Tri dôvody, prečo o vás muži rýchlo strácajú záujem

Zamilovala ste sa do muža a hoci z vašej strany bolo všetko skvelé, rovnako vás opustil a vy ste potom strávila veľa času hľadaním dôvodu, prečo tak urobil? Podľa odborníka na vzťahy Jamesa Allena Hanrahana za tým stál pravdepodobne jeden z troch možných dôvodov, kvôli ktorým muži na začiatku vzťahu najčastejšie strácajú záujem.

1. Mali ste sex príliš skoro

Sex hneď na prvej schôdzke príliš skoro odvádza pozornosť od toho, aby vás muž poznal ako ľudskú bytosť. Dôvodom číslo jedna, prečo muži zo vzťahov utekajú je ten, že vás vnímajú len ako objekt na uspokojenie svojich sexuálnych potrieb a nie ako niekoho, s kým si rozumie a je im aj inak dobre. Ak chcete po mužovi viac než len pár fajn spoločných nocí, potom sa snažte hneď na začiatku odolať pokušeniu a držte si ho viac od tela. Pokiaľ mu hneď na začiatku poviete: „Ani nevieš, ako veľmi ma priťahuješ, si neuveriteľne sexi, ale než sa s tebou budem milovať, chcem ťa spoznať viac,“ rozhodne vás okamžite neodstrčí.

Naopak, bude vás síce ďalej prehovárať, ale keď ucíti, že svoje slová myslíte vážne, začne sa o vás viac zaujímať. Muži sú v tomto smere trochu ako deti – chcú všetko len do tej doby, kým to nedostanú. Potom o to strácajú záujem. Zamilujú sa tak len do žien, u ktorých majú potrebu ich spoznať a na ich získanie musia vyvinúť nejaké úsilie.

2. Začnete túžiť po skutočnom vzťahu

Často sa stáva, že muži k chodeniu pristupujú úplne inak ako ženy. „Hoci s vami trávia viac času a je im s vami v podstate dobre, nedávajú vášmu spoločnému životu veľkú dôležitosť. Chcú si len užívať a nie sa akokoľvek viazať a preberať zodpovednosť za vaše pocity, „vysvetľuje na svojom blogu Hanrahan. Keď sa ich tak ženy opýtajú, ako to s nimi skutočne myslia a či by s nimi chceli spoločne žiť, utekajú.

3. Ste nekompatibilní

Niekedy si dvaja ľudia jednoducho po všetkých stránkach nesedia a muži sú prvými, ktorí to spoznajú a vzťah zbytočne nepreťahujú. Dôvodov k vzájomnej nekompatibilite pritom môže byť hneď niekoľko – od rôznych životných plánov cez iný pohľad na svet, až po neuspokojivý sex.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Muži zvyčajne neradi investujú svoju energiu i čas do niečoho, čomu neveria a vy ich ťažko presvedčíte, že to tak nie je. Niekedy je jednoducho lepšie sa zmieriť s realitou než si za každú cenu čokoľvek vynucovať.

zdroj: novinky.cz/

Ako získať späť stratenú dôveru?

facebook

Ktoré vlastnosti mužov priťahujú ženy?