Ploché brucho za dva týždne: malé zmeny, ktoré veľa dokážu

Za dva týždne sa len ťažko zbavíte nánosu tuku, ktorý ste si na bruchu budovali roky. Čo sa však zvládnuť dá, je zabezpečiť, aby vám aspoň trochu spľaslo. Ak urobíte nasledujúce zmeny, zbavíte sa prebytočnej vody, nafúknutého brucha a možno aj nejakého kilogramu.

Získať a udržať si ploché brucho nikdy nie je úplne jednoduché. Aj tí jedinci, ktorí netrpia ukladaním tuku práve v tejto partii, sa môžu stretávať s plynatosťou, zadržiavaním vody či nesprávnym postojom. A to všetko cestu k vysnívanému brušku sťažuje. Hoci chudnutie je beh na dlhú trať, usilovnou prácou môžete aj za dva týždne túto problematickú partiu „zarovnať“. Čo urobiť?

5 najlepších rád proti nadúvaniu

V prvom rade urobte maximum, aby ste sa vyvarovali nafúknutého brucha. Čo patrí medzi základné opatrenia?

    Pite, ale nie pri jedle – Kvalitný pitný režim pomáha ľahšiemu tráveniu i vyprázdňovaniu. Ak ste však náchylní na nadúvanie, vyhnite sa pitiu počas jedla, lebo tak utlmujete pôsobenie tráviacich štiav.
    Žujte – Stravovacia kultúra je v prevencii nafúknutého brucha veľmi dôležitá. Snažte sa každé sústo naozaj dôkladne požuť a pri jedle sa neponáhľajte. Kto hltá, prehĺta spolu s jedlom veľa vzduchu.
    Najlepšie bylinky – Ak si varíte sami, snažte sa do pokrmov čo najviac pridávať bylinky, ktoré pôsobia proti tvorbe plynov: napríklad korenie, koriander, rasca, tymián, majorán, bazalka, saturejka, aníz, fenikel
    Prechádzajte sa – Chôdza je v prevencii nafukovania brucha základ. Ak sa vám podarí, aby ste si po hlavnom alebo inom sýtejšom jedle dali kratšiu prechádzku, trávenie výrazne podporíte.
    Babské rady – Nechcete mať brucho ako balón? Stavte na tradičné recepty a pripravte si napríklad výluh z obľúbených byliniek: čajovú lyžičku drvenej rasce a sušenej majoránky rozmiešajte v pohári teplej vody, nechajte asi 10 minút lúhovať, sceďte a pite pred jedlom.

Nápoje pre štíhle brucho

Zázračné nápoje, po ktorých spálite všetok tuk, bohužiaľ neexistujú. Avšak premysleným pitným režimom môžete prispieť k lepšiemu tráveniu aj strate prebytočnej vody. Vyhýbajte sa sladkým a sýteným nápojom, ktoré môžu nadúvanie a pocit plnosti zapríčiniť. Aké pitie si pripraviť?

    Neperlivá voda – Keď ju obohatíte o tenké plátky uhorky a citróna, hrsť mäty a nastrúhaného zázvoru, máte skvelý drink, ktorý pomáha proti zadržiavaniu vody a podporuje trávenie, navyše skvele chutí.
    Zelený čaj – Pravidelné pitie kvalitného sypaného zeleného čaju pomáha urýchliť metabolizmus a teda aj spaľovaniu tukov.
    Mätový čaj – Čaj z lístkov čerstvej aj sušenej mäty je perfektný pri ťažkostiach so zažívaním, mätová vôňa by mala ďalej krotiť chute k jedlu.
    Káva – Jedna až dve šálky čiernej kávy denne majú priaznivý vplyv na metabolizmus – pomáhajú pri odbúravaní tukov.
    Voda s jablčným octom – Pohár čistej vody s jednou polievkovou lyžicou jablčného octu by mala pomáhať odbúravať tuk v oblasti brucha. Aspoň to tvrdia výsledky výskumu, ktorý v roku 2009 publikoval magazín Bioscience, Biotechnology, and Biochemistry.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Spaľujte tuk

Ak chcete za dva týždne nielen dostať pod kontrolu plynatosť a vodu, ale zbaviť sa aspoň pár gramov tuku, je potrebné zaradiť diétnu stravu a cvičenie. V jedálničku by ste sa mali dostať do kalorického deficitu, teda prijať z jedla a pitia menej energie, než za deň vydáte. Preto jedzte odľahčené, menšie porcie a čo najviac zeleniny a prirodzených nespracovaných potravín. Trochu obmedzte sacharidy v podobe príloh a pečiva a zaraďte dosť pohybu. Kardio aktivity, ako je beh, rýchla chôdza, jazda na korčuliach či aerobik, spaľovanie kalórií významne podporí.

zdroj: prozeny.cz

Ktoré tri pravidlá vám pomôžu schudnúť?

facebook

Čo robiť, keď nemôžete spať