Starším ženám viac záleží na lepšom sexe

So zvyšujúcim sa vekom – povedzme od päťdesiatich rokov vyššie – klesá u žien potreba častého milovania sa. O to viac ale chcú, aby bol sex vydarený. A to pokojne aj v osemdesiatich rokoch.

Aj staršie ženy si chcú užiť sex, vyplýva z kalifornskej štúdie uskutočnenej medzi ôsmimi stovkami žien, ktorým bolo v priemere šesťdesiatsedem rokov, niektorým však bolo len niečo cez štyridsať a iným okolo osemdesiat.

Vedci boli prekvapení, koľko z nich žije pohlavným životom a ako sú s ním spokojné, hoci jeho frekvencia je nižšia ako v čase, keď boli mladšie. To sa však mnohokrát vyrovnáva jeho kvalitou. Sexuálnu aktivitu v uplynulých štyroch týždňoch udala polovica z nich, pričom 60 percent opýtaných je so svojím sexuálnym životom spokojných.

Nielen orgazmy, ale i maznanie

Samozrejme nie je prekvapivé, že sexuálne aktívnych bolo viac než osemdesiat percent žien medzi štyridsiatkou a päťdesiatkou a len trinásť percent tých okolo osemdesiatky. Aj to ale môže zaskočiť niekoho, kto si myslel, že seniori už nesúložia.

Navyše najstaršie ženy, ktoré boli stále pohlavne aktívne, si svoj sex pochvaľovali vrátane množstva a intenzity orgazmov. Vedci preto tvrdia, že žena si môže užívať sexu bez ohľadu na vek. To napokon dokladá aj zistenie, že 47 percent zo skupiny najstarších žien, ktoré mali sex, ho hodnotilo ako veľmi pekný, čo mohla povedať len štvrtina žien, ktoré boli v prieskume najmladšie. „V skutočnosti percento sexuálne spokojných žien s vekom stúpa,“ povedala vedúca štúdie Susan Trompeterová. Problémom však môže byť nemožnosť nájsť vhodného partnera.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Podľa vedkyne však ženy ocenili aj iné sexuálne aktivity ako vlastnú súlož, mnohé z tých, ktoré sa v sledovanom období s nikým koitálne nemilovali, dosiahlo uspokojenie vďaka dotykom, maznaniu a iným dôvernostiam v rámci dlhodobého vzťahu. „Emočná a fyzická blízkosť partnera môže byť dôležitejšia ako prežívanie orgazmu,“ uzavrela Susan Trompeterová.

zdroj: kondice.cz

Predstierať orgazmus – áno či nie?

facebook

Menopauza: Ako spoznáte prvé príznaky. Čo prežíva väčšina žien a čo len niektoré?