Orgazmus: Všetci ho chcú, nie každý je s ním však spokojný. Ako dosiahnuť orgazmus a prečo je pre nás taký dôležitý?

Orgazmus je dôležitou súčasťou fyzického zážitku s partnerom a zároveň príjemný prejav fyziológie nášho tela. Nie každý je však schopný orgazmus dosiahnuť a niektorí, aby nesklamali svoj náprotivok, ho dokonca predstierajú. Ako s telom pracovať, aby sme orgazmus dosiahli a prečo je nutný pre autentickosť vzťahu?

Prečo je orgazmus dôležitý?

Orgazmus má celý rad preukázaných pozitívnych účinkov nielen na naše telo, náš vzťah, ale aj na našu psychiku. Orgazmus totiž znamená pre naše telo pomerne vysokú dávku relaxácie.

Kde je hlavné „ale“?

Na vine je prevažne stres a psychická záťaž, ktoré potom bránia ženám i mužom orgazmus dosiahnuť. Problém môže byť aj v nedostatočnej schopnosti vyjadriť, čo nám robí skutočne dobre, alebo nadmiera alkoholu. Tá bráni predovšetkým mužom dosiahnuť vyvrcholenie. Preto by sme sa nemali báť hľadať cesty, ako sa postupne k orgazmu dopracovať.

„Čo sa týka spôsobu dosahovania orgazmu, je každá žena jedinečná. Preto aj napriek tomu, že existuje mnoho tipov a návodov, si každá nachádza svoj individuálny spôsob. Je potrebné skúšať a experimentovať, pretože iba cez zážitok môžeme zistiť, čo nám skutočne vyhovuje. Do objavovania sa žena môže pustiť sama, ale rovnako tak môže zapojiť aj svoj náprotivok. Nespoliehala by som na naznačovanie a odhodila preč predstavu, že partner by mal vedieť čo a ako. Aj napriek vzájomnej blízkosti nevie partner čítať myšlienky. Vy sama poznáte seba a svoje telo najlepšie. Najľahším spôsobom, ako povedať, čo na dosiahnutie orgazmu potrebujeme, je povedať to – prípadne náprotivok jemne navádzať počas aktivít. Verím, že stojí za to postaviť sa možným obavám z pocitu trápnosti, pretože ochudobňovať sa kvôli nim o prežitie skvelého orgazmu je naozaj veľká škoda,“ radí psychologička.

Čo najviac pomáha?

U žien je to predovšetkým:

Manuálna stimulácia môjho klitorisu náprotivkom

Orálna stimulácia môjho klitorisu náprotivkom

Penetrácia vagíny penisom náprotivku

Stimulácia pŕs a bradaviek

U mužov naopak hrá najväčšiu rolu:

Stimulácia penisu vaginálnou penetráciou

Orálna stimulácia penisu náprotivkom

Manuálna stimulácia penisu náprotivkom

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Dominantná rola muža

Zaujímavé je, že zatiaľ čo u mužov je úplne najobľúbenejšia vaginálna penetrácia, u žien je až na treťom mieste. Oveľa významnejšiu úlohu zohráva stimulácia klitorisu. „Podcenenie dôležitosti klitorisu pre ženský orgazmus – či už zo strany náprotivku, alebo samotnej ženy – je veľmi častou príčinou párového nesúladu v dosahovaní orgazmu. Potom je dôležité spoločne preskúmavať rôzne cesty, ako do intímneho života stimuláciu klitorisu zapojiť. Či už ako samostatnú manuálnu alebo orálnu aktivitu, alebo s využitím rôznych erotických pomôcok. Hodí sa k tomu napríklad niektorý párový stimulátor nasadený na penis, ktorý pri súloži taktiež stimuluje klitoris,“ vysvetľuje sexuológ.

zdroj: mojezdravi.cz

Nová forma slasti alebo naučte sa odďaľovať orgazmus

facebook

Najlepší orgazmus? Vedci zistili, v koľkých rokoch na ženy čaká!