Ženy a orgazmus 2.diel – Ako na to

Každá žena môže mať nejaké obľúbené techniky, ako najľahšie dosiahnuť orgazmus. Niektorým trvá dlho, než nájdu tú najlepšiu cestu, iné majú hneď jasno. Žena môže dosahovať orgazmus ľahko pri masturbácii, ale pri sexe s partnerom to môže byť ťažšie. Niekedy to proste chce sa veľa uvoľniť a nebáť sa prevziať v sexe iniciatívu a jednoducho riadiť situáciu.

Najdôležitejšie miesta pre vzrušenie ženy

Klitoris

Drobné toporivé teliesko, nachádzajúce sa hore pri spojení malých pyskov. Tvorí ju glans (žaluď) a klitoridálna predkožka (môže prekrývať glans).

Vulva a vagína

Najcitlivejšie na dotyk môžu byť veľké alebo malé pysky ohanbia a pošvový vchod. Vo vagíne môžu byť miesta rôzne citlivá, najdôležitejšia je zrejme bod G, viď ďalej.

Bod G

V pošve existuje jedno miesto známe ako bod G. Jedná sa o nevyvinutú mužskú prostatickú žľazu,  niektoré ženy si myslia, že vysoko citlivú. Nachádza sa na prednej stene vagíny, asi tak palec hlboko (3-5cm), keď ho nahmatáme, cítime za ním lonovú kosť. Bod G môžeme vnímať ako drsné a hrboľaté miesto, pri vzrušení tvrdnúce. Obsahuje totiž tiež, podobne ako klitoris, toporivé telieska.

Ostatné erotogénne zóny

Pri sexuálnych hrách by nemal partner sústrediť pozornosť len na klitoris alebo vagínu a stimulovať môže i ostatné erotogénne zóny hladením rukami, dráždením ústami a jazykom alebo napríklad vibrátorom. Ide napríklad o hladenie a bozkávanie za krkom, na prsiach, lízanie a sanie prsných bradaviek alebo ich dráždenie prstami či rôznymi druhmi vibrátorov. Niektoré ženy môžu byť na prsiach veľa vzrušivé a stimulácia prsných bradaviek samotná im môže privodiť zážitok orgazmu. Ďalej hladenie a bozkávanie bruška, zadku, vnútorných strán stehien, okolia genitálií, hrádze a konečníka. Potom môže partner bozkávať nohy a cmúľať žene prsty na nohách. To všetko môže byť buď predohrou k styku alebo prebiehať súčasne so stimuláciou klitorisu alebo vagíny.

Stimulácia erotogénnych zón

Povedali sme si, aké sú u žien najčastejšie erotogénne zóny a teraz sa pozrieme, čo na ne najčastejšie platí.

Klitoridálna stimulácia
Stimulácia klitorisu prstami:

Klitoris je veľmi citlivý orgán. Stimuláciu vykonávajte jemne, väčší tlak na klitoris môže byť veľmi bolestivý a dôležitá je pre príjemnú stimuláciu dostatočná lubrikácia. Klitoris môžeme zvlhčiť slinami, pošvovým sekrétom, lubrikantom, alebo aj spermiami po ejakulácii muža (ak sa žena nebojí otehotneniu alebo berie HA). Ak žena takto masturbuje, môže poučiť partnera, ako jej to má robiť. Avšak nie všetci muži dokážu mať pre túto stimuláciu taký cit ako žena sama. Dráždenie klitorisu partnerom ženu môže vzrušovať, ale nemusí ju to doviesť až k orgazmu. V tom prípade by to mal partner pochopiť a nechať ženu, nech si klitoris dráždi sama a on by sa mohol pritom zamerať na stimuláciu iných miest.

Orálna stimulácia klitorisu:

Klitoris môže byť stimulovaný jazykom, jemné lízanie, ktoré sa postupne zosilňuje a zrýchľuje. Niektorým ženám sa páči sanie a hryzenie klitorisu ústami partnera. Dobre vykonaná orálna stimulácia je pre väčšinu žien jedna z najspoľahlivejších ciest, ako dosiahnuť uspokojenie. Nie je to však vždy ľahké, každá žena to môže mať rada inak. Niektorým ženám táto stimulácia veľa nehovorí a dávajú prednosť stimuláciu klitorisu prstami. K orálnej stimulácii klitorisu môžeme k posilneniu pridať dráždenie ďalších erotogénnych zón prstami alebo pomôckami, napr. vulvy (vonkajšie pohlavné orgány), vonkajšej alebo vnútornej časti vagíny (bod G), konečníka, pŕs a prsných bradaviek.

Stimulácia klitorisu prstami alebo jazykom + orálna stimulácia vulvy – cunnilinctus

Žena si môže klitoris stimulovať prstami sama alebo jej to robí partner. Ten môže klitoris dráždiť aj jazykom a striedavo dráždi ústami a jazykom vulvy, hrádze a napríklad aj konečník. Môže použiť aj jemné hryzenie, alebo sanie pyskov.

Klitoridálna stimulácia + vaginálna penetrácia

Vaginálna penetrácia je preniknutie do vagíny a dráždenie prstami, penisom alebo nejakými pomôckami, napr. vibrátorom. Súčasne je stimulovaný klitoris, väčšinou prstami, alebo aj jazykom (pri dráždení vagíny prstami a vibrátorom). Dráždenie klitorisu prstami môže vykonávať žena sama alebo jej milenec prstami aj jazykom súčasne s dráždením vagíny.

Vyjadrenie prežitku jednej ženy: Viem, že musím mať dráždený môj klitoris, aby som dosiahla orgazmus, ale orgazmus je hlbší, pokiaľ sa odohráva súčasne s vaginálnou penetráciou.

Vaginálna penetrácia, bod G a ženská ejakulácia

Bod G vo vagíne môžeme cielene dráždiť prstami, penisom alebo vibrátorom. Stimulácia bodu G vo vagíne prstami môže byť až bolestivá, takže prosím, robte ju jemne. Dôležitá je dostatočná lubrikácia, preto pri menej zvlhčenej sliznici použite lubrikant. Dráždenie bodu G môže veľmi rýchlo vyvolať orgazmus a ejakuláciu. Keďže stoporený penis nie je príliš ohybný, nestimuluje bod G tak dobre ako prsty. Pri penetrácii penisom treba určitých polôh pre dobrú stimuláciu. Ak leží žena na chrbte, pomáha podloženie zadočku vankúšom.

Ženská ejakulácia

Keď to postrehneme, môžeme si myslieť, že ide o močenie a ak náš milenec nevie nič viac, môže nás v tomto predpoklade utvrdiť. Hoci existuje pár žien, ktoré nad močením počas sexuálnej aktivity strácajú kontrolu, ženská ejakulácia nie je inkontinencia! Zloženie ženského ejakulátu sa podobá mužskému ejakulátu, ale pochopiteľne bez semena. Produkujú ho parauretrálne žľazy vnútri erektibilného hubovitého tkaniva bodu G a výlučky týchto žliaz sa vylučujú niekedy do močovej trubice, niekedy aj do vagíny. (Žľazy môžu vyúsťovať na jednej alebo na oboch stranách bodu G, tj. v močovej trubici alebo vo vagíne – je to veľmi individuálne.) Ženský ejakulát je riedky a zvyčajne číry, niekedy však žltkastý alebo belavý. Po zaschnutí nezanecháva škvrny. Ejakulát je vodnatý a má tendenciu vymývať lubrikáciu. Vôbec sa nepodobá vaginálnemu sekrétu. Ejakulácia môže byť bežnejšia u lesbicky orientovaných žien, snáď preto, že sa vie lepšie vcítiť do zážitku druhej ženy a lepšie – citlivejšie vykonáva stimuláciu vedúcej k ejakulácii. Ale je určite veľa žien, ktoré ženské ejakulácie dosahujú pri intímnom styku s mužom.

PC sval

Ak sa vám páči penetrácia a ak chcete mať dobrý orgazmus, je potrebné mať posilnené panvové svalstvo a obzvlášť zdravý pubococcygeálny (PC) sval. PC sval je možno precvičovať tzv. Kegelovými cvikmi. Ide o striedavé napínanie a uvoľňovanie svalov panvového dna. Tieto cviky boli vyvinuté pre pacientov s močovou inkontinenciou, ich pozitívnymi vedľajšími účinkami sú zlepšenie prežívanie rozkoše pri sexe. Letáčik na cviky by sa mal nachádzať v každej gynekologickej ordinácii.

Orgazmus vyvolaný análnym dráždením a análnou penetráciou

Veľmi vzrušujúcou erotogénnou zónou môže byť dráždenie miest od hrádze k okolia konečníka a konečníka samotného zvonku zvierača prsty, ústami, jazykom, penisom alebo nejakou pomôckou. Ďalším vzrušujúcim krokom môže byť análna penetrácia – preniknutie do konečníka a jeho následné dráždenie. Môžeme začať s ľahkým preniknutím prsta, jazyka, pomôcky … Ak je žena dosť vzrušená, môže sa partner pokúsiť o preniknutie penisom. Pri análnej penetrácie prstom, penisom alebo nejakou pomôckou je možné pri určitých polohách cez stenu konečníka masírovať bod G vo vagíne a dráždiť ho a dôjsť tak k orgazmu. Nemusí to však byť pravidlo, niektoré ženy nie sú na bod G príliš citlivé a análny orgazmus môže spôsobiť podráždenie iných vzrušivých miest v konečníku. Vzrušenie pri análnej penetrácii penisom môže vyvolávať tiež následné trenie pošvových stien o seba (ak je pošva prázdna). Je možné dráždiť súčasne klitoris, vagínu aj konečník a prežitok orgazmu sa stáva tým hlbším (komplexným). Asi je všeobecne známe, ako prebieha análny styk. Ale viete, že môže byť veľmi príjemný aj pre ženu? Alebo napríklad to, že sexuálna orientácia nijako nesúvisí s tým, či sa mužovi páči dráždenie konečníka? a že prostata sa najlepšie stimuluje práve skrz konečník? Zadok je vôbec z pohľadu sexuality zaujímavé miesto a stojí za to mu venovať trochu pozornosti, aj keď práve neplánujete do neho čokoľvek zasúvať …

Masturbácia

Svojho prvého orgazmu dosahujeme prevažne pri masturbácii. Typ orgazmu, aký žena prežíva počas masturbácie, môže byť úplne odlišný než ten, ktorý zažije s partnerom. Keď masturbujem, mám intenzívnejší, ale lokálnejší a kratší orgazmus.

Každá žena by sa mala naučiť, ako potešiť seba samú. Je to úžasná cesta, ako sa zbaviť napätia. Niektoré ženy dosiahnu orgazmus výhradne pri masturbácii. Prečo? Partner asi správne nevie, čo partnerke robí dobre. Prečo sa nepoučiť z masturbácie a nepreniesť tieto praktiky do sexuálnych hier s partnerom?

Vibrátory a iné pomôcky

Vibrátor môže byť dobrou pomôckou na dosiahnutie inak horšie dosiahnuteľného orgazmu. Je veľa druhov vibrátorov rôznej kvality, je potrebné vyskúšať, čo ktorej žene vyhovuje. Samozrejme nemusí slúžiť len pre stimuláciu vagíny, ale aj klitorisu, celej vulvy, konečníka a môže sa použiť aj pre análne preniknutie, ak je to žene príjemné. Tiež je možné dražiť vibrátorom napr. prsné bradavky a iné erotogénne zóny. Tiež je veľa iných erotických pomôcok, ktoré možno použiť na dráždenie erotogénnych miest.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Ako na to s klitorisom pri vaginálnom styku

Veľa žien nedosiahne orgazmus už len vaginálnou stimuláciou. Klitoridálna stimulácia má určite úspech ako základná metóda pre dosiahnutie orgazmu ženou ako takou alebo jej milencom a môže byť vykonávaná pred penetráciou, počas penetrácie alebo po nej. To však neznamená, že nie sú ženy, čo prežívajú len orgazmus pri vaginálnom styku a dráždenie klitorisu im nič nehovorí. Je ich však skôr menšina.

Vhodná pre dosiahnutie orgazmu je napr. pozícia, kedy je žena hore na partnerovi. Môže tak zvoliť presný tlak na svoj klitoris, má pod kontrolou uhol i rýchlosť stimulácie. Niektorým ženám vyhovuje trieť sa klitorisom o telo svojho milenca, zatiaľ čo jeho penis je vnútri vagíny. Ak je žena hore, môže sa sama tiež lepšie svojho klitorisu dotýkať svojimi prstami. Preto je dobrá aj pozícia na boku a iné … Len vyskúšať …

zdroj: sexus.cz/

Hlboký spánok ovplyvňuje, ako sa svieži prebudíte aj to, či priberáte.

facebook

Starším ženám viac záleží na lepšom sexe