodržiavať kedykoľvek. Vďaka nim budete skvelá priateľka a váš vzťah bude prekvitať. Aby ste bola dobrou priateľkou, musíte byť milujúca a podporovať svojho priateľa, ale zároveň si udržať svoju nezávislosť. Ak chcete vedieť ako na to, čítajte ďalej!

Nebuďte príliš otvorená hneď zo začiatku. Začiatok vzťahu je o tom, aby ste si vzájomne dávali najavo, že máte príležitosť sa dobre spoznať a zistiť, či ste jeden pre druhého ten pravý. Keď sa budete príliš skoro snažiť zo vzťahu dostať „niečo viac“, než v skutočnosti je, môžete muža vystrašiť a zničíte to, čo medzi vami už bolo. Buďte trpezlivá a uvedomte si, že pevný a zdravý vzťah chce čas. Ak chcete, aby vám vzťah vydržal, nerobte nasledujúce veci:

Netlačte na neho, aby vás nazýval svojou priateľkou už po niekoľkých schôdzkach – riskujete, že sa bude cítiť pod tlakom a nebude to považovať za vlastné rozhodnutia. Buďte trpezlivá a dovoľte mu ujasniť si, či sa na to už cíti. Ak medzi vami skutočne niečo je, stane sa to čoskoro.

Nezačínajte hovoriť o manželstve a deťoch ešte skôr, než vôbec spoznáte jeho rodičia. Také témy môžu spôsobiť napätie a dokonca koniec inak produktívneho a milujúceho vzťahu.

Hovorí sa síce, že láska prechádza žalúdkom, ale to neznamená, že by ste mu na prvej schôdzke mala hneď variť jedlo s piatimi chodmi. Nemusíte mu nič dokazovať, jednoducho buďte s ním, načúvajte mu a zdieľajte s ním svoje záujmy.

Buďte úprimná. Je dôležité byť k svojmu partnerovi úprimná, ale je tiež dôležité byť úprimná sama k sebe. Ak prejdete alebo urobíte nejakú chybu, mali by ste to uznať a ospravedlniť sa. Ak sa cítite zraniteľne a nahnevane, vyriešte si svoje pocity a opatrne ich partnerovi pretlmočí.

To najdôležitejšie je byť ohľadom svojich pocitov tak otvorená, ako to len ide. Ak napríklad partner povie alebo urobí niečo, čo vás trápi, povedzte mu priamo ako vás táto vec ovplyvnila. Nikdy ho ale z ničoho neobviňujte a nežiadajte po ňom zmeny.

Keď si nastavíte jasné hranice komunikácie už na začiatku, budete vedieť oveľa skôr, kam sa váš vzťah vlastne uberá.

Hovorte, čo si myslíte. Nebojte sa vyjadrovať svoje túžby, potreby a názory, aj keď sú v rozpore s tými jeho. Nemala by ste s ním za každú cenu vždy súhlasiť. Keď navyše ukážete, že ste sama sebou a máte svoje vlastné potreby a túžby, bude mať chuť spoznať vás ešte lepšie. Ak vám nevadí hovoriť to, čo si myslíte, váš partner to ocenia a bude s vami hovoriť tiež tak.

Nezabudnite sa ale vždy vyjadrovať tak, aby ste tým nenapadli ničí názor alebo životný štýl – skutočne môžete byť pokorná a zároveň úprimná. Naučte sa používať asertívny stratégie a berte do úvahy aj partnerove pocity.

Buďte sama sebou. Nesnažte sa vytvoriť si nejakú falošnú identitu len preto, aby ste na partnera urobila dojem. Môže pre vás byť lákavé snažiť sa pôsobiť inak, ale iba tým pracujete na veľkej lži, ktorú partner skôr či neskôr odhalí. Koniec koncov chce predsa chodiť s vami, nie s nejakou vymyslenú predstavou dokonalosti. Ak máte skutočne pocit, že sa musíte zmeniť, pretože by sa mu páčilo, keby ste bola štíhlejšia, vyššia, krajšie, tichšie alebo čokoľvek iné, väčšinou to znamená, že sa k sebe nehodíte.

Pokiaľ s vami hovorí nepekným a výhražným tónom, nejde o lásku, ale o pokus ovládať vás.

Nepredstierajte, že s ním zdieľate jeho záujmy, keď to nie je pravda. Môže byť zábavné alebo „bezpečné“ robiť to zo začiatku, ale keď to partner zistí, môže mu to veľmi ublížiť. Je možné, že sú tieto veci pre neho z hľadiska budúcnosti dôležité a keď zistí, že nemáte rada to, čo má rád on, mohlo by to ublížiť vám obom.

Zaujímajte sa o to, čo zaujíma vášho partnera. Nezabúdajte na to, čo má rád a o čom rád hovorí. Nemusíte predstierať, že máte rada všetky jeho koníčky, snažte sa ale vždy aspoň pochopiť, prečo má tieto veci tak rád. Ak miluje nejakú kapelu, snažte sa pochopiť prečo. Ak je hravý a chová sa nedospelé, môže to byť napríklad spôsob, ako sa zbaviť stresu. Naučte sa pochopiť jeho jedinečnosť a priučím sa niečo nové aj o svete a o živote. Vďaka tomu tiež zistíte, či s týmto človekom chcete stráviť zvyšok života.

Nemusíte sa zaujímať o všetko, čo zaujíma vášho partnera. Pokiaľ rád sleduje baseball ale vás to nebaví, je to úplne v poriadku.

Stačí, keď s ním budete o jeho záujmoch hovoriť a dáte najavo, že vám na ňom záleží.

Naučte sa pracovať ako tím. V každom zdravom vzťahu budete niekedy musieť čeliť konfliktom, niekedy malým a niekedy väčším. Nezabudnite byť vždy sama sebou a snažte sa nechovať sa sebecky. Vzťah je tímová práca a symbióza, nie parazitizmus, takže by to nemalo byť tak, že jeden dáva a druhý len prijíma. V tíme si musíte kryť chrbát, nesmiete sa podceňovať a pred ostatnými si musíte prejavovať rešpekt.

V ťažkých chvíľach vám tímový prístup pomôže vyriešiť problémy menej emocionálnym spôsobom, pretože na seba obaja vezmete zodpovednosť za to, čo sa stalo, namiesto aby ste očakávali, že problém vyrieši iba jeden z vás.

Snažte sa nemať jednostranný vzťah, ktorý sa celý točí okolo jedinej veci. Udržujte vzťah silný a snažte sa pracovať na tom, aby ste nezapadli do stereotypu. Skúšajte spolu nové a zaujímavé veci. Vzťahy sú o tom, aby ste si spolu užili, niečo sa spolu naučili a jeden druhému pomáhali v osobnostnom raste

Muži by ste mala lichotiť častejšie, než ho kritizovať. Pokiaľ na neho hovoríte len útočne a kritizujete ho, nebude sa tešiť na to, až s vami bude a prestane mu s vami byť dobre. Tiež by ste s ním ale nemala vo všetkom súhlasiť len proti, že je to váš partner. Buďte taktný, je to najlepšie. Umenie kompromisovat je vo vzťahoch dôležité.

Môžete partnera kritizovať, keď je na to vhodná chvíľa, mala by ste sa ale snažiť hovoriť mu skôr pozitívne veci.

Nebuďte na neho nepríjemná len preto, že nemáte dobrú náladu, alebo sa vám niečo nedarí.

Naučte sa robiť kompromisy. Ak chcete byť dobrou priateľkou, budete sa musieť naučiť kompromisovat a nehádať sa zakaždým, keď nie je po vašom. Oba musíte byť schopní v kľude hovoriť o svojich problémoch a nachádzať spoločne ich riešenie. Musíte sa na situáciu vedieť pozrieť jeho očami. Snažte sa pochopiť, prečo premýšľa tak, ako premýšľa a nesústreďte sa slepo len na svoje vlastné potreby.

Iste sa nechcete stať dievčaťom, ktorá vždy dostane to, čo chce len preto, že sa jej priateľ chce vyhnúť záplave emócií, ktorá prichádza kedykoľvek, keď nie je po jej!

Doprajte si nejaký priestor. Mali by ste svojho partnera podporovať, ale tiež by ste mali byť schopná mu dopriať pocit, že ste mu k dispozícii aj keď nie ste práve s ním. Ak chcete byť dobrou priateľkou, mala by ste mať tiež svoje záľuby a venovať nejaký čas sama sebe, alebo s kamarátkami a netráviť s priateľom každú voľnú chvíľu. Mal by vedieť, že na neho myslíte, ale nemáte potrebu byť s ním neustále. Ak ste neistá, alebo sa váš vzťah rozpadá, keď sa nevidíte, je to veľký problém.

Keď si chce váš priateľ vyjsť s kamarátmi, mala by ste ho podporovať a nie sa snažiť votrieť na „chlapčenské večierok“. Iste nechcete, aby si o vašom priateľovi jeho kamaráti mysleli, že je podpantoflák a musí vás so sebou brať všade.

Ak máte pocit, že si zaslúžite všetok jeho čas, naučte sa nebyť posadnutú priateľkou. Snažte sa nebyť taká – nechajte mu voľnosť, bez toho aby si musel pripadať sledovaný.

Nezabudnite, že partner vás nepotrebuje na úplne všetko a že okrem toho, že ste pár, ste taký každý sám za seba. Keď potrebuje nejaký priestor, neberte si to osobne, uvedomte si, o to ide – potrebuje čas sám na seba a na zdieľanie svojich záujmov s ostatnými ľuďmi. Vždy by ale mal vedieť, že ste mu k dispozícii.

Dávajte mu najavo lásku. Lásku môžete prejavovať mnohými spôsobmi, niektoré sú jasnejšie ako iné a spôsob, aký si vyberiete závisí na tom, ako otvorene svoju lásku chcete prejavovať. Týmito prejavy ukazujete, že vám na tomto človeku záleží a chcete to dávať najavo kedykoľvek, vo dne aj v noci, v súkromí i na verejnosti. Zamyslite sa nad tým, ako by ste chceli svojím milovaným ukazovať, že vám na nich záleží – držanie sa za ruku, rýchle bozky na tvár, objatia, hladenie po vlasoch, milé slová, pochvala pred ostatnými atď.

Mužom sa niekedy páči, keď im dievčatá vymýšľajú prezývky, napríklad „zlato“ alebo „miláčik“. Snažte sa to ale nepreháňať. Pre väčšinu mužov bude odpudivé, keď im budete hovoriť „medvedík“, hlavne na verejnosti. Je veľmi dôležité spolu otvorene komunikovať, aby ste si boli istá, že partner vie, ako veľmi ho máte rada.

Pravidelné SMS správy alebo emaily môžu byť dobrý nápad, ale keď to s nimi budete preháňať, budete pôsobiť vtieravo. Tieto veci mu dajú najavo, že ho skutočne máte rada a chcete, aby vám to vydržalo. Ale nezabudnite, všetko s mierou!

Zvádzajte ho! Nebojte sa svojho partnera zvádzať. Väčšina mužov neodolá žene, ktorá je sexy, sebavedomá a má úroveň. Sebavedomie znamená, že sa cítite vo svojom tele dobre a ste si vedomá toho, akú máte cenu. Nemusíte sa nútiť k tomu, aby ste bola obľúbená a všetkými obletovaná, keď to nie je váš štýl – radšej sa snažte byť sama sebou, starajte sa o seba a dôverujte si.

Noste mu malé darčeky. Vo vzťahu je skvelé nosiť svojmu partnerovi malé darčeky. Muži darčeky milujú a keď mu nejaký dáte, bude to pre neho znamenať veľa. Nepreháňajte to, dajte mu darček, keď na niečo pekné narazíte a dajte mu tým najavo, čo pre vás znamená. Robte to ale tak, aby si nemyslel, že sa snažíte si ho kúpiť.

Niečo mu vyrobte. Papierová kvietok, srdce, niečo kreatívneho, čo odráža vašu osobnosť, aby si na vás spomenul kedykoľvek sa na tú vec pozrie. Ak ste muzikálny typ, alebo hráte na nejaký nástroj, nahrajte mu niekoľko pesničiek (keď je napíšete sama, získate body navyše). Pripojte k pesničkám súkromné ​​video.

Nežiarlite. Mali by ste byť milujúci, ale nie tak moc, aby ste sa začali strachovať kedykoľvek sa objaví nejaká ďalšia žena. Nič neodradí muža tak veľmi, ako neistá žena, ktorá nedokáže zniesť pomyslenie na to, že vo vesmíre existujú aj iné ženy. Váš priateľ vás ocenia ešte viac, keď budete k jeho kamarátkam milá. Neohovárajte každú dievča, ktorú vidíte, nie je to pekné.

Keď je partner vonku s priateľmi, nepíšte mu každú chvíľu aby ste sa uistila, že sa nebaví s inými dievčatami. Len mu tým dáte najavo, že mu nedôverujete.

Tipy

Nedovoľte kamarátkam, aby sa vám snažili riadiť vzťahy. Ide o váš vzťah a nie o ich. Je jasné, že určite majú svoje názory, rovnako tak ako vy máte názory na ich vzťahy. Nemusíte ale vypočuť každú ich radu, keď sa vám nechce. Uvedomte si, že niekedy ide o ich problémy s ich partnermi a nie o vás – nie každému to vyjde. Snažte sa kamarátky vypočuť a ​​ak sa im váš priateľ nepozdáva, požiadajte ich, aby sa s ním snažili nejako vyjsť.

Nemusíte sa strachovať o to, ako vyzeráte. Keď s vami chodí, tak je predsa jasné, že sa mu páčite!

Oceňte dobré veci vo svojom vzťahu. Muži sa cítia dobre, keď je ženy umenie oceniť. Naučte sa ďakovať mu za všetko, aj keď ide napríklad len o zvezenie domov. To, že pre vás tieto veci robí, znamená, že vás rešpektuje. Nie všetky ženy majú skvelé vzťahy, vážte si teda toho svojho!

Dajte mu najavo, že má pravdu, keď ju naozaj má. Vylepšíte mu tým sebavedomie, je to to isté ako priznať chybu, keď ste urobili niečo zlé. Naučte sa tieto veci čo najskôr a budete mať základ silného a trvalého vzťahu.

Nedovoľte nikomu, aby vám hovoril, ako máte viesť svoj život, ani svojmu priateľovi. Nenechajte ľudí na seba tlačiť, buďte otvorená a uvedomujte si všetky dôsledky toho, čo po vás chce. Vy by ste mu tiež ale nemala riadiť život.

Nesnažte sa ho zmeniť. Dajte mu najavo, že ho máte rada takého, aký je. Keď niečo chcete, len mu to povedzte – pokiaľ vás miluje, pokúsi sa to urobiť. Ak je iný, než za akého ho máte, snažte sa zistiť, aký naozaj je a vo vzťahu sa jeden od druhého učiť.

Snažte sa vychádzať s jeho rodinou a priateľmi. Títo ľudia sú pre neho dôležití a veľa pre neho znamenajú a keď s nimi budete dobre vychádzať, urobíte mu tým radosť. Snažte sa spriateliť sa s jeho priateľmi a súrodenci. Rešpektujte jeho rodičia a snažte sa, aby vás mali radi. Napríklad sa môžete zblížiť s jeho matkou, alebo si zájsť na nákupy s jeho sestrou.

Keď ste spolu na rande a on ponúkne, že zaplatí, skúste jeho ponuku odmietnuť. Ukážete mu tým, že vám nejde len o peniaze. Len nezabudnite na to, že ak je váš partner staromódny, bude chcieť zaplatiť aj tak. V tomto prípade mu dovoľte byť gentlemanom, inak by ste mohli zraniť jeho city.

Pochopte, že každý vzťah je iný a neexistuje žiadny univerzálny spôsob, ako byť správnou priateľkou. Každý má iný vkus.

Ak sa k vám váš partner chová pasívne, nemusí to znamenať, že vás nemiluje. Pravdepodobne to znamená len to, že je introvert alebo je nesmelý. Možno ešte nikdy nemal trvalý vzťah a nevie, ako sa má správať. Možno je to tiež typ muža, ktorý nemá potrebu kričať o svojej láske do celého sveta, ale napriek tomu vás hlboko miluje. Hovorte s ním o tom, čo spôsobuje jeho správanie a snažte sa mu porozumieť. Možno čaká, že prevezmete iniciatívu vy, pretože máte viac skúseností so vzťahmi. Alebo je to pre neho všetko ešte nové a musí si na vzťah s vami zvyknúť.

Varovanie

Žiarlivosť je veľmi nebezpečná emócie. Nikdy sa nesnažte spôsobiť, aby partner žiarlil. Zničíte tým dôveru medzi vami, a to sa veľmi zle napravuje.

Nebuďte otravná. To znamená nevolajte mu neustále, nebuďte naštvaná, keď trávia čas s priateľmi, nenúťte ho byť neustále len s vami, nesťažujte si na ostatných ľudí, nevyžaduje od neho neustále uznania (napríklad nezakončujte všetky vety „..nemyslíš?“) Atď.

Nikdy neflirtujte s jeho priateľmi. Nezáleží na tom, ako veľmi sa vám páči, ale musíte si uvedomiť, že váš partner je pre vás jediný. Ak máte potrebu flirtovať s jeho kamarátmi, znamená to, že nie ste pripravená na monogamný vzťah.

Nikdy neklamte. Mali by ste byť nielen úprimná, ale aj otvorená. Nenechávajte nedořečené vety, aj keď to môže byť nepríjemné, pretože keď v sebe budete veci dusiť, vášmu vzťahu to nepomôže. Neexistuje nič také ako poloprávd – niekedy musíte povedať všetko už len preto, aby ste vyčistili vzduch alebo pomohli objasniť celú situáciu.

Je v poriadku baviť sa s kamarátkami o svojom priateľovi, ale nikdy o ňom nehovorte nepekne, nehovorte kamarátkam žiadne trápne veci a rozhodne nevyzraď tajomstvo. Môžete s kamarátkami preberať svoj život, ale nemusíte ich zapájať do svojho vzťahu. Niečo iné je to v prípade, že vás priateľ napríklad využíva alebo sa k vám nechová pekne, to by ste mala kamarátkam povedať všetko, iste vám pomôžu zobrať odvahu a opustiť ho. Pokiaľ ale rozhodnete s niekým zdieľať súkromné ​​informácie o vašom vzťahu, dajte pozor na to, aby o tom váš priateľ vedel a nevadilo mu to. Mala by ste mu dovoliť robiť to isté, nikdy by o vás ale nemal hovoriť ako o veci.

Nikdy sa partnerovi nepozerajte do telefónu, ak výslovne nepovie, že smiete. Očakávajte to isté tiež od neho.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Nikdy priateľa tajne netestujte, aby ste zistila, čo urobí. Je to ponižujúce a nefér a iste by ste nechcela, aby urobil on to isté aj vám. To isté platí aj pre vydieranie sexom.

Mali by ste poznať rozdiel medzi konštruktívnu kritikou a kritikou, ktorá sa snaží iba podkopať charakter človeka, pretože si kritizujúca želá, aby sa partner zmenil na jeho obraz.

zdroj: wikihow.cz/

Láska v ohrození. Rozvodovosť rapídne stúpa. Čo s tým?

facebook

Nenávidíte on-line zoznamky? Takto stretnete muža off-line!