7 vecí, ktoré múdra žena na mužovi nevyžaduje

Mnoho žien má akýsi pocit, že muž je im čím si povinný. Že sú skrátka veci, ktoré sa od neho akosi už automaticky očakávajú. Ktoré sa samy sebou rozumejú. Dôsledkom podobného prístupu často býva strata vzájomnej dôvery a úcty. Niekedy aj rozpad vzťahu samotného.

Plné pochopenie škodlivosti takej filozofie ženy často osvieti až keď je neskoro.

Radi by sme napomohli tomu, aby krajšia polovica ľudstva nečerpala svoje poučenie len z vlastných chýb, ale mala možnosť poučiť a zamyslieť sa vopred. Skúste si trochu zauvažovať nad nasledujúcim zoznamom.

Čo múdra žena nevyžaduje:

1. Je samostatná, má svoju prácu a nežiada, aby ju muž živil.

Samozrejme tu nehovoríme o rodine s deťmi, ale iba o vás. Ešte stále sa naozaj nájdu mladé ženy, ktoré majú pocit, že ono staré poňatie „živiteľa“ vlastne nebolo tak zlé. A celkom sa im pozdáva predstava, že budú tou ženuškou starajúcou sa o hniezdočko a viac – nič. A niekedy sa im ani o to hniezdočko starať nechce. Vo väčšine prípadov to samozrejme nemôže fungovať. Našťastie tento nápad zas toľkých ženám ako atraktívny nepripadá.

2. Nechce po mužovi, aby sa vzdal toho, čo má rád.

Toto je naozaj dôležité. Nikdy po mužovi nechcite, aby opustil zamestnanie alebo hobby, aby tak mohol viac času venovať vám. Rovnako ako vy potrebujete kamarátky, rozprávanie po telefóne, užívate si nákupy a veľa iných čisto „ženských“ vecí, potrebuje muž svoje koníčky, potrebuje činnosť, ktorá ho zaujíma a napĺňa.

Múdra žena chápe, že vyžadovať, aby sa toho, čo má rád vzdal, robí muža nešťastným, pretože rovnako ako jej život, aj ten mužov sa skladá z mnohých súčastí, nielen z povinností a času tráveného so ženou, akokoľvek milovanú. Rešpektuje nielen jeho povinnosti, ale aj záujmy a záľuby.

3. Nenúti muža k obmedzeniu alebo vyradenie stykov s kamarátmi a príbuznými

Čiastočne je to súčasťou bodu predchádzajúceho, sú však aj prípady, keď jednoducho nemôžete vystáť niekoho z mužovej rodiny alebo – a to častejšie – niektorého z jeho priateľov. To však ešte neznamená, že sa ním alebo s nimi musí kvôli vám automaticky prestať stýkať. Ak sa vám zdá, že kamarát má na vášho partnera zlý vplyv, ťahá ho do krčmy, od zodpovednosti, od spoločných starostí, de facto aj od vás, postupujte veľmi opatrne. Nikdy takého kamaráta drsne nekritizujte. Vaše útoky vyvolajú v partnerovi snahu priateľa obhajovať, takže dosiahnete skôr opaku toho, čo chcete. Muži na svojich starých kamarátoch lipnú. Skúste vymyslieť a ponúknuť partnerovi program príťažlivejší než vysedávanie v krčme.

Okrem toho však nebude od veci, vážne sa zamyslieť. Nie je snáď tento kamarát súčasťou niečoho, čo vám váš partner ešte nepredviedol? Čo o ňom doteraz neviete? Viete, čo sa hovorí … ukáž mi svojho priateľa …

4. Nevyžaduje, aby zdieľal jej záujmy

Ak nerád tancuje, zatiaľ čo vy snívate o tom, ako sa s ním budete vlniť pri salse, najskôr vás odmietne aj so salsou – bohužiaľ naozaj nemáte žiadny nárok naliehať. Skúste si predstaviť, ako by vám bolo, keby vás každú sobotu o piatej ráno budil, že sa ide na ryby.

Ľudia nutne nemusia mať spoločné záujmy – nič to nemusí zmeniť na vzájomnej láske a úcte. Časom sa navyše spoločná záľuba môže objaviť, môžete spoločne vyskúšať niečo úplne nové, čo sa zapáči obom – a to je veľmi dôležité spojenie a dokonca akási poistka vzťahu. Pracujte na tom.

5. Nechce ho prerobiť na niekoho iného

Pokiaľ si žena uvedomuje skutočnú hodnotu vzťahu, nevyžaduje po partnerovi, aby sa zmenil. Zamilovala sa do skutočného, ​​živého človeka, berie ho aký je, rešpektuje jeho názory, jeho prednosti i jeho chyby. Je si vedomá, že chcieť po mužovi, aby „bol inakší“, je naivný nezmysel. Muž sa zmení len vtedy, ak bude sám chcieť, ak je to pre neho dôležité. Muži naopak vysoko oceňujú, keď ich partnerka dokáže brať takých, akí sú, „nemontuje sa“ do nich a iba ich zľahka a nenápadne inšpiruje k zmene.

6. Nevyžaduje, aby si nevšímal iných žien

Je to jednoduché – muži sa skrátka nemôžu neohliadať po pekných ženách. Príroda ich takých stvorila. To, že sa muž pozrie na nejakú ženu, ešte neznamená, že s ňou chce laškovať. K uspokojeniu jeho záujmu mu stačí práve to pozretie. Múdra, sebavedomá žena, zostáva nad vecou. Či už naozaj alebo na oko. Aj keby ste akokoľvek žiarlila, aj keby vás to moc bolelo, nesmiete dať nič najavo. Ničomu tým totiž nepomôžete, ani sebe nie. Myslíte si možno, že keď sa ovládnete a pokojne ho požiadate, nech sa po iných nepozerá, že vás to bolí, uráža alebo mrzí, je to od vás tá správna reakcia. Nie je. Až pôjde niekam sám, budete sa užierať, že teraz teda sa nemusí s ničím skrývať a … dostanete sa do špirály žiarlivosti, ľútosti a hnevu. Jediná správna cesta je povzniesť sa nad to. Prababičky hovorievali: „Chuť si urob, kde chceš, ale najesť sa musíš doma“. Ostatne – vy sama si pekných mužov nevšímate? Neinformuje treba kamarátku, že vo fitku je teraz jeden moc pekný tréner ..?

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
7. Dôveruje mu

Múdra žena nevyžaduje po partnerovi nejaké dôkazy. Ľudia si potrebujú navzájom dôverovať a len vzťah na dôvere založený má budúcnosť. V takomto vzťahu ženu ani nenapadne chcieť po mužovi, aby jej ukazoval, čo má v mobile alebo aby jej umožnil prístup k svojej pošte. No a kontrolovať partnerovi esemesky za jeho chrbtom, to už je skutočne pod úroveň.

Zrelý človek podobné jednania pokladá za prejav neúcty – a má pravdu. Ak má byť vzťah pokojný a harmonický, musia byť schopní kompromisu a ústupkov obaja partneri. Vzájomná úcta, priateľstvo, srdečnosť, trpezlivosť a empatia napĺňajú vzťah dvoch skutočne zrelých ľudí.

zdroj: adaline.cz/

Na čo všetko by ste sa mali pripraviť, ak premýšľate o nevere

facebook

Celulitída ako nepriateľ žien. Prečo ju muži nemajú