Prekvapivé tipy, ako si užiť častejšie sex

Ak nie ste spokojní so svojou frekvenciou sexu, zoznámte sa s dôvodmi, ktoré za nízke libido možno môžu. Patrí medzi ne aj nedostatok spánku, hormonálna antikoncepcia alebo televízia v spálni.

Najčastejšie raz týždenne

Väčšina ľudí premýšľa o tom, ako sú na tom so sexom ostatné páry a či  s jeho nedostatkom zápasia aj ostatní, alebo či je váš upadajúci spálňový život raritou. Pri porovnávaní situácie s ostatnými je otázkou, či vás zaujíma skutočne len frekvencia pohlavného styku alebo i nežnosti, ako je maznanie a bozkávanie. Podľa odborníkov totiž práve toto nežné správanie zvyšuje sexuálnu spokojnosť mužov i žien vo vzťahu. Navyše sa zistilo, že tie páry, ktoré často porovnávajú svoj sexuálny život s ostatnými, sú oveľa menej spokojné.

Pokiaľ ide o frekvenciu pohlavných stykov, podľa výskumu, ktorý na začiatku roka 2013 zverejnila agentúra STEM / MARK, sa najviac ľudí, teda dvadsaťosem percent, miluje raz týždenne. Takmer polovica  by však uvítala častejšiu sexuálnu frekvenciu. V rámci výskumu sa ukázalo aj to, že čím viac času ľudia trávia v zamestnaní, tým menšia je ich chuť na sex.

Podľa výskumu uskutočneného v roku 2012 však neplatí zažitá povera, podľa ktorej manželský stav sexuálny život totálne likviduje. Naopak sa ukázalo, že zosobášení ľudia si užívajú viac sexu ako slobodní a tiež ich sexuálne praktiky sú rôznorodejšie. Napríklad orálny sex si ľudia v manželstve užívajú častejšie ako mimo neho.

Dobre sa vyspite

Ak nie ste so svojím sexuálnym životom spokojní a vaše libido (alebo sexuálna túžba vašej partnerky) sa nachádza na skutočne žalostnej úrovni, na vine môže byť hneď niekoľko faktorov.

Prvým z nich je nedostatok spánku, ktorého dôsledky rad ľudí stále značne podceňuje. Podľa výskumu zverejneného v Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism súvisí nedostatok spánku priamo s poklesom libida a erotickej túžby. Okrem nedostatku energie a únavy, ktorá sa prirodzene odrazí na vašom nezáujmu o sex, je tu ešte pokles produkcie testosterónu, ktorý súvisí so spánkovou apnoe. U celej polovice mužov, ktorí ňou trpia, bol uznaný pokles libida. Urobte si, aj so svojou partnerkou, viac času na spánok a váš sexuálny život zase ožije.

O sex vás môžu pripraviť paradoxne aj tabletky, ktoré vám majú zabezpečiť lepší a bezstarostnejší intímny život. Odborníci dokázali, že ženy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, pociťujú významne nižšiu sexuálnu túžbu. Z hľadiska libida je preto výhodnejšie zvoliť iné druhy ochrany.

Studené nohy a televízia

Značne prekvapivú metódu liečby nízkeho libida ponúkli vlani holandskí vedci. Podľa nich ženské libido významne znižujú studené nohy. Údajne je to tak preto, že nedostatočne zahriate nohy sú spojené s pocitmi úzkosti a strachu. Podľa autorov výskumu stačí, keď začne vaša partnerka spať v ponožkách a problém nedostatočnej sexuálnej frekvencia môže byť vyriešený.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ďalším zabijakom vášho libida je televízia umiestnená v spálni. Páry, ktoré zdieľajú svoju spálňu s televíznym prístrojom, majú o polovicu menej sexu ako ostatní.

zdroj: idnes.cz

Prečo muži milujú ženské prsia?

facebook

Nebuďte za hanblivku. Dajte sexu nový, vášnivejší rozmer