Žiadny muž nemôže byť trvalým zdrojom lásky, hovorí terapeutka

Prajete si osudovú lásku, ale neprichádza? Ste zamilovaná do niekoho, kto do vás toľko nie, ale vy ste presvedčená, že je to ten pravý? Čo by ste mala robiť inak, aby ste toho naozaj pravého stretla? Pretože mám okolo seba veľa single žien, ktoré sú šikovné, chytré, vtipné, zamestnané a ani nevyzerajú ako Quasimodo, napadlo ma opýtať sa terapeutky Kristiny Baudyšovej, čo robia zle, že ešte nestretli svojho Pána Božského?

Mnoho žien je buď single, alebo má len krátkodobé vzťahy, ale túžia po jednom osudovom. Čo robia zle? Došli muži?

Skvelých a súčasne slobodných mužov je veľa. Ženy, ktoré opisujete, si však podvedome volia partnerov, s ktorými dlhodobý a kvalitný vzťah nemôžu mať. To, čo v žene robí voľbu, je jej podvedomie. Podvedomie obsahuje názory a predstavy, ktoré bránia otvoreniu sa plnohodnotnému vzťahu. Keď chcete vedieť, čo obsahuje vaše podvedomie, položte si otázku: Čo si vlastne o mužoch myslím? Všetko, čo vás napadne, si zapisujte. Po chvíli zapisovania začnete vidieť, že zapisujete aj to, čo ste o mužoch počuli od mamičky či ako to mala babička. Čo ste nazbierali v detstve a v priebehu života. Podvedomé programy určujú, akí muži nás priťahujú, ako k mužom pristupujeme.

Môžeme také negatívne vzorce zmeniť?

Áno a dokonca sami, bez pomoci niekoho ďalšieho. Naše myšlienky utvára realitu, ktorú žijeme. Keď si napríklad myslíme, že láska bolí, potom sa nám muži stávajú zdrojom bolesti, potom je skvelých chlapov málo, alebo sú už zadaní. Podobné sa priťahuje. To, čo máme vo vnútri seba, sa prejaví aj na povrchu.

Ako na sebe môžem pracovať, aby som sa odpútala od boľavých vzťahov z minulosti?

Ukážem vám pomôcku, ktorú používam v terapii. Môžete si zavrieť oči a zadívať sa vnútorným zrakom na svoju minulosť. Spýtajte sa sama seba, či je táto bolesť stará či nová. Odpoveď bude stará, pretože bolesť nevznikla v tomto okamihu. Ďalej sa môžete opýtať, či vám táto bolesť prináša niečo dobré, v zmysle radosti. Ak vám radosť neprináša, urobte si súhrn. Bolesť je stará a neprináša mi radosť. Znamená to, že jej nemusím dávať energiu, nemusím ju živiť. To, čo neživým, čomu nedávame energiu, postupne mizne. Je to skutočne tak jednoduché, že sa tomu myseľ vzpiera uveriť. Existuje mnoho ďalších pomôcok a liečebných nástrojov, ktoré učím vo svojich video seminároch.

Mnoho žien má problém s tým, že sa zamiluje do úplne zreteľného slabocha, ktorý ale vykazuje znaky ohromujúceho muža. Vzťah skončí, pretože väčšinou taký typ muža na záväzok nie je stavaný. Žena si ho zidealizuje, nedokáže zabudnúť a stále s ním porovnáva iných mužov. Ako sa odmilovať od zamilovania sa do vlastnej projekcie?

Zamilovanie býva ilúziou, ktorá má málo spoločného s realitou. Čím väčšia zamilovanie, tým väčšia býva bolesť s vyprchaním zamilovania. Keď je človek v spojení sám so sebou, vidí toho druhého takého, aký je … Ako sa uvoľniť z ilúzie? Každá žena túži byť milovaná. Na nejakej úrovni uverila tomu, že tento muž je ten pravý zdroj lásky. Žiadny muž ale nemôže byť trvalým zdrojom lásky, aby sa žena cítila trvalo spokojná. Takúto lásku ale žena môže nájsť sama v sebe. Potom už nehľadá trvalý cit skrze niekoho. Vyžaruje sebaistotu a je spokojná. Nie je závislá na partnerovom láske, nevyžaduje ju, iba ju prijíma. Ako som hovorila, čo je vo vnútri nás, je aj vonku. Partner potom lásku prirodzene dáva.

Prečo niektoré ženy neustále opakujú rovnaký mechanizmus – šialene túžim po tom, aby ma niekto miloval, rýchlo sa zamilujem, uverím sľubom, vyspím sa s ním, on potom vycúva a ja si pripadám ako kus handry a hoci mi klesá sebavedomie, znova sa vrhám do podobného scenára, ktorý ma v ďalšom kole zase dorazí. Nie je lepšie byť tiež trochu sama so sebou?

Táto téma sa často objavuje v terapiách. „Túžim, aby ma niekto miloval, pretože sa cítim byť nemilovaná a sama. Cítim sa byť nemilovaná už od detstva, pretože to rodičia nevedeli, otec ma v detstve prehliadal. Preto lásku hľadám u partnerov a s každým ďalším vzťahom prichádza väčšie a väčšie sklamanie a bolesť. Preto sa uzatváram do seba, bojím sa ďalších bolestí“. Tieto ženy fungujú v podobnom vzorci správania. Vo vzťahu s mužom viac myslia na partnera než na seba. Prispôsobujú sa tomu druhému, chcú si lásku zaslúžiť. Zoslabujú svoju prirodzenosť. Alebo už ani nevedia, čo ich prirodzenosť je. Na začiatku terapie odporúčam zamerať svoju pozornosť na určitú dobu výhradne sama na seba. Na rozvoj vlastnej spokojnosti. Dlhodobo to prináša pomoc a úľavu.

Mnoho žien o sebe nemá valnú mienku, čo celkom iste odráža aj smerom k potenciálnemu partnerovi, tým pádom vzťahy nevychádzajú a má to aj vcelku logiku. Poznám ale aj veľa vyrovnaných a zdravo sebavedomých žien, ktorým vzťahy tiež nevychádzajú. Čo robia zle?

Keď za mnou príde žena, ktorá je po všetkých stránkach svojho života úspešná, ale jej vzťahy s mužmi sú plné bolesti, znamená to, že tieto neúspechy majú príčinu. Moje prvé otázky smerujú k rodine tejto ženy, vzťahu s otcom. Aj vzťah rodičov navzájom ovplyvňuje to, ako žena vníma a prežíva v dospelosti vzťahy s mužmi.

Stále hovoríme o chybách na strane ženy. Sú ale voči nám pravdiví muži? Nestáva sa im, že napríklad nevedia, čo chcú?

Mužov, ktorí nevedia, čo chcú, je veľa. Vy sa im však môžete ľahko vyhnúť. Do svojho života si priťahujeme to, čo nesieme sami v sebe vo vnútri. Takže ak seba samu na nejakej úrovni odmietam – pritiahnem si partnera, ktorý ma odmieta tiež. Skúste sa na to pozrieť z tohto pohľadu.

Ako sa z hĺbky duše pozitívne naladiť na budúcnosť, ako si priať tak, aby naše želanie boli vyslyšané, ale zároveň aby ​​sme v prianiach si neboli urputné, pretože urputnosť nikdy nič pozitívne neprivolá?

Chcenie, urputnosť a tvrdohlavosť súvisia so zraneným vnútorným dieťaťom. Vnútorné dieťa chce veci rýchlo a nepripúšťa ďalší vývoj či možnosti. V takom okamihu žena nepočuje svoju intuíciu. Život by jej rád priniesol, po čom ona túži, ale nemôže jej to doručiť. Keď v terapii je zaznamenaná u ženy urputnosť, venujeme pozornosť jej detstvu. Cieľom je dosiahnuť pocit otvorenosti. To znamená, že by som si priala úžasného muža, ale v podstate ho nehľadám.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ako vlastne funguje láska?

Pravá láska vo vzťahu neuchopuje toho druhého, to znamená, nesnažia sa toho druhého držať. Dáva tomu druhému slobodu, aby mohol byť taký, aký je.

zdroj: aktualne.cz

Ako začať hovoriť s partnerom o sexe a necítiť sa trápne

facebook

Prechodený vzťah alebo keď chýba vášeň, intimita ale aj záujem o druhého