Päť vecí, ktoré ženy občas robia a muži sa kvôli nim necítia byť dostatočne milovaní

Aj keď o tom muži často nehovoria, aj oni túžia byť vo vzťahu milovaní. Sex je krásna vec, ale u dlhodobých vzťahov jednoducho nestačí. Aby boli aj muži vo vzťahu šťastní, potrebujú neustále cítiť od druhého rešpekt, podporu, obdiv a pochopenie, čo sa nie vždy u dlhodobých vzťahov darí. Svoju úlohu v tom zohrávajú aj samotné ženy, ktoré váhu mnohých slov veľmi podceňujú.

Milovať druhého jednoducho nie je len o tom, že mu to každý deň hovoríte, ale aj o tom, ako sa k nemu správate pri rôznych príležitostiach a čo mu všetko hovoríte aj v okamihoch, keď sa spolu nezhodnete. Rovnako dôležité je, ako veľmi dobre druhému načúvate a ste ochotná veci meniť.

Pozrite sa s nami na 5 vecí, ktoré mužom najviac vadí a majú potom pocit, že nie sú svojimi partnerkami dostatočne milovaní.

1. Keď neuznávate jeho nápady a schopnosti

Ak muž príde s akýmkoľvek nápadom, ktorý sa týka celej rodiny a žena nápad okamžite zhodí bez toho aby nad tým aspoň chvíľu porozmýšľala, potom sa nemôže čudovať, že je z toho muž zlý a prestane mať pocit, že jej na ňom skutočne záleží. Rovnako zle môže vyznieť aj skutočnosť, keď žena podceňuje jeho schopnosti a zručnosti a je jedno, či sa jedná o prácu v domácnosti, či v jeho kariére.

2. Keď chýba dôvera

Ženy by si mali vždy riadne rozmyslieť, než začnú muža zrádzať od vecí, pre ktoré sa rozhodli. Aj keď to budú myslieť dobre a budú chcieť len svojich partnerov chrániť pred následným sklamaním, že to nezvládli, je vždy lepšie, keď svojich mužov bez ohľadu na výsledok v ich činnostiach podporia. Pre mužov totiž nie je nič horšie, ako keď im ich partnerka nedôveruje, že všetko zvládnu sami.

3. Keď chýba chvála a uznanie úspechov

Ak niečo muži naozaj potrebujú, tak cítiť od svojich žien, že sú na ne hrdé a rady s nimi zdieľajú radosť z ich úspechov, ale aj z ďalších pozitívnych správ.

4. Keď v komunikácii prevažujú výčitky a výčitky

Ak chce žena po mužovi, aby niečo okamžite urobil, mala by mu hneď na začiatku povedať o urgentnosti danej veci, aby s tým muž počítal, prípadne aby mohol hneď povedať, že to v daný okamih nie je v jeho silách. Keď žena muža o niečo požiada bez toho, aby určila presný čas, kedy by to malo byť hotové, potom je zrejmé, že muž danej veci nedá patričnú dôležitosť a dá prednosť veciam, ktoré sú podľa jeho úsudku dôležitejšie. Keď ale žena začne danej veci neustále pripomínať a nadávať, že to ešte neurobil, potom to v ňom vyvolá len negáciu. Komunikácia formou výčitiek a s intonáciou dávajúcou najavo len sklamanie v mužoch vyvoláva len pocit zlyhania a tiež opovrhnutie. Ťažko si potom môžu myslieť, že na nich ženám záleží …

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Keď ho dehonestuje pred ostatnými

Muži nemajú radi, keď o nich partnerky hovorí so svojimi kamarátkami a to ani v humornom duchu. Majú potom pocit, že im tak kazia ich renomé či podrývajú autoritu.

zdroj: novinky.cz/

Ako začať hovoriť s partnerom o sexe a necítiť sa trápne

facebook

Čo jesť a piť, aby sme boli šťastnejší