Porozchodový sex. Pre mužov výhra, pre ženy starosť

Milovanie po rozchode môže byť najlepšie v živote. Bývalý partner vie, kam siahnuť a čo robiť. Naviac vám už nejde o samotný vzťah, takže sa v posteli viac odviažete. Teda v ideálnom prípade. Ak stále riešite city alebo sa necháte odbiť, je to skôr cesta do pekiel.

Keď sa pár rozhodne ukončiť vzťah, výsledkom nie je tučná čiara za minulosťou. Zvyčajne trvá pár dní, týždňov i mesiacov, než vyprchajú všetky emócie a city. Často medzi bývalými partnermi dochádza ku kontaktu kvôli nevyriešených záležitostiam, ako je spoločné bývanie, deti, hypotéka, domáci maznáčik či priatelia z rovnakej party. Je potom pochopiteľné, že hociktorý taký nápor na psychiku neunesú a skončia spolu v posteli.

Len dva týždne trápenia?

V prvej štúdii vedci skúmali 212 vysokoškolských študentov (priemerný vek 21 rokov, väčšina boli belosi a heterosexuáli), ktorí mali pohlavný styk s expartnerom, a to do dvoch týždňov od ukončenia vzťahu. Prečo práve v tejto lehote?

Výskumy ukazujú, že smútok zvyčajne dosiahne vrchol práve dva týždne po rozchode a začne upadať okolo týždňa štvrtého. V tomto čase už single jedinci mávajú sex s novými partnermi. Vo svetle tohto zistenia sa vedci chceli podrobnejšie pozrieť na sex s ex v čase, keď emočná tieseň ešte nie je najvyššia (aby sa zabezpečilo, že smútok nebol hlavným motivátorom) a tiež predtým, ako bývalí partneri stretnú niekoho ďalšieho.

Muži verzus ženy

Účastníkom bola položená rad otázok: kedy naposledy mali sex po rozpade vzťahu, ako by takýto fyzický kontakt mal prebiehať a podobne. Všeobecne možno povedať, že muži uvádzali väčšiu otvorenosť k porozchodovému pohlavnému styku bez ohľadu na to, kto sa s kým rozišiel. Zhoda nastala u myšlienky, že milovanie s bývalým sa dá použiť ako nástroj, ktorý má ex milencom ukázať, o čo prišiel.

V porovnaní so ženami páni vykazovali väčšiu ochotu vyskúšať nové sexuálne správanie, polohy či techniky, do ktorých by sa počas vzťahu normálne nezúčastnili. Vedci to pripisujú tomu, že z nich opadne tlak na výkon a zbavia sa obáv a predsudkov, ktoré by vzťah mohli negatívne ovplyvniť.

Takže sa dá vlastne povedať, že po „zbohom, láska“ sa mužom uľaví – a prípadný sex o niekoľko dní neskôr vítajú ako príjemný bonus. Ženy to v tomto smere majú trochu inak. V porovnaní s mužmi majú porozchodový sex spojený s nepríjemnými pocitmi, väčšina žien svojho unáhleného sexuálneho správania ľutuje a zároveň priznáva, že sa citovo angažuje s tým, že dúfa v návrat do partnerstva a jeho záchranu.

Prečo sa ľudia púšťajú do sexu s ex?

V druhej štúdii vedci požiadali 92 univerzitných študentov, aby prišli so zoznamom všetkých možných dôvodov, prečo oni alebo niekto, koho poznajú, mali v minulosti sex po rozchode. Celkom sa objavilo 292 dôvodov! Po skombinovaní podobných odpovedí potom vedci prišli so súborom 52 odlišných motívov. Sex je zábava, bývalému chýba, chce sa dať zase dohromady, po rozchode sa človek cíti osamelý alebo je znudený a podobne.

Výskumníci potom najali samostatnú on-line skupinu 585 účastníkov priemerného veku 32 rokov. Všetci dostali vyššie uvedený zoznam a boli požiadaní, aby hlásili, ako často mali v minulosti porozchodový sex v súvislosti s konkrétnymi položkami. Ukázalo sa, že páni majú tieto motívy. Do postele s bývalou ich ženie predstava príjemných fyzických zážitkov, zábava, vzrušujúci zážitok, zmiernenie sexuálneho napätia a uspokojenie osobných potrieb.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
City sa nevrátia a sex za nič nestojí

Ženy opäť uviedli, že nemajú zo svojich rozchodových sexuálnych zážitkov tak dobrý pocit ako muži, čo je spôsobené skutočnosťou, že keď si páni iba užívajú a berú sex po rozpade vzťahu ako čisto sexuálne potešenie, ženy z neho nič nemajú, nie je o ne tak postarané  a teda nezbierajú pozitívne skúsenosti. Než teda kývnete na ponuku od bývalého, dobre si to rozmyslite.

zdroj: prozeny.cz/

Veci, ktoré vám nikto nepovie o manželskom sexe

facebook

Orálny sex je príjemné spestrenie ale aj riziko

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.