Prečo sa nevypláca vsádzať na prerušovaný sex

Predstava sexu bez ochrany je pre mnohé páry lákavá. V taký moment odsúvajú obavy stranou a začnú praktizovať metódu prerušovaného sexu. Aké sú jej riziká? A naozaj z tejto metódy nemožno otehotnieť?

Metóda prerušovaného sexu spočíva v tom, že muž vytiahne penis z vagíny tesne pred samotnou ejakuláciou. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o premyslený krok, mnoho párov zabúda na riziká, ktoré sú s touto metódou spojené.

Kvapka túžby s kvapkou spermií?

Partneri by si mali uvedomiť, že tesne pred samotnou ejakuláciou dochádza k uvoľneniu tzv. preejakulátu. Niekedy býva táto bezfarebná tekutina označovaná ako kvapka túžby, lebo sa z penisu uvoľňuje počas mužského vzrušenia. Kým staršie štúdie hovoria o tom, že v preejakulátu nie sú obsiahnuté spermie, výskum publikovaný v odbornom časopise Human Fertility v roku 2010 hovorí o opaku. Výskumníci skúmali preejakulát u 27 dobrovoľníkov, pričom dospeli k záveru, že pohyblivé spermie obsahovala tretina skúmaných preejakulátov.

Aj keď neexistuje výskum, ktorý by prítomnosť pohyblivých spermií v preejakuláte stopercentne potvrdil, z tohto čiastkového výskumu jasne vyplýva, že riziko otehotnenia z prerušované metódy je potrebné brať do úvahy.

Správne načasovanie je základ

Ďalším problémom prerušované súlože je správne prevedenie. Podľa webu Planned Parenthood je účinnosť tejto metódy iba 78%, a to z dôvodu, že muži neprerušia súlož včas. Z tejto štatistiky vyplýva, že každý rok otehotnie pri prerušovanom sexe 22 zo 100 žien, čo je pomerne vysoké číslo.

Niektorí muži nedokážu odhadnúť správne načasovanie a následne už nemôžu ejakulácii oddialiť. Je teda nanajvýš dôležité, aby sa páni počas prerušovanej súlože koncentrovali a nenechali sa uniesť situáciou. Metóde by sa tiež mali vyhnúť muži bez skúseností či takí, ktorí trpia predčasnou ejakuláciou. Zároveň je dobré vedieť, že tehotenstvo môže nastať aj v momente, keď sa spermie dostanú na vonkajší otvor pošvy – vulvy. Ak je metóda vykonaná úspešne a partner ejakuluje mimo vagínu, rozhodne by sa mal vyhnúť práve tomuto miestu.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Zdravotné riziká

V neposlednom rade ide s prerušovaným sexom ruka v ruke riziko pohlavne prenosných chorôb a infekcií. Ak nepoznáte sexuálnu minulosť svojho partnera či nemáte dostatočnú istotu a dôveru, potom sa prerušovanému sexu radšej vyhnite. Stále platí, že súlož s kondómom patrí k najspoľahlivejšej ochrane nielen pred nechceným tehotenstvom, ale práve taktiež pred pohlavne prenosnými chorobami.

zdroj: novinky.cz/

Ste pre neho sexuálna bohyňa? Spoznajte to z jeho správania

facebook

Nízke libido? Za nechuťou na sex často stojí týchto 6 vecí