Flirtovacie triky, ktoré vám pomôžu zbaliť každého nielen naživo, ale aj on-line

Zoznamovanie, nadväzovanie vzťahov, flirtovanie. Oblasti, ktoré dostali za uplynulé dva roky kvôli pandémii koronavírusu dosť na frak. Že už si ani nepamätáte, kedy ste s niekým flirtovali? Že už to možno ani neviete? Tak tu je pár rád, ako na to, navyše pre konkrétne miesta a situácie.

Dva roky, keď svet neriešil nič iné ako koronavírus, kedy sme plynule prechádzali z jedného lockdownu do druhého, kedy boli zatvorené divadlá, kiná, bary a reštaurácie. Dva roky, za ktoré sa život vrátane toho milostného veľmi zmenil. Flirtuje sa nielen pri živom stretnutí, ale aj cez on-line prenosy.

Nielen im, tak môžu prísť vhod rady britskej expertky na sex a vzťahy Tracey Cox. Flirtovanie sa tak rozprestrelo do mnohých sfér, tak sa toho nebojte za žiadnych okolností!

Všeobecné pravidlá pre svet on-line

Koronavírus množstvo porád a rokovaní presunul do on-line sveta a mnohé tam zostávajú aj teraz. Ale nebojte sa, aj napriek počítaču sa dá obstojne flirtovať. Základom je dobre nastavená kamera, mali by ste na ňu hľadieť nahor, nie nadol. Pohľad nadol totiž nikomu nelichotí, vystavujete sa napríklad riziku dvojitej brady. Zakázané nie sú ani rôzne filtre, ktoré vám mierne vyhladia vrásky, dodajú vám lepšiu farbu a podobne. Ale nepreháňajte to, urobiť prvý dojem je dôležité, ale asi nechcete, aby potom na schôdzke naživo mal náprotivok dojem, že stretol niekoho iného.

Všetci vieme, že základom flirtovania je udržovanie očného kontaktu, ani tu tomu nie je inak. Len je to trochu zložitejšie. Keď sa totiž pozeráte priamo na svoj náprotivok cez monitor, vášmu náprotivku sa to javí tak, že pozeráte všade možne. Nepozerajte na jeho obraz, ale pozrite priamo do svojej kamery. V tom je ten trik.

Hromadná on-line porada

Je to väčšia porada, ale medzi kolegami je jeden, ktorý sa vám páči. Skúste nasledujúce:

Sexy, ale nenápadne – Snažte sa vyzerať dobre, ale nech nie je poznať, ako veľmi času ste tomu venovali. Takto dobre jednoducho vyzeráte normálne. Takže make-up áno, ale prirodzený. Tričko so zvyškami raňajok nie, ale ani blúza s flitrami a gigantickým výstrihom.

Neutrálne pozadie – Buď si ho nastavte na počítači, alebo zariaďte, nech za vami nie je nič, čo by rušilo. Nechcete predsa o pozornosť súperiť s obrazmi na stene alebo pohľadom do celej vašej obývačky.

Stavte na zmysel pre humor – Samozrejme ste na pracovnej schôdzke, teda nemôžete plniť úlohu triedneho klauna, ale v rámci možností buďte uvoľnení, sem tam prehoďte niečo neformálne, odľahčite situáciu.

Používajte jeho meno – Aj pri pracovnom jednaní hovorte „Súhlasím s Martinom“, „Ako hovoril, Martin…“, „Zaujal ma návrh Martina…“ a podobne. Zakaždým, keď počujeme svoje meno, spozornieme a naša pozornosť sa týka hlavne toho, kto naše meno vyslovil.

A potom ho získajte len pre seba. Pri porade mu pošlite súkromnú správu s tým, že s ním po porade potrebujete niečo prebrať. Keď budete sami, vybaľte nejakú naozaj chatrnú výhovorku a potom sa s úsmevom priznajte. „Ok, klamala som. Jednoducho som sa len chcela porozprávať, dlho sme sa nevideli.“

On-line rokovania v dvoch

Len vy a on, napriek tomu spoza kamery a navyše pracovne. Aj tak je tu ale viac priestoru na odvahu. Napríklad v prípade pozadia platí pravý opak toho, čo pre hromadné porady. Pokojne v dohľade nechajte odloženú knihu s odvážnym titulom, svoju fotku v plavkách z dovolenky, možno nedbalo a samozrejme „omylom“ pohodenú podprsenku na vzdialenom kresle.

Veľa vám pomôže aj reč tela. Nakloňte hlavu na stranu. Tým dávate najavo, že vás zaujíma, čo hovorí, ale aj mu tým odhaľujete jednu zo svojich erotogénnych zón. A hrýzte sa do pier. „To robíme, keď premýšľame, ale aj keď sme niekým vzrušení. Váš náprotivok nebude vedieť, ktorý z týchto dvoch variantov je správny, čo ešte viac zvýši napätie,“ hovorí Cox.

Ak sa na tieto gestá necítite, určite sa nebojte byť zvedaví, väčšine ľudí záujem o ich osobu lichotí. Takže keď sa napríklad spýtate, kde zohnal tú krásnu vázu na stolíku za ním, rád s vami absolvuje hovor.

Na pracovnom večierku

Žiadna kamera, skutočný život. Uvoľnená atmosféra, možnosť mierne sa posilniť alkoholom, hudba, smiech. „Čo najskôr začnite o vás hovoriť v množnom čísle. Vety typu ,Nedáme si ešte jeden drink‘, ,Ak budeme ešte chvíľu tancovať, zajtra neucítime nohy‘ vás totiž konverzačne prepájajú, ale aj podprahovo podnecujú myšlienku aj iného prepojenia,“ hovorí Tracey Cox.

Okrem očného kontaktu sa hrajte s ústami. Pohrávajte sa v nich napríklad so slamkou, lyžičkou od kávy a podobne. Podvedome tým toho druhého nútite premýšľať, aké by to bolo, keby sa s vašimi ústami mohol hrať on.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Na večeru u priateľov

Dobré jedlo, príjemná konverzácia, ľudia, ktorí máte radi. Ideálne prostredie na flirtovanie. Skúste zrkadliť jeho pohyby. „Je to jeden z najúčinnejších nástrojov na flirtovanie. Prispôsobovaním alebo napodobňovaním pohybov druhým podvedome hovoríte, že ste ako oni a na rovnakej úrovni,“ radí expertka.

A nezabúdajte na dotyky. Najskôr tie „bezvýznamné“, keď sa jemne dotknete chrbta jeho ruky a ospravedlníte sa na chvíľku, pretože musíte na toaletu. Alebo veselé buchnutie po ramene, pretože ten vtip, ktorý povedal, naozaj stál za to. Pokiaľ sa zdá, že mu toto nevadí, môžete byť časom odvážnejšia.

zdroj: prozeny.cz

Flirtujte, ale správne. Po čom ženy túžia?

facebook

Ženy a orgazmus 1.diel – Čo orgazmus ovplyvňuje a ako ho rozpoznať