Test manželstva: je Vaše manželstvo stabilné, alebo má vady?

Je váš vzťah pevný a máte šancu spolu stráviť skutočne celý život? Alebo ste skôr na pomalej, ale istej ceste k rozchodu? Napovedať by vám mohol tento vzťahový test. Pätnásť otázok, na ktoré by mal každý partner počas chvíľky poznať odpoveď. Zvládnete to?

Život je vlastne taký súbor nespočetných rôznych relatívne dôležitých rozhodnutí. Akú školu budete študovať, čím sa budete živiť, kde budete bývať, do akej škôlky a školy dáte svoje deti, kam pôjdete na dovolenku, kam investujete svoje peniaze a podobne.

To najdôležitejšie rozhodnutie sa ale týka toho, s kým sa rozhodnete zdieľať svoj život. Je váš partner naozaj ten pravý?

Napovie vám týchto pätnásť otázok, ktoré dal dohromady profesor psychológie Gary W. Lewandowski Jr., špecialista na medziľudské a partnerské vzťahy. Týkajú sa vecí, ktoré sú pre fungujúci vzťah nevyhnutné.

Najlepšou odpoveďou na každú otázku je jednoznačné „áno“. Také to, ktorým ste si istí a nemuseli ste nad ním nijako dumať, z úst vám vyletelo v podstate automaticky. Čím viac „áno“, tým lepšie.

Otestujte sa!

Tak poďte do toho. Buďte úprimní sami k sebe a počítajte skutočne len tie „áno“, ktorými ste si istí.

1. Robí z vás partner lepšieho človeka a je aj on vďaka vám lepší? Či už ide o sebarozvoj, morálne zásady, dobré naladenie a podobne.

2. Zdieľate spolu svoje pocity, veríte si, spoliehate sa na seba? Ste si naozaj blízki?

3. Rešpektujete sa navzájom takí, akí ste bez toho, aby ste sa snažili jeden druhého zmeniť?

4. Keď prídu nezhody, viete spolu diskutovať slušne, s rešpektom, bez urážok, nadávok a osobných útokov?

5. Rozhodujete sa spoločne? Je vaše postavenie vo vzťahu vyrovnané, má vaše slovo rovnakú váhu ako to partnerovo?

6. Je váš partner aj vaším najlepším priateľom a vy zase jeho?

7. Používate skôr zámená „my“ a „naše“ ako „ja“ a „moje“?

8. Máte k sebe takú dôveru, že poznáte svoje heslá na počítače, sociálne siete, ale napríklad aj bankové kontá?

9. Myslíte si o sebe vzájomne len to dobré, ale zároveň sa vidíte reálne (bez ružových okuliaroch typických pre zamilovanosť)?

10. Sú vaši priatelia a priatelia vášho partnera presvedčení, že máte pevný vzťah, ktorý vydrží?

11. Je váš vzťah nezaťažený problémy typu žiarlivosť, potreba sa vzájomne kontrolovať, nevera a podobne?

12. Zdieľate s partnerom rovnaké názory a hodnoty týkajúce sa napríklad politiky, náboženského vyznania, dôležitosti alebo nedôležitosti inštitútu manželstva, mať, či nemať deti a toho, ako ich prípadne vychovávať?

13. Ste obaja ochotní niekedy obetovať svoje túžby, potreby a plány v prospech toho druhého bez toho, aby ktorýkoľvek z vás bol vždy tým, ktorého prianie idú bokom?

14. Ste obaja emočne a psychicky vyrovnaní?

15. Funguje vám to v posteli, ste sexuálne kompatibilní?

Ak „áno“ zaznelo aspoň u dvanástich otázok, ste na tom veľmi dobre. Ak ste kladne odpovedali na menej ako dvanásť otázok, neznamená to, že vám to spolu nemôže vyjsť, ale ukazuje to na slabé miesta vášho vzťahu, na ktoré by ste sa mali zamerať a zapracovať na nich. Pokiaľ „áno“ zaznelo len sporadicky, mali by ste si asi priznať, že toto naozaj nie je to pravé.

Dopadli ste na výbornú? Gratulujeme, ale ani tak nezabúdajte, že každý vzťah si prechádza rôznymi fázami a niektoré z nich sú dosť rizikové.

zdroj: prozeny.cz

Chvála komplimentom: prospievajú duši aj zdraviu

facebook

Ženy, ktoré sú magnetom pre mužov. Ako to robia?

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.