Milostný vzťah na pracovisku

V práci trávi väčšina z nás o dosť viac času ako doma alebo inde v spoločnosti a tak nie je divu, že sa firemné priestory stávajú miestom, kde často kolegiálne vzťahy prerastú vo vzťahy milostné.

Chcete recept na to, ako rýchlo zničiť partnerský vzťah alebo manželstvo? Máte ho mať. Stačí k tomu v podstate veľmi málo – robiť so svojím partnerom v rovnakej práci. Presne takto znie varovanie  psychológov aj personalistov párom, ktoré zdieľajú okrem spoločnej domácnosti i spoločnú kanceláriu. Zatiaľ čo niektorí odborníci hrozia prstom, iní namietajú: Spoločné zamestnanie môžu obom len prospieť. Kde je teda pravda?

Pracovisko je rovnako dobrým miestom na zoznamovanie, ako akékoľvek iné. Pre rad vyťažených ľudí, ktorí poznajú hlavne pracovnú izoláciu, je pracovisko často takmer jediným miestom, kde majú príležitosť sa s niekým zoznámiť. V práci trávia väčšinu svojho aktívneho času, pri plnení pracovných úloh majú možnosť svojich kolegov dobre spoznať a nie je teda divu, že často preskočí iskra a dôjde k zblíženiu nad rámec bežných pracovných vzťahov.

Priateľstvo, láska i sex

Partnerstvo na pracovisku existuje dnes takmer v každom odbore a nevyhýbajú sa mu ani ľudia pracujúci v médiách. Spájajú ich záujmy alebo aj rozmanitá pracovná doba. Milostné vzťahy na pracovisku existujú a bude ich čím ďalej viac. Nie je na tom nič divné. Do firiem sa hlásia ľudia podobného zmýšľania, ktorí by sa inde asi ťažko stretli. Firmy samotné navyše vyhľadávajú ľudí s podobnými charaktermi a záujmami. To preto, že takí ľudia tvoria fungujúci tím. Medzi ľuďmi podobnej povahy, záujmov aj myslenia vznikajú blízka priateľstvá, láska i sex. Kým sa odborníci sporia, či vzťah na pracovisku firmám prospieva, alebo nie, láska sa na také veci nepýta. A tak až každá piata vznikne práve tam. Počty ľudí uvádzajúcich, že svojho partnera postretli práve vďaka pracovným povinnostiam, každým rokom narastajú. Je to pochopiteľné, pretože väčšina ľudí v práci doslova býva.
Vzťah, ktorý sa zrodil na pracovisku, môže mať všetky podoby ako akýkoľvek iný vzťah. Od mileneckej aféry, kde šlo hlavne o vzrušenie a sex, až po vstup do zväzku manželského.

Milostné vzťahy na pracovisku nebývajú príliš vítané. Pokiaľ sa ale vzťah vyvíja obojstranne harmonicky, môže to byť naopak aj pre pracovný kolektív prínosom vo forme zvýšenej výkonnosti. Spočiatku, v štádiu zamilovanosti, sa pár nachádza v eufórii. Pred novým partnerom sa chce ten druhý javiť v dobrom svetle ako výkonný, úspešný, energický a pod. Chce naňho urobiť čo najlepší dojem. Problémy môžu nastať v situácii, kedy to vo vzťahu začína škrípať, alebo keď dokonca vzťah končí. Aj keď sa partneri rozídu, stále sa denne vídajú na rovnakom pracovisku alebo musia spoločne riešiť nejaké pracovné úlohy. Ak je vzťah ukončený jednostranne, druhý partner má pocit ukrivdenosti, jeho pracovný výkon a sústredenosť na prácu väčšinou veľmi utrpí. Keď spolu naďalej nevedia fungovať ako priatelia, mal by jeden z nich firmu radšej opustiť. Niet divu, že mnohí šéfovia preto akékoľvek viac než pracovné vzťahy medzi svojimi zamestnancami neradi vidia.

Nie je vzťah ako vzťah

Je dôležité rozlišovať, či sa jedná o malú kanceláriu alebo firmu, kde sa dvaja vídajú celých osem a viac pracovných hodín, alebo o vzťah vo väčšej firme, kde sa stretávajú 3x denne či veľké nadnárodné korporácie, kedy sa potenciálni partneri vidia dvakrát ročne na medzinárodnom meetingu. Niekomu ale spoločné podnikanie či pracovné povinnosti vyhovujú.
Hlavná zásada v každom prípade znie, že všetky partnerské a osobné problémy patria do súkromia a nie na pracovisko.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Hlboká, ozajstná láska môže byť rovnako ako jemná koketéria plná nevyslovených žiadostí, prianí a chutí pre firmu len prínosom. Uvoľňuje totiž energiu, z ktorej môže každý zamestnávateľ profitovať. Niektorí psychológovia dokonca tvrdia, že iba sexuálne nabitý človek môže podávať stopercentný výkon. Nielenže nepozerá na hodinky, kedy už príde vytúžený koniec dňa, ale je v práci naozaj rád. Toto tvrdenie podporujú aj výsledky rôznych prieskumov. Každá piata láska vznikla v kancelárii a sex na pracovisku si niekedy užilo cez 30 percent žien. Partnerovi neverných bolo s kolegom celých 25 percent žien. A k flirtovanie sa priznalo 94 percent žien i mužov. Osem z desiatich zamestnancov potom zaradilo príťažlivého kolegu alebo kolegyňu do svojich fantázií a erotických snov.
Milostný vzťah medzi kolegami je úplne bežnou záležitosťou. Na pracovisku dokonca podľa výskumov začalo každé tretie manželstvo.

zdroj: jatodokazu.cz/

Aké ženy muži milujú?

facebook

Ako užívať sociálne médiá a nezošalieť?