10 dôvodov, prečo je pre mužov ťažké udržať si osobnostne silnú ženu

Keď vstúpi do miestnosti, okamžite sa okolo nej rozžiari intenzívna aura. Pod jej rukami by svet podľahol opäť matriarchátu. Čo robí ženu silnú? Jej vnútorná tvár bojovníka, obetavosť alebo schopnosť nehanbiť sa za svoju citlivosť? Silná žena otvorene prežíva bolesť, prekonáva aj tie situácie, ktoré inými otriasajú a zároveň má vo svojom srdci miesto aj na odpustenie. Takéto zástupkyne nežného pohlavia sa neboja plávať aj v tých najhlbších vodách, až sa im samotným tají dych. Ony totiž dobre chápu proces učenia – jeden deň sú mentormi a druhý môžu byť žiakmi.

SILNÁ ŽENA NEVYŽADUJE MUŽOV, KTORÍ ZA ŇU BUDÚ BOJOVAŤ

Muži potrebujú cítiť, že sú chcení, že sú ženami obdivovaní. Potrebujú bojovať za lásku a obdiv ich ženy – takmer ako trubadúri v starovekom Francúzsku. Vedomé ženy dávajú jasne najavo, že milujú svojho muža ale rovnako tak sú aj samostatné a nezávislé. Bojujú za obidvoch, za seba aj za svojho muža. V boji si však vystačia samy, nepotrebujú muža v podobe pešiakov, ktorí budú ich problémy riešiť za nich. Niektorí ľudia túto silu nezvládajú, pokiaľ však medzi nich nepatríte, mali by ste vedieť, že je dôležité, aby ste kráčali vedľa nich, nie pred nimi.

SILNÁ ŽENA VIE, ČO CHCE

Takéto ženy sú si absolútne vedomé toho, čo musia urobiť, aby dosiahli požadované ciele. Rovnako tak si uvedomujú svoje kvality aj všetky kroky, ktoré museli urobiť, aby stáli práve tam, kde sú teraz. Ak chcú nejakého muža, potom nečakajú na jeho prvý krok a jednoducho za ním idú samy. Ich húževnatosť však niektorých mužov skôr zastrašuje. Ďalšia z kvalít je to, ako dokážu milovať – ​​z celého srdca – a objavovať svet môžu s mužom alebo aj bez neho, pretože na tom im nezáleží. Kvalitu života totiž neurčuje vzťah k inému človeku, ale predovšetkým k sebe samým. Takýto typ ženy je orieškom vhodným k rozlúsknutiu pre sebavedomých mužov s vytrvalou dušou.

SILNÁ ŽENA VYŽADUJE POCTIVOSŤ

Silné ženy sa stavajú čelom k hlbokým traumám a skúsenostiam, ktoré ich životy úplne premieňajú. Preto chcú žiť s mužom, ktorý toto všetko na svojich pleciach unesie. Potrebujú vedieť, že ich partner je  schopný naviesť ich správnym smerom v oceáne neistôt a svete plnom šialenstva. Silné ženy nemajú strach z minulosti, uchovávajú si spomienky, ktoré z nich robia bytosti, váži si toho, čo bolo a vždy sa z toho snažia vyťažiť maximum pre ich rast a kvalitný život podľa ich predstáv. Tieto ženy si hľadajú muža, ktorým nevadí stáť ruka v ruke na mrakodrape, ktorý sa kýva naľavo, napravo a život na ňom je každý deň odlišne rozmanitý.

SILNÁ ŽENA SE NEBOJÍ INTÍMNE PREJAVOVAŤ

Ženy tohto typu sa neboja prejavovať svoju intimitu vo všetkých podobách. To isté požadujú aj od svojho muža, od spoločného rozprávania až po milovanie. Vzhľadom k tomu, že silné ženy sa prijímajú vo všetkých aspektoch ženstva, očakávajú intímnu otvorenosť tiež od svojho partnera. Potrebujú cítiť vášeň, túžbu a byť uistené, že sú pre mužov tie pravé.

SILNÁ ŽENA PREKUKNE KLAMSTVÁ

Čestnosť a úplná dôvera vo vzťahu – to je pre silné ženy veľmi dôležité. Lož dokážu vycítiť už v prvom okamihu a tak sa ani nemusíte snažiť ju zakryť. Ak budete s podobnou ženou vo vzťahu, nebudete mať po ruke žiadnu záchrannú brzdu, tomu verte. Uvedomelé ženy totiž faloš a sebectvo netolerujú.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
SILNÁ ŽENA VYŽADUJE STABILITU

Ženy s vnútornou silou potrebujú cítiť stabilitu, nie nezrovnalosť alebo nerozhodnosť. Partneri, s ktorými žijú, by mali predstavovať muža slova a činu, mali by mať rešpekt a zmysel pre integritu. Čo sa ale stane, keď majú pocit, že sa od nich ich muž vnútorne odpája? Nemajú problém ho nechať ísť. Ony samy milujú bezpodmienečne a to isté chcú cítiť od svojho náprotivku. Ak sa začnú cítiť nerešpektované, povedia to nahlas. A najhoršie, čo môžete v tomto prípade urobiť, je to, že zariadite, aby sa cítili slabé …

SILNÁ ŽENA PREŽÍVA  SVOJ ŽIVOT INTENZÍVNE

Uvedomelé ženy sú tiež len ľuďmi. Sú síce extrémne silné, ale to väčšinou preto, že prešli veľký kus cesty a zažili veľa poučných situácií. Nevideli ich ako prekážky, ale skôr ako výzvy na prekonanie. Silné ženy vedia, že vo svojom živote zvládnu čokoľvek. Toto intenzívne prežívanie však nie je prijateľné pre každého a tak to často dolieha na partnera a tých najbližších. Silné ženy sú schopné zveriť svoje zážitky a jazvy druhým, chcú byť však podporou aj pre svoje okolie. V ich svete totiž neexistujú žiadne tajomstvá.

SILNÁ ŽENA NEČAKÁ

Húževnaté ženy vás budú nasledovať až do samotného pekla, keď si budú isté, že ste im zaviazaní. Avšak ak ucítia, že sa bojíte, nechajú vás ísť. Ony totiž nečakajú, než sa muž rozhodne, či s nimi chce byť, alebo si vyberie nejakú inú. Rozhodujú sa samy. Silné ženy nehrajú dievčenské hry, buď s niekým ste a chcete byť, alebo jednoducho nie ste a nechcete byť. Nič medzi tým nie je.

SILNÁ ŽENA MILUJE BEZPODMIENEČNE

Láska vyžarujúca z uvedomelej ženy je stála, čistá a skutočná. Rovnako ako matky vychovávajú svoje deti s láskou a vytrvalosťou, budú silné ženy hýčkať a hladkať svojho princa. Ak cítia, že je láska obojstranná, urobia všetko pre to, aby sa muž cítil milovaný. Budú ho podporovať, kedykoľvek budú pomocnou rukou, alebo spoločne s ním budú bojovať za to, čo si zaslúži. Niektorí ľudia však tento otvorený druh lásky nezvládajú, majú totiž z tak intenzívneho dávania strach. A tak sa stáva, že muži od žien utekajú práve vo chvíli, keď im dajú najavo svoju bezpodmienečnú lásku.

SILNÁ ŽENA VÁM UKÁŽE, KÝM SKUTOČNE STE

Je veľmi ťažké prijať na sebe to, čo sa nám nepáči, čo nenávidíme alebo chceme zmeniť. Vo vzťahu s uvedomelými ženami sa pripravte na zrkadlo, vďaka ktorému sa posuniete vpred. Podľa Kaji Silverman je to byť zrkadlom pre niekoho druhého určitým oslobodzujúcim aktom vzťahu. Nie je na tom nič zlé. Silné ženy vám ukážu, ako úžasní a silní ste. Budú stáť pri vás a dajú vám najavo, že stojíte za prijatie a dôveru, aj keď si tak nepripadáte. Silné ženy vo vás nájdu silného muža.

Podľa vzťahového odborníka Barryho Paula Pricea nie každý muž zvládne byť so silnou uvedomelou ženou. Najskôr si musí byť istý sám sebou. Muži si potrebujú byť istí svojimi kvalitami natoľko, aby zvládali plniť potreby žien. A možno len stačí byť tým, kým ste a užívať si prítomnosť toho druhého, bez toho aby sme sa navzájom „pitvali“.

zdroj: flowee.cz

Prekvapivé tipy, ako si užiť častejšie sex

facebook

Ako získať späť stratenú dôveru?