Tri lyžičky denne: vlasy prestanú padať a zlepší sa vám zrak.

U mnohých mužov sa ešte ani nepriblíži tridsiatka a začínajú im rednúť vlasy. Vypadávanie vlasov nemusí trápiť len muža, občas sa vyskytuje aj u žien a je zdrojom veľkého trápenia. S vekom tiež postupne klesá produkcia pigmentu melanínu vo vlasovej folikule. Vlasy strácajú svoju pôvodnú farbu a začínajú „šedivieť“. Šedá farba vzniká ako efekt spojenia vlasov bielych s tými, v ktorých sa ešte pigment prejavuje. Keď melanín prestane byť úplne produkovaný, sú vlasy úplne biele.

Pretože šedivenie vlasov je spájané so starobou – hoci nie vždy oprávnene, nesú ho ľudia často veľmi ťažko a oddávna sa mu snažili všelijako predchádzať alebo ho maskovať. Dnes existuje veľa metód a chemických prostriedkov, ktoré šedivenie účinne prekrývajú. Ponúkame vám jeden z receptov prírodných, už dostatočne vyskúšaných. Sprevádza ho povesť zázračnej účinnosti – a to nielen na padanie či šedivenie vlasov, ale aj zlepšenie zraku. Prejavom veku je tiež slabnutie zraku. Hoci problémy s videním mávajú častejšie starší ľudia, neminú ani osoby mladšie. Predísť tomuto stavu, eventuálne ho zlepšiť, dokáže prostriedok, ktorý vám ponúkame:

Ingrediencie:

  • 100 ml ľanového oleja lisovaného za studena
  • 2 olúpané citróny
  • 0, 25-0,5 l medu
  • 3 strúčiky cesnaku

Cesnak rozmixujte do hladka s citrónmi, pridajte med a olej a znovu dobre premiešajte. Prelejte do pohára a uchovávajte v chladničke. Užívajte 1 polievkovú lyžicu pol hodiny pred jedlom 3x denne. Obsah fľaše premiešavajte výhradne drevenou alebo plastovou lyžicou; kovová by poškodila živiny v zmesi obsiahnuté. Kvôli obsahu ľanového oleja nesmie byť nádoba so zmesou vystavená svetlu ani teplu.

Ľanový olej je najbohatším rastlinným zdrojom omega-3 mastných kyselín. Okrem radu iných významných zdravotných prínosov má protizápalové účinky a pôsobí proti padaniu vlasov, lupinám a iným negatívnym stavom pokožky hlavy i vlasov ako takých. Obsah linolénovej kyseliny v ľanovom oleji má okrem iného veľký význam pre ľudský zrak. Bolo preukázané, že ak má človek tejto kyseliny nedostatok, jeho videnie stráca na kvalite.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Pre vlasy a najmä pri ich vypadávaniu má veľký význam aj cesnak, pretože obsahuje síru a selén, ktoré vlas spevňujú a zlepšujú jeho štruktúru. Vitamín C zosilňuje účinok všetkých menovaných látok a napomáha ich uchovanie.

zdroj: prokondici.cz/

Flexitariánstvo, nový druh zdravého životného spôsobu

facebook

Ako byť dobrou priateľkou