Cnie sa mu po bývalej partnerke a možno ju stále miluje? Varovné znamenia, pri ktorých by ste mali zbystriť.

Vo vzťahu nie je nič otravnejšie, než keď máte zlý pocit z partnerovej bývalky, ktorá vám (možno) znepríjemňuje život. Skutočne sa s jej stratou váš muž vyrovnal? Pozor si dajte na týchto päť varovných signálov!

Prieskum vedený profesorom Petrom Weissom ukázal, že za život majú muži v priemere asi deväť partneriek. Každá z týchto žien môže predstavovať možné nebezpečenstvo pre vás. Ako poznáte, že na niektorú váš náprotivok stále myslí?

1. Stále o nej hovorí

Nie je práve fér očakávať, že partner svoju bývalú partnerku úplne vyradí zo života. Veď s ňou má spoločné zážitky, priateľov a psa v striedavej starostlivosti. Pokiaľ o nej sem tam niečo utrúsi, napríklad že so psom mala problém u veterinára, všetko je pravdepodobne v poriadku, ale keď sa o bývalke  zmieňuje ráno, popoludní a večer, trávi s ňou čas na telefóne, tak s ňou stále zostáva spojený. A motív?

Možno sa bojí, že by to s vami nevyšlo. Nedivte sa, aj muži si nechávajú zadné dvierka… Porozprávajte sa, či je partner skutočne pripravený posunúť sa dať a budovať nový vzťah.

2. Porovnáva vás

„Marcela bola úplne úžasná. Nikdy sa nestalo, že by som nemal teplú večeru. Ona vlastne varila o dosť lepšie ako ty, prepáč, zlato.“  Že ľudia svojich partnerov porovnávajú, je pomerne bežné. Buď hľadáte niekoho, kto má rovnaké charakterové vlastnosti ako predchádzajúcu známosť, alebo naopak usilujú sa o opak.

Väčšinou sa toto bilancovanie deje bezprostredne po rozchode alebo na začiatku vzťahu. Ak vás ale partner s ex nahlas (!) porovnáva po niekoľkých mesiacoch, alebo dokonca rokoch spolužitia, začnite konať. Má vôbec cenu s ním zostávať? Prihliadnite na to, aké má pozitívne vlastnosti a či prevažujú nad negatívnymi.

3. Neustále sleduje jej profil

Partner má profil na sociálnej sieti, jeho bývalka pochopiteľne tiež. Majú sa v priateľoch a občas zaznamenáte, že si vymenia nejakú narážku, poprajú si k narodeninám. Nemusí to vôbec nič znamenať, ale aj môže.

V závislosti na tom, aký má váš súčasný priateľ vzťah so svojou ex, lajkovanie príspevkov predstavuje buď obyčajné priateľstvo, alebo urputnú snahu o udržanie kontaktu a žitia „po starom spôsobe“. Spýtajte sa ho, prečo sa rozišli. Hrozí totiž, že vo vzduchu visia nedoriešené témy a nezahojené rany, ktoré by vaše partnerstvo mohli ohroziť.

4. Stará sa o pozostalosť ako o poklad

Bývalka mu kedysi ušila tričko či nechala vyrobiť náramok s vyznaním a on si tieto veci po ex nechal. Ak je tričko v krabici a plní funkciu milej spomienky na minulosť, nestresujte sa. Obavy ale majte, pokiaľ je tento kus bavlny posvätná vec, na ktorú nemôžete ani siahnuť, aby sa náhodou nepoškodila. Partner si tričko oblieka veľmi často a nesmierne rád? Potom existuje riziko, že svoju ex ešte stále nedostal z hlavy.

5. Predvádza vás

Je tu istá vec, ktorú niektorí muži robia, keď sa chcú vrátiť k svojim ex. Prejdú do súťažného režimu a neoficiálne pretekajú s bývalkou, kto sa ako prvý znova „zamiluje“ a nadviaže nový vzťah. Obvykle to spoznáte tak, že sa partner vami pred ex neprimerane chváli. Keď sa niekde všetci traja stretnete, má tendenciu na vás neustále siahať, šepkať vám do ucha sladké slovíčka – predovšetkým keď sa ex pozerá. Chce, aby žiarlila! Bohužiaľ – stále ju má pod kožou.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Aj tu je dôležité otvoriť pokojný a úprimný dialóg. Partnera ihneď neodsudzujte, je celkom možné, že si neuvedomuje, ako veľmi vás jeho činy rozčuľujú. Snáď mu dôjde, že aby mohol byť šťastný, mal by si ujasniť, čo vlastne chce. Iná je situácia, ak má partner s ex deti. V takom prípade s ňou samozrejme musí byť v kontakte, nech chce, alebo nie.

zdroj: prozeny.cz

Porozchodový sex. Pre mužov výhra, pre ženy starosť

facebook

Test manželstva: je Vaše manželstvo stabilné, alebo má vady?