Ženy a orgazmus 3.diel – Cesta k vrcholu

Dosiahnuť orgazmus nie je pre niektoré ženy často jednoduché, najmä pri sexe s partnerom. Cesta k vrcholu je niekedy spletitá a môžu na nej číhať rôzne prekážky. Niekedy nedôjdeme až na vrchol, ale to neznamená, že by sme si milovanie nemohli užiť.

Emocionálna stránka orgazmu

Pocit zamilovanosti, hlbokej lásky a dôvery, pocit spolupatričnosti, porozumenie môže orgazmus veľmi posilniť a prehĺbiť. Nejedná sa potom čisto len o zážitok telesného vzrušenia ale o prepojenie telesného a emocionálneho (citového) zážitku, čo dohromady prináša plnšie uspokojenie.

Sex len pre sex, bez všetkých komplikácií a emocionálne závažia brániace sile zážitku

Ak nemáme po ruke ani v mysli milujúceho partnera, môžeme orgazmus prežívať ako vlastný zážitok pri masturbácii a nemusíme pritom myslieť na muža (alebo na ženy, ak nás vzrušujú ženy), len sa môžeme sústrediť na vlastné pocity. Alebo popustíme uzdu svojej fantázii a môžeme vo svojich predstavách robiť čokoľvek s akýmikoľvek partnermi existujúcimi alebo len stvorenými v našej mysli. Niektoré ženy môžu zažiť úžasný sex s niekým, koho nemilujú, zatiaľ čo iné potrebujú ono zvláštne puto, ktoré robia sex skutočne tým pravým. Niektoré ženy zotrvávajú iba so svojím životným partnerom, ale iné túžia po množstve milencov. Čokoľvek si vyberiete, čiňte s vedomím, že je to vaša slobodná voľba a neprepadajte obavám. A tiež nesúďte iných za ich voľbu. Dlhodobý partnerský alebo manželský vzťah so sebou nesie veľa problémov, ktoré treba riešiť. Nevyriešené problémy sú zabijakom vášne a chuti na sex. Emocionálne zranenia pri nevyriešených sporoch môžu brániť sexuálnemu uvoľneniu a majú negatívny vplyv na erekciu muža a schopnosť prežiť orgazmus u ženy. Preto sa toľko mužov i žien uchyľuje k tomu užiť si vášnivejšie sex s niekým iným, s kým nie sú spojení prežívaním domácich starostí a povinností.

Naučiť sa vrcholiť

Hoci niektoré ženy masturbujú aj bez toho, že by dosahovali orgazmu, väčšina žien ďaleko skôr vyvrcholí pri masturbácii než s partnerom. Niektoré dosahujú orgazmus len s vibrátorom. Skutočným problémom mnohých žien nie je až tak to, že nemajú orgazmus, ako skôr to, že nemajú rady svoje telo a že sa obávajú straty seba samého, ak by sa oddali sexuálnej túžbe. Chcú si udržať odstup od sexuálneho aktu. Vibrátory im to môžu umožniť. Ak sa naučíte sama dosahovať orgazmus, neznamená to, že budete to isté schopná so svojim milencom. V skutočnosti je táto situácia dosť bežná a dôvody spravidla spočívajú buď v tom, že milenec nevykonáva tie správne veci, alebo v tom, že sa žena hanbí o ne požiadať, alebo má zábrany, keď nie je sama. Dôležitá je komunikácia medzi partnermi. Skúste mu vysvetliť, čo vám robí dobre. Ak je to ťažké povedať slovami, je lepšie to názorne predviesť. Pristúpiť k masturbácii pred svojím milencom značí, že máte pravdepodobne už dostatok sebavedomia.

Nebojte sa uvoľniť a nehanbite sa za svoje prejavy!

Je možné mať fantastický sex aj bez orgazmu. Ale ak vôbec nemáte orgazmus, je možné, že je to tým, že nemáte dobrý sex. Kľúč k orgazmu spočíva v tom, že sa zbavíte stresov, tenzie a obáv, ktoré možno zo sexu máte. Ak sa začnete rozhodovať, že musíte mať orgazmus, potom si zakladáte na iný zdroj stresu: svoje telo zanecháte v stave napätia. Preto k začiatku sexu by sme mali prichádzať uvoľnené. Neskôr, stúpajúcim vzrušením, môžeme niekedy určité napätie pri sexe prežívať. Býva to vo fáze tesne pred orgazmom a pri orgazme. Po zážitku vlny rozkoše (pocit napätia, svalových sťahov, kŕčov, elektrizujúcich vĺn) nasleduje uvoľnenie. Niekedy bráni orgazmu sama žena tým, že príliš kontroluje svoje prejavy vášne. Bojí sa, že vzrušenie bude príliš intenzívne a ona bude veľmi vzdychať, funieť, kričať alebo urobí niečo nepatričné. Ale milujúci partner vás iste pochopí a nebude vás odsudzovať, ak sa úplne oddáte vášni. Naopak ho vaše prejavy rozkoše môžu potešiť a vzrušiť. Nehľaďte na susedov, že by vás mohli počuť cez stenu a uvoľnite sa. Každý má právo si sex vo svojom súkromí užiť. A ak predsa len máte tenké steny a nechcete, aby susedia počúvali vašim prejavom vášne, pustite si k milovaniu hlasnú hudbu.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Nesnažte sa o orgazmus za každú cenu! Milovanie nie je olympiáda!

Ak sa príliš sústredíte na snahu dosiahnuť orgazmus, zmení sa nádherný akt milovania v plnení nejakej úlohy či povinnosti, v niečo, čo prináša obyčajné telesné uspokojenie, bez toho aby sme pociťovali čistú radosť z aktu samotného. A tiež sa môže stať, že pri prílišnej snahe o dosiahnutie orgazmu prestane byť človek uvoľnený a orgazmu dosiahnuť nemôže. Orgazmus sa nedá vynútiť, chce to spontánnosť. Nátlak na ženu, aby mala orgazmus a názor, že ak ho nemá, že je s ňou niečo v neporiadku, môže byť veľmi zraňujúce. Žena by mala byť vyrovnaná sama so sebou a pokiaľ ju sex baví a vzrušuje, načo si zaťažovať hlavu orgazmom, ktorý ešte nepoznala? Mnohé ženy zažijú dobrý sex bez toho, aby vedome zakúsili niečo, čo možno pokladať za orgazmus.

zdroj: sexus.cz

Môže vám nevera reštartovať vzťah?

facebook

Udržte vo vzťahu túžbu i romantiku